In september 2015 stapte Samsung voor zijn high-end solid state drives over van sata-ssd's naar m2-drives met nvme-ondersteuning. De pci-express-interface maakte veel hogere snelheden voor die 950 Pro-serie mogelijk dan met de sata-interface van de 850 Pro mogelijk was. Omdat nvme-drives nog erg nieuw en dus duur waren, beperkte Samsung de overstap tot de Pro-drives; de meer mainstream Evo-serie bleef uit satadrives bestaan.
Daar kwam een jaar later, in september 2016, verandering in toen Samsung niet alleen de Pro-drives een update gaf met de 960 Pro-serie, maar ook de 960 Evo-drives introduceerde. Dat waren drives die sterk leken op de Pro-drives, met dezelfde controller aan boord en hetzelfde nand. Het 3d-nand werd in de Evo-drives echter als tlc ingezet, tegenover het mlc-nand van de Pro-drives. Dat maakte de Pro-drives nog altijd superieur aan de Evo-serie, die op zijn beurt sata-ssd's ver achter zich liet.
Inmiddels heeft Samsung de derde generatie van zijn nvme-drives geïntroduceerd en opnieuw heeft het Koreaanse bedrijf zowel een Pro-versie als een Evo-versie beschikbaar. We hebben beide versies aan onze benchmarks onderworpen, en kijken wat de veranderingen en verbeteringen zijn ten opzichte van de vorige generatie.