Specs
Prijs | € 267,98 |
Beoordeling geluid | 7.2 |
Accutest | 13,7u |
Gewicht | 2095g |
Codecs | SBC |
Bluetoothversie | 5.1 |
Waterdichtheidsgraad | IP67 |
De Xtreme 3 is een stuk goedkoper en compacter dan de JBL BoomBox 2, maar krijgt opvallend genoeg een iets hogere score in onze blinde luistertest. De lage, midden- en hoge tonen van de speaker zijn meer in balans, dus dat zou eens deel van de reden kunnen zijn. De bas is wel wat zwakker, maar nog steeds prettig aanwezig.
De bouwkwaliteit van deze bluetoothspeaker is vergelijkbaar met die van de BoomBox 2. De Xtreme 3 heeft echter een hengsel in plaats van een handvat - met flessenopener eraan - en is in werkelijkheid een stuk draagbaarder. Dit hengsel kun je eraf halen als je het niet gebruikt. Op de onderkant zijn ribbels aangebracht, waardoor de Xtreme 3 prima blijft staan. Ook hier voelen de knoppen weer prettig aan. De symbolen zijn duidelijk. De passieve drivers aan de zijkanten produceren een behoorlijk respectabel basvolume gezien de omvang van deze speaker. Dat is dan ook een kenmerk van passieve radiators ten opzichte van actieve speakers.
De speaker heeft een IP67-certificering en dat betekent dat hij stof- en 'dompel'-dicht is. Het certificaat geeft ook aan dat de speaker is getest door hem dertig minuten onder één meter water te houden. Ook wij gooiden de speaker in een bak met water. Hij blijft drijven, met een beetje sturing met de goede kant boven zodat het geluid aardig blijft klinken. In theorie kun je hem aan je opblaasbare eenhoorn met drinkhouder vastmaken en deuntjes beluisteren terwijl je ronddobbert. Dat is uiteraard op eigen risico.
Ook de JBL Xtreme 3 heeft een PartyBoost-modus, zodat je hem kunt koppelen met andere JBL-speakers die dat ondersteunen. Ook kun je twee apparaten tegelijk verbinden met de speaker. Eveneens net als de JBL BoomBox 2 kun je je smartphone opladen via de USB-A-poort achter het klepje. Met de USC-C-aansluiting is de Xtreme 3 bij de tijd, waar sommige speakers in deze test nog een Micro-USB-aansluiting hebben. Een microfoon om mee te bellen heeft de speaker niet. De accuduur van de JBL Xtreme 3 is net niet zo goed als die van zijn grote broer BoomBox 2, maar hij scoort wel beter dan die van de andere speakers in dit segment.
Conclusie
We zijn gecharmeerd van deze speaker. Hij is draagbaar, poolpartybestendig en solide. De geluidskwaliteit is daarnaast prima in orde en redelijk in balans. Ook de accuduur is goed en tot slot heeft de speaker diverse functies die van pas kunnen komen - al mist hij een microfoon - en heeft hij goede aansluitingen. Al met al verdient de Xtreme 3 een Excellent-award.
Pluspunten
Prima geluidskwaliteit Fijne aansluitingen en functionaliteit IP67-certificering Prima accuduur