Door Luke van Drie en Yannick Spinner

Gears of War: E-Day, DMZ-modus Modern Warfare 4 en Metro 2039 - Tweakers Update

07-06-2026 • 23:20

27

Xbox sloot de gamezomer af met de 25th Anniversary Showcase! Geen gloednieuwe next-gen hardware, maar wél een hele hoop games. Zo zagen we de indrukwekkende Unreal Engine 5-prequel Gears of War: E-Day en een zonnige prequel voor A Plague Tale. Ninja Theory verraste met Senua, een reboot vol brute actie en eindbaasgevechten. Daarnaast onthulden oud-BioShock-makers de game Magicians: The Devils Deal. Verder doken we in Metro 2039, Wo Long 2, cultsimulator JOIN US en kregen we beelden van de Modern Warfare 4 DMZ-modus. Bekijk alle hoogtepunten in deze Tweakers Update!

Check de Pricewatch om je favoriete game te scoren!

Reacties (27)

Sorteer op:

Weergave:

Ik snap dat niet niet alle games kunt bespreken in de video die zo snel online gaat, maar ik had toch wel iets over Fable verwacht eigenlijk. Dat is toch eigenlijk een game waar veel Xboxers al jaren op wachten.
De reden waarom hier al jaren een Xbox staat. Maar fable, stond ook hier, is uitgesteld naar 2027 ivm de uitgave van een nieuwe gta.

wat ik dan weer interessant zou vinden is of Xbox nog in Europa blijft. De consoles zijn nergens meer te krijgen. En waar je vroeger nog een meter Xbox games had bij de mm tov een hele gang ps5 games is zelfs Forza horizon 6 nergens fysiek te krijgen.
Ja, dat is al een hele tijd niet meer zo. Snap het niet zo goed waarom hij zo slecht verkoopt. Ik heb ze allemaal gehad en snap niet zo heel goed waarom de een nu beter of slechter zou zijn dan de ander. Even los van de exclusieve games natuurlijk, maar dat is niet de main reason dat ik een console koop. Mogelijk ligt dat bij het gros van de kopers anders...

Neemt niet weg dat ik het erg jammer vind dat een pareltje niet wordt genoemd in de video van Tweakers.

[Reactie gewijzigd door TheVMaster op 8 juni 2026 09:15]

Omdat Microsoft gewoon erg weinig deed om de Series X/S te verkopen. Er waren geen grote launch exclusives. En het hele "next-gen" was er jaren niet aan af te zien. De aangekondigde games waren veelal ver in de toekomst, en als ze al uit kwamen viel het vaak erg tegen (Redfall, iemand?).

Vergelijk dat met een Nintendo die al vanaf dag één bijna geen Switch 1 games meer maakt. Dat is een veel duidelijker marketingverhaal.

Natuurlijk verdien je met die strategie minder geld met je games. Maar dit is een investering in de console. Je moet mensen wel weten te overtuigen, en met "dezelfde games maar dan met kortere laadschermen" kom je daar niet echt.
Wat ze nu in 2026 laten zien? Ja, dat zijn graphics die op de Xbox One duidelijk niet mogelijk waren. Had geen zes jaar moeten duren.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 8 juni 2026 11:27]

Klopt, die had er achteraf in gemoeten. Ik vond het lastig om uit de trailer wat 'nieuws' te halen. Zie nu dat de exacte releasedatum nog niet bekend was, maar wel dat de game in februari uit zou komen. Dat hadden we kunnen vermelden, even los van de details over het nieuwe verhaal ;)
Ja, dat klopt ook wel. Het was meer een soort van herhaling van wat je eigenlijk al weet over de game.
2026 had een feestjaar kunnen zijn voor XBOX, jammer dat Asha Sharma hiervoor niet echt de tijd gekregen heeft. XBOX had een kleine herlancering kunnen gebruiken en Microsoft zou met Bethesda en Activision toch voldoende ontwikkelaars onder zich moeten hebben om de beste indruk te kunnen achterlaten van deze 'E3/summer game fest-periode'.

