Hoofdcategorieën
Device Settings

Ontwerper Gentoo Linux stopt ermee - Update

Door Martin Sturm, dinsdag 27 april 2004 14:01
Bron: OSNews, views: 16.297

Daniel Robbins, initiatiefnemer van de populaire Gentoo Linux-distributie, stopt met zijn functie als chief architect van de distributie, zo is te lezen op OSNews. Daniel Robbins is enkele jaren begonnen met Gentoo Linux en is tot op de dag van vandaag één van de belangrijkste ontwikkelaars van het project. Om de continuiteit van het project te garanderen heeft Robbins beloten een stichting op te richten waarin het intellectuele eigendom en de copyrights van het project zullen worden ondergebracht.

Daniel RobbinsNaast ontwikkelaar van het Gentoo Linux-project is Robbins actief als columnist voor IBM DeveloperWorks en als auteur van diverse boeken en artikelen. Gentoo Linux is in relatief korte tijd een tamelijk populaire distributie geworden. De distributie onderscheid zich ten opzichte van de concurrentie door de wijze van installatie. Het biedt namelijk de mogelijkheid om alle pakketten te compileren met optimalizaties voor het systeem waarop de distributie zal komen te draaien. Door de modulaire opzet van het systeem, waardoor het tamelijk eenvoudig is om het systeem te voorzien van upgrades en updates, is Gentoo Linux vaak één van de eerste distributies die bepaalde nieuwe pakketten tot de standaarduitrusting kan rekenen. Versie 1.0 van Gentoo verscheen op 31 maart 2002.

De voormalige projectleider heeft Gentoo Foundation Inc. opgericht die de belangen van de distributie zal behartigen. De Foundation zal geleid worden door een groep ontwikkelaars welke jaarlijks zullen worden gekozen door de ontwikkelaars van het project. Het eerste jaar zal deze groep echter aangewezen worden door Robbins. In eerste instantie was er sprake van dat Robbins zelf onderdeel zou uitmaken van het bestuur, maar dit werd later ingetrokken.

Update:

Inmiddels is bekendgeworden waarom Daniel Robbins Gentoo gaat verlaten. De oprichter van de distributie zit namelijk in de schulden. Door zich fulltime met de ontwikkeling bezig te houden - waar helaas geen cent voor terugkwam - is er een schuld van twintigduizend dollar ontstaan. Dit komt onder meer doordat Daniel Robbins ook nog zijn gezin moet onderhouden, zonder vaste inkomsten wordt dat wel een lastige opgave. Echter de Linux-community zit niet bij de pakken neer en intussen hebben een groot aantal personen een donatie gedaan ten gunste aan de initiatiefnemer van Gentoo Linux.

Volgende 15:13 Miguel de Icaza over Linux en Longhorn
Vorige 13:54 AMD CEO Ruiz: 'Dell zal Opteron-systemen leveren'
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


Vraag is alleen, wat spookt die gozer met dat kind uit. Het lijkt er in ieder geval niet echt blij mee te zijn. ;)

Hij heeft iets oranje-achtigs in zijn hand, het lijkt er op alsof hij dat kind een sinaasappel in het oor wil duwen.

Da's op zich een goede beslissing. Een stiching kan een veel beter waarborg zijn voor het voortbestaan dan een persoon alleen. Alles zal nu vallen of staan bij de keuze van de voorzitters.

Even ter aanvulling. De reden dat hij stopt is financieel. Hij moet moet zijn gezin onderhouden en dat was niet (meer) te combineren met zijn functie bij Gentoo.

edit: Zou die baby daarom huilen? Niet genoeg geld meer voor een schone luier :+

je ziet toch dat die vent aan dat kind z'n oor zit te trekken :9

Dat zou ik ook doen, dan heb je tenminste nog een beetje lol als linux-ontwerper :P Al is het niet zo dat er op linux gebied niks te verdienen is: vele bedrijven zijn er groot mee geworden (al kan ik er zo snel ff geen noemen haha).

Oh, volgens mij probeert hij zijn kind op te starten van een USB-stick. Maar heeft hij deze niet diep genoeg in het oor gestopt waardoor Linux steeds Kernel Panics geeft....

dat is gewoon een robot

Dit is zeker niet de enige reden. Er zijn meerdere redenen, maar het is vooral zo dat Daniel een hele lange vakantie nodig heeft. Natuurlijk speelt het financieele plaatje wel een rol :)

wat een lelijk kind :D

is een linux distributie hoor....

