Hoofdcategorieën

Microsoft schikt met Daum

Door Caroline Schröder, zondag 13 november 2005 13:02
Bron: InfoWorld, views: 13.614

Microsoft anti-trustMicrosoft is een schikking overeengekomen met het Zuid-Koreaanse Daum Communications. De internetportal Daum klaagde Microsoft aan wegens het overtreden van de antitrustwet. Daum, dat zelf een instant messenger uitbrengt, vond het onverteerbaar dat Microsoft MSN als onderdeel van Windows bracht. Inmiddels zijn beide partijen tot een afspraak gekomen waarbij Microsoft de internetportal tien miljoen dollar heeft toegezegd, evenals een advertentiecontract ter waarde van tien miljoen en andere marketingtechnische mogelijkheden voor nog eens eenzelfde bedrag. Volgens Oliver Roll, woordvoerder bij Microsoft, behelst die laatste voorwaarde van de overeenkomst een afspraak over het opnemen van bepaalde content over Daum op MSN. Meer wil de zegsman er niet over kwijt. Daarmee komt een einde aan het geschil tussen beide bedrijven, al wil dat niet zeggen dat daarmee ook de verwikkelingen met de Korean Fair Trade Commission (KFTC) zijn opgelost. Microsoft schikte onlangs ook al met RealNetworks, het andere bedrijf dat een klacht bij de KFTC had ingediend. Microsoft verwacht binnen enkele weken een uitspraak van de KFTC.

Volgende 13:36
Vorige 10:46

Reacties

«  1  2  »

Door zo'n bericht rijst bij mij spontaan de vraag of dat niet een leuk business model kan zijn: 1. iets maken dat microsoft ook maakt, 2. klagen bij de rechter dat jouw product achtergesteld is omdat microsoft het bundelt en dan 3. lekker wachten op een settlement van MS van -tig miljoen...

het gaat er toch echt om dat zij dat programma aanboden voordat msn onderdeel van windows was.

wat een onzin... ook al met mediaplayer... hoe verzinnen ze het iedere keer joh... strx gebeurt het ook nog met notepad en paint... COMPLETE ONZIN!!!

Hoezo complete onzin? Microsoft levert software mee met hun besturingsysteem, als je een alternatief wilt gebruiken dan moet je eerst een x-aantal meldingen omzeilen (wat de standaard moet worden), eveneens krijg je standaard geen keuze. Bij bijv een linux distro krijg je genoeg keuze (worden standaard soms 4 media players mee geinstalleerd).

Darbij komt nog dat je bij Windows 9x nog kon kiezen om bepaalde componenten (zoals IE en paint) niet te installeren, nu installeert Windows gewoon alles en moet jij achteraf maar je instellingen gaan aanpassen.

Natuurlijk voor vele mensen maakt zoiets niet veel uit. En uiteraard als ik Linux installeer verlies ik veel tijd met het selecteren van mijn paketten. Maar na een uurtje heb ik bij Linux bijvoorbeeld een volledig werkend systeem met die software dat ik zelf wel terwijl ik bij windows met vele omwegen moet werken en een halve dag nodig heb.

Stel je toch niet zo aan, is het zo een ramp? Is het zo verschrikkelijk?

Wil jij dus dat iedereen dus straks een kaal Windows krijgt, met helemaal niks erin, en dat iedereen dan dus op internet moet gaan zoeken naar andere programma's?

Oh wacht, dat gaat dan niet want er zit geen IE meer in. Schitterend vooruitzicht he?

Je hebt een stom stil OS waarin je een CD kan doen en dan wat installeren.

Misschien moet MS maar ook helemaal geen geluidschema's meer meesturen, geen achtergronden helemaal niks.

Enkel het OS. Niks meer.

Hoe zie je dat?

Kun je net zo goed terug naar DOS gaan.

Ik word zo moe van dat gemekker en geklaag van "Oh God, als ik Windows installeer dan moet ik zoveel werk verzetten om al die gratis meegeleverde dingen te omzeilen."