Deze showcase had echter wel de meeste games die mij echt aanspraken met Spyro, Wolong 2, Gears E-day en Bad Magpie.
Van Senua en A Plague Tale had ik gehoopt dat de devs aan iets nieuws zouden beginnen. Senua 2 kon mij echt niet overtuigen en A Plague Tale leek mij mooi afgerond na deel 2.
Meeste games die op de xbox showcase waren zijn al 4+ jaar in development, waaronder State of Decay 3 die in 2019 aangekondigd was. Ashna Swarma gaat niet veel kunnen doen, de beslissingen die ze nu neemt qua games zullen pas na 6 jaar verschijnen en dan ligt xbox al lang al in zijn graf. Dank Don Matrick daarvoor. Phil Spencer had zo’n 10 jaar geleden moeten vertrekken, ik kan niet geloven dat je een Redfall ziet en die niet cancelt.

[Reactie gewijzigd door TrafalgarLaw op 8 juni 2026 01:09]

A plague tale lijkt kwa gameplay en verhaal ook helemaal niet op de vorige delen, veel meer focus op gevechten en geen rat te zien. Het enige wat het lijkt te delen is dat het een 'verbonden universum' is. Dus ik zou zeggen dat ze daar zeker aan iets nieuws begonnen zijn.
Hele vette showcase! Erg blij met de richting die Xbox in is geslagen met de nieuwe CEO, ben erg benieuwd de komende jaren.
Op deze titels heeft zij natuurlijk beperkt invloed, omdat het allemaal al zeer ver gevorderde projecten zijn.
Hele mooie show en veel toffe games, en wederom bedankt voor deze mooie en duidelijke overzichtsvideo. Mijn hoogte punten waren Gears of War, HALO, Fable, Clockwork Revolution en Resonance: A Plague Tale.

Komen veel toffe nieuwe games aan, een beetje te veel als je het mij vraagt. Weet straks niet wat ik van gekkigheid moet aan spelen, en me beurs gaat dat ook niet zo leuk vinden :P
Ik heb ook enorm van de show genoten!
Waarom zou je dan niet af en toe een maandje GamePass gebruiken? Die heeft de komende tijd voldoende te bieden
Ik heb nog 1,5 jaar Game Pass Ultimate, dus dat komt wel goed, maar ook genoeg games die niet in Game Pass vallen.
Opzich weer een goede showcase net als de vorige keren met name Senua en Doom en Resonance waren bruut maar ik zie geen verandering in XB beleid.. het blijft wispelturig zoals met exclusiviteit.. nee ik denk dat spellen tot een bepaald publiek beperken meer nadelige effecten heeft dan positieve effecten van spelers tot ontwikkelaars maar dat spelers niet weten waar hun aan toe zijn heeft het meest schadelijke effect.

Het zou mooi zijn als MS eens ophoudt om alles te berekenen of het ene spel beter is om op alle platformen te verkopen en welk spel beter is om spelers binnen XB te halen en dat hun eens ophouden naar concurrentie zoals Steam en PS te kijken waar hun mee bezig zijn en gewoon een eigen koers bepalen en die met passie en vertrouwen uitvaren.. XB360 was heel simpel met goede hardware en goede software en een duidelijke boodschap.

Het verhaal van Fable is vreemd.. dacht eerst dat de vrouwelijke (zal wel A1+ worden) held en de vrouwelijke schurk zussen waren omdat hun stem op elkaar lijken en familie drama staat centraal in de franchise maar hun lijken niets op elkaar en Isabel is haar al zus verloren en Jack is BACK! hopelijk wordt dit de meest grimmige Fable aller tijden tussen helden en schurken en dat de speler één kant kiest of alles manipuleert en zelf over alles regeert }>

Ja aan de ene kant enthousiast van een handvol spellen maar aan de andere kant zie ik geen verandering dan wat PR blah blah.. waar zijn de Fallout 3 en New Vegas remakes ? voor online spelers zijn die uitbreidingen van ESO en Fallout 76 leuk maar het is mij Online kosten niet waard en die 1st kosten is bizar.. Fallout 1st — Fallout 1st - abonnement van 12 maanden kopen | Xbox denk niet dat Fallout 5 en Elder Scrolls 6 ooit online functies + mod community ondersteuning krijgen.. maar goed eerst maar zien of die spellen de komende 10 jaar uitkomen.
Metro 2039 lijkt me wel wat. Heb me best vermaakt met voorgaande delen. Benieuwd of ze technisch nog wat indrukwekkends gaan doen. Vaak hebben die games toffe grafische features.
Ik snap de kritiek eigenlijk niet zo. Op de eerste plaats, maar dat zal wel persoonlijke smaak zijn, vond ik de spelen zeer indrukwekkend. Natuurlijk met een paar uitzonderingen daar.

