Alle moderne televisies hebben een bepaalde tijd nodig om het beeld dat via een externe ingang wordt aangeboden, daadwerkelijk weer te geven. Deze tijdsduur noemen we inputlag. Als je gewoon televisie kijkt, merk je