Het probleem is dat er dus uberhaupt 3 aansluitingen zijn (FW 400 met stroom, FW400 zonder stroom en FW800, ik weet dus niet zeker of mijn nieuwe apparaat er wel op kan). Zoals VisionMaster hieronder zegt, komt in praktijk die zonder stroom het meeste voor (en is niet pincompatible met FW800 of deze nieuwe FW3200). Dus 'FireWire'-sticks kun je vergeten, terwijl dat een zeer belangrijke toepassing is.
Met een USB apparaat weet ik 100% zeker dat ik het aan kan sluiten, met Firewire niet.
Te duur, ja? Ik heb het niet over consumentenprijzen maar licentiekosten voor hardware bouwers. Een dollar per poort lees ik hier, dat zijn dus vier tot tien dollar op een moederbord. Dat is /gigantisch/. De kostprijs van een bordje is ongeveer 10-15 dollar exclusief het koper en heatpipes. USB is gratis. Vandaar dat de moederborden die het hebben ook er een of twee hebben.
Als je Firewire nu nog aan de man wil brengen moet je het gratis maken: wat gaat een hardwaremakers kiezen voor zijn nieuwe product, een gratis en _overal_ aanwezig systeem, USB, of een duur(der) bijna nergens aanwezig systeem en dan nog maar afwachten welke van de drie poorten de consument nou daadwerkelijk op zijn systeem heeft, FireWire?
De markt heeft gesproken en het is USB geworden (zelfs iPods zijn al jaren uitsluitend USB), ik zie niets liever dan FireWire overal, maar dan moet die prijs gewoon gratis worden.
[Reactie gewijzigd door Brent op zondag 16 december 2007 16:14]
USB1.0, 1.1, 2.0, mini-usb,micro-usb, WUSB,
Met USB zijn er toch ook wel redelijk wat verschillende aansluitingen. Hoewel ik toegeef dat de namen die de verschillen moeten aanduiden wel wat duidelijker zijn.
De downstream aansluting is overal fysiek en elektronische hetzelfde.
Hoe de kabel op het apparaat is aangesloten is niet relevant, omdat elk apparaat zijn eigen kabel altijd meeleverd. Een iPod werkt immers ook overal.