Waarom gebruik je het dan überhaupt? Als het zo'n hel is, waarom dan toch Windows installeren?

Wil jij dus dat iedereen dus straks een kaal Windows krijgt, met helemaal niks erin, en dat iedereen dan dus op internet moet gaan zoeken naar andere programma's?


bla bla bla

Kun je net zo goed terug naar DOS gaan.
Wat een sterk overtrokken reactie.

Microsoft hoeft maar twee dingen te doen om de minimalisten tevreden te houden stellen:

- Bij installatie de keuze geven om zaken zoals IE, WMP, OE, Messenger, etc. niet te installeren, gewoon zoals vroeger bij W95/98 ook het geval was.
(dus niet dat je eerst een unattended install script moet gaan maken)

- (Veel meer) onderdelen weer uninstallable te maken. Een besturingssysteem moet ook zonder een Microsoft webbrowser correct kunnen functioneren.

Stel je toch niet zo aan, is het zo een ramp? Is het zo verschrikkelijk?

Ja. Ten eerste is het concurrentie vervalsend. Als een exemplaar van een bepaald type programma meegeinstalleerd wordt, is een consument minder snel (lees, meestal helemaal niet) geneigd om op zoek te gaan naar andere alternatieven.

Bijvoorbeeld, bij onze klanten (gewone gemiddelde gebruikers) zie je dat 75%+ Outlook Express gebruikt, 10% Outlook, 10% webmail, en de 5% die overblijft gebruikt andere progsels (The Bat, Incredimail, etc).

Voor de consument is het ook nadelig omdat, als ze niet zelf op zoek gaan, de kans missen om dat programma te gebruiken wat het besta aansluit op hun wensen.

Misschien moet MS maar ook helemaal geen geluidschema's meer meesturen, geen achtergronden helemaal niks.

Zoals je zelf al aangeeft, zijn dit extras en hebben helemaal niks met het OS zelf te maken. In dat geval hoort Microsoft het inderdaad niet mee te leveren.

Omdat ze dat wel doen benadelen ze andere makers van soortgelijken producten.

Niemand heeft er last van dat IE geinstalleerd staat! Want als je een alternatieve browser gebruikt, zoals FF, dan kun je een aantal sites niet eens meer bezoeken. En die heb ik nu net nodig om mijn bedrijf goed te kunnen runnen!

Dus, ik gebruik FF, maar IE moet er gewoon op...

Al dat eindeloos gezaag.

nog nooit gehoord van unattended installs?
Kan je van tevoren aangeven wat je wel en niet wil.
Ding op floppy zetten en klaar.

Moet voor de gemiddelde tweaker toch niet zo moeilijk zijn, nietwaar.

Ach. Het is natuurlijk makkelijker om te ranten,

Ja! En zie jij dat dan een gemiddelde gebruiker doen? |:(

We hebben het hier over Windows, het OS voor gebruikers die nooit meer verder kijken dan het OS lang is. Kortom, concurrenten komen er niet meer aan te pas.

/laat

Dat zijn toch dezelfde gebruikers die met win98 ook al niet verder keken dan het buroblad en het startmenu?

Waar hebben we het dan over....

ICQ was en is ook een vele malen betere messenger dan dat achterlijke MSM, alleen is dat van marktleider ook gedegradeerd tot een matig gebruikte messenger. En dat alleen maar omdat dat MSM standaard in windows zit.

Echt doodzonde dat ICQ door Microsoft de das omgedraaid is door hun valse concurrentie methode van het standaard in windows inbakken.

Nee, ICQ is na de overname door AOL ten onder gegaan aan overcommercialisering en feature-overload.

Lijkt me een perfecte deal, dan houdt Korea nog 5 miljoen dollar over _na_ aanschaf van die landelijke Linux licentie
( nieuws: Linspire wil voor $5 miljoen heel Zuid-Korea licenseren )

10 miljoen baar geld... Hoeveel minuten voordat MS dat terugverdiend heeft ?