Ik persoonlijk heb een hekel aan dat hele exclusiviteits gedoe. Ik wil een spel eigenlijk gewoon spelen waar, wanneer, hoe en op welk apparaat ik dar wil.

Overigens gaf Sharma direkt, bij GoW, al een hint waar het heen gaat. Exclusiviteit komt weer terug om spelers te binden aaan hun hardware. Wat volgens mij van hun standpunt ook wel zin maakt als je eennieuwe xbox maakt.
Ik word nog niet zo heel erg vrolijk van GoW E-day. Het ziet er letterlijk uit als de voorgaande 5 delen met betere graphics. Daar zit ik persoonlijk niet op te wachten. Tweakers laat qua gameplay niet veel zien. Was dat in de showcase ook niet zo? Ik ben benieuwd wat ze met de gameplay van Gears gaan doen, want de gameplay van de vorige delen is wat mij betreft niet goed oud geworden.
Xbox sloot de gamezomer af...
Nah, de PC Gaming Show was erna nog. En Nintendo streamt deze week mogelijk ook nog een Direct, maar dat weten we nog niet zeker. Er zijn wel geruchten dat er mogelijk eentje komt deze week.

[Reactie gewijzigd door Zerora op 8 juni 2026 01:18]

Wel frappant dat uitgerekend Tweakers dit niet weet. De PC Gaming Show note bene.
Toch wel een gemiste kans voor Xbox, ik had echt verwacht dat ze een toekomstvisie zouden delen. Het was nu meer van hetzelfde. De show was identiek in opzet als van vorig jaar. En het 25 jaar bestaan werd naar mijn mening iets te snel voorbij gegaan met een korte instart. Hopen dat Asha binnenkort toch echt iets meer van een visie gaat tonen.

Maar qua games niet heel veel te klagen. Kijk vooral uit naar E-Day
Het was een Showcase in de geest van E3 (die normaal rond deze dagen gehouden zou worden). Games laten zien wat in de pijpijn zit is de focus.

Dit is niet het moment om het meerjaren plan uit te leggen. Al vind ik het jammer dat ze notabene Gears hebben uitgekozen om hun Exclusives in gang te zetten; maar wellicht zijn de andere contracten te moeilijk onderuit te komen. Zilver randje wellicht is dat het de PS spelers lekker maakt om wellicht over te stappen bij de volgende generatie (maar wellicht is het niet meer dan zilverpoets omdat de dev cycles van Xbox Game Studios zo traag als wat zijn met een strategie van likmevesje)

Daarnaast is de hardware te duur en de console te weinig beschikbaar om nu een sprint te maken. (En mede daarom is het zo raar dat ze een limited edition console uirbengen, voor de verzamelaars denk ik dan)
Ik snap je punt. Maar ik denk dat juist nu het momentum was geweest. Laat wat zien wat je plannen voor 28 zijn. Welke games welke exclusives kunnen we verwachten.

Hardware is voor iedereen een probleem. Ik denk dat xbox nu vooral moet inzetten op behoud van de playerbase. En dat hadden ze nu kunnen bewerkstelligen
Ik heb het idee dat XBOX al 6 jaar aan kansen heeft gehad. PlayStation lijkt deze generatie ook niet echt hard zijn best te doen.

Met welke visie denk je dat XBOX kan winnen?
PlayStation voelt te weinig concurrentie denk ik. Dus die kunnen wat meer slacken.

En inderdaad xbox laat al veel langer de bal liggen. Ik denk niet dat xbox zomaar weer kan winnen. Maar ze moeten harde keuzes gaan maken. Nu voelt het te veel van hetzelfde.

Neem bijvoorbeeld gewoon je verlies met je Gamepass en zorg voor een goed platform waarom Xbox en Pc meer naar elkaar toetrekken

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.