Eingelijk feitelijk niet correct, als we spreken van een 'probeer' versie voor haar man, heeft zij een Release Candidate op de wereld gezet. ;)

Het Nederlands in dit stukje is een beetje jammer...

"De distributie onderscheidT zich" - dt
"Door de modulaire opzet van het systeem, DIE het tamelijk eenvoudig MAAKT om het systeem te voorzien van upgrades en updates" - door .. door

nog een klassieker:
...een groep ontwikkelaars WELKE jaarlijks zullen worden gekozen...
"welke' hoort uiteraard 'die' te zijn. In zakelijke brieven ook veelvuldig fout gedaan.

ontopic: Gebruik zelf naar alle tevredenheid gentoo. En dat als beginnend linux-gebruiker. Het draait enorm stabiel, de installatie verloopt makkelijk hoewel deze zeer tijdrovend is en bovenal ben ik eindelijk verlost van de windowsnukken en -beveiligingsproblemen. Hoewel, bijna, want m'n server draait nog op windows 2003.

Dan moet het nog altijd zijn:
...een groep ontwikkelaars die jaarlijks ZAL worden gekozen...
aangeziengroep enkelvoud is...

Tssss, een beetje linux projectleider stopt zo'n kindje toch in /etc :+

ehhr... zou dat niet /dev moeten zijn dan? :)

Ik zou toch voor /home gaan :)

ja, anders moet de baby gechownt worden :D

Geen idee, wil je er een dan?

nee hij mag m van mij houwe, dat lelijke ding...

maar als hij m niet devt moet een ander het doen, dus chownen naar adoptie-ouders ofzo

... bla bla bla gaat weer nergens over ...

Linux distro makers hebben een vrouw.....!!!

dit is schokkend :o
hoe moet dat strax met de linux comunity als iedereen daar zomaar aan begind...

su
updatedb
locate woman
make baby
make baby_install
rm -r /

dag linux... :(
(dit is grappig bedoeld voor de serieuzen onder ons)

Tsja, Linus heeft ook een vrouw, maakt dat de linux kernel slecht?

Gelukkig is hij gestopt, je hebt ook mensen die niet van stoppen weten. Die gaan er meestal aan tenonder.

Er gaan inderdaad verschrikkelijk veel mannen tenonder aan vrouwen. :(

Of bedoelde je dat niet? :P

Wou jij soms getuigen ?

ehm...

ik dacht eerder aan:

# emerge baby

Ik dacht eerder aan "emerge sex"... :+ :P

nee ff voor de niet-gentoo-ers, dit kan ook nog:

[code]
root@pts/35 root # emerge --search sex
Searching...
[ Results for search key : sex ]
[ Applications found : 3 ]

* games-misc/sex
Latest version available: 1.0
Latest version installed: [ Not Installed ]
Size of downloaded files: 4 kB
Homepage: http://spatula.net/software/sex/
Description: Spouts silly mad-lib-style porn-like text
License: BSD

[/code]

Of op de gentoo manier

emerge gentoo-women sources
cd /usr/src/linux
make menuconfig
make && make modules_install
cp arch/i386/bzImage /boot/kernel-2.6.5-women-baby-r1

mount /dev/hda2 /boot {ja ik dualboot tussen windows}

nano -w /boot/grub/grub.conf
reboot

Ja erg he? uit je kop een kernel compileren. Moet me ook eens een vriendin gaan zoeken }>

Ik gebruik Gentoo zowel op een (thuis) server als mijn laptop. Het werkt prima, het software distributie mechanisme (portage) is erg goed en vergelijkbaar met het apt-get mechanisme van Debian. Het kunnen afhandelen van afhankelijkheden tussen de diverse paketten is een godsgeschenk voor iedereen die wel eens met RPM heeft gewerkt. De communicty (http://forums.gentoo.org) is zeer actief en uitermate hulpvaardig. Kortom een prima distro (zoals er heel veel prima distro's zijn). Een bijkomend voordeel van Gentoo IMHO is de manier waarop je het kan installeren, allemaal met het handje. Het geeft een helder inzicht in de interne werking van een GNU/Linux omgeving.

yo sick dude,
het lijkt erop dat die gast stront aan zijn hand heeft, zo kun je ook onder het luier verschonen uitkomen }>
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:13 Miguel de Icaza over Linux en Longhorn
Vorige 13:54 AMD CEO Ruiz: 'Dell zal Opteron-systemen leveren'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011