Western Digital heeft zijn eerste nas voor de kleinzakelijke markt geīntroduceerd. De Sharespace wordt met gigabit-ethernet aangesloten op het netwerk en is leverbaar in een 2TB- en 4TB-configuratie.
Western Digital had al een nas-systeem voor consumenten in zijn programma met de My Book World Edition I en II, die over maximaal twee harde schijven en ondersteuning voor raid1 beschikt. De zilveren kubussen uit de Sharespace-serie zijn echter meer gericht op het mkb en de 4TB-versie met vier harde schijven wordt standaard geleverd in raid5-configuratie. De twee harde schijven van de 2TB-variant zijn standaard in raid0 geconfigureerd voor een zo groot mogelijke opslagcapaciteit.
De data op de Sharespace kan via Western Digitals Mionet-dienst extern benaderd worden, heeft ondersteuning voor Microsofts Active Directory en stuurt een e-mail als er een probleem is met een harde schijf of het hele systeem. Verder beschikt de Sharespace over een ingebouwde ftp- en iTunes-server, software die geplande downloads via ftp en http automatisch binnenhaalt en drie usb 2.0-aansluitingen.
Western Digital prijst de Sharespace vooral aan voor mkb en thuisgebruik, maar de prijs van 699 dollar voor de 2TB-versie en 999 dollar voor de 4TB-versie duidt toch vooral op zakelijke bestemmingen. De Sharespace-serie is per direct leverbaar.

[Reactie gewijzigd door Krylinck op woensdag 1 oktober 2008 11:30]
Dan zal er wel een melding komen dat het niet kan omdat het in gebruik is.Ik stel me altijd de vraag bij meerder USB's op 1HD, is dat eigenlijk veilig? Stel dat je met 2 mensen bezig bent aan de zelfde file? Of de ene delete een folder waar jij net iets in kopieert?
Nee, dat komt er dus niet. Die file locking is een veroudert windows concept. Ieder ander OS, en dus ook deze NAS, zal gewoon de file deleten (de gebruiker heeft altijd gelijk), en het voor specifieke processen die het nog open hebben staaan beschikbaar houden. Zo gauw het proces het bestand dicht doet is het weg.Dan zal er wel een melding komen dat het niet kan omdat het in gebruik is.
[Reactie gewijzigd door Chilly_Willy op woensdag 1 oktober 2008 17:00]
Bij mij gaat toch zeker gemiddeld 1 keer per jaar een schijf stuk. En in het geval van Raid 0 ben je dan niet alleen de data op die kapotte schjf kwijt, maar de data van het hele array.Hoe vaak gaat er een disk kapot? Het zal vast wel eens gebeuren, maar je moet er niet van uit gaan.
[Reactie gewijzigd door SunnieNL op donderdag 2 oktober 2008 08:17]
[Reactie gewijzigd door Fireshade op woensdag 1 oktober 2008 13:54]
[Reactie gewijzigd door VincentG op woensdag 1 oktober 2008 13:39]
[Reactie gewijzigd door My-life op woensdag 1 oktober 2008 12:45]
Dat doe je natuurlijk eigenlijk maar 1 keer als je al zoveel data vanaf het begin hebt.Ja he, ga jij maar lekker regelmatig backups maken van 4TB aan data
[Reactie gewijzigd door kozue op woensdag 1 oktober 2008 12:33]
[Reactie gewijzigd door Countess op woensdag 1 oktober 2008 11:43]
[Reactie gewijzigd door SlimNewRatSkin op woensdag 1 oktober 2008 11:35]
Bij een klant van het bedrijf waar ik werk hebben ze een linux cluster staan die 10GB/s (bytes, niet bits) kan verwerken.Er bestaat geen enkele consumenten-NAS in die vorm dat zijn Gigabit kan voltrekken.
[Reactie gewijzigd door Mr. Digital op woensdag 1 oktober 2008 15:10]
Ik geloof wel dat we hier een nieuwe milestone in berekening van de opslagcapaciteit hebben bereikt. 4 schijven van 1GB in raid 5 geven geen opslagcapaciteit van 4 TB!. Daarvoor zullen er toch minimaal 5 schijven in moeten zitten.de 4TB-versie met vier harde schijven wordt standaard geleverd in raid5-configuratie.
[Reactie gewijzigd door Poltergeist op woensdag 1 oktober 2008 11:48]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht Galaxy S
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True