Heel lang als ze het aan mij zouden moeten verdienen }>

Haha, je bent weer onder je steen gekropen ofzo? :7

Toch maar even een edit voordat men hem niet begrijpt:

MS heeft overal aandelen e.d. in zitten...

omzet zo'n 30 miljard euro per jaar.
winst zo'n 10 miljard per jaar

dus in 8 uur tijd verdienen ze dat terug (bij een 24uurs economie)

Is dat niet een beetje erg veel 10 miljoen?
En als ze zo doorgaan kan iedereen zo voor zulke dingen aanklagen, lijkt mij een beetje duur worden.

Bart

Misschien moet je het ook een beetje relatief zien. Voor MS is 10 miljoen niet meer dan 1000 euro voor mij. Als je Microsoft 1000 euro laat betalen lachen ze je vierkant uit. Nu doet 10 miljoen ze volgens mij nog erg weinig maar geeft wel een ander signaal aan MS af dan een laag bedrag. :)

Ik zal iig niet vreemd opkijken als bedrijven over een aantal jaar windows links gaan laten liggen omdat er geen gezonde concurrentie-mogelijkheden meer zijn.

maar ik kijk wel vreemd op van het feit dat je denkt dat ook maar één bedrijf een miljardenmarkt links zal laten liggen..

De ellende van dit alles is dat je als HTK consument (huis tuin en keuken) straks voor veel geld een legale Vista licentie koopt en dan nog helemaal niets met je computer kan.

Je kunt als HTK het internet niet op want IE wordt niet meegeleverd. Je kunt dus ook geen andere browser downloaden. Je kunt geen foto's bekijken, geen berichten sturen met MSN, geen stomme eerste pc tekening maken in Paint, etc..

Het enige wat je dan nog kan is lekker hele dagen gaan "OS-en" en je moet weer voor ¤¤ naar de winkel om alles een beetje op gang te krijgen. Ik vraag me af of dat wenselijk is.

www.kubuntu.org kan je alles mee wat jij wil doen. het gaat hem er niet om dat het meegeleverd wordt, het gaat er om dat het erin gebakken zit zodat het er niet uit geraakt. Als er één ding is wat ik met een windows zou doen is alle overbodige m$ rommel eruitzwieren, gaat dus niet.

daarom dat het meest realistische is: als je windows wilt installeren, je een menuutje krijgt met extra progs om te installeren: IE, OE, paint,.....

Elk met een vinkje om het mee te installeren of het niet te installeren.

Daar kan de sysadmin én de 'HTK' gebruiker mee leven....

Wel apart...windows word sinds win2000 met messenger uitgevoerd...later bedenkt een internet portal dat ze zelf ook een IM-netwerk willen opzetten..en klagen ze vervolgens aan....


Da's net zoiets als TomTom die nu Mercedes of BMW aanklaagt voor het leveren met auto's met een geintegreerd navigatie systeem waardoor zij geen kans maken, terwijl die dat al jaaaren hebben... :X

Windows heeft vanaf XP, niet 2000, Windows Messenger aan boord, dat heeft helemaal niks met MSN te maken. Het is een messenger die je kan gebruiken voor je je eigen (Exchange 2000) IM server, en daarnaast ook voor MSN. MSN Explorer is totaal niet op IM gericht, al kan je natuurlijk MSN Messenger los downloaden.

Hmz, wat gek dat ik nog een WinME gehad heb met Windows Messenger dan...

Ik vraag me echt af wie hier voor dit bericht ooit van Daum had gehoord...

mja die site ziet er sowieso nogal suf uit...
logo beetje van ebay geript, en verder allemaal blije koreanen :P
jammer dat er geen engelse functie bij zit, zal wel willen weten waar het over ging enzo...
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:36
Vorige 10:46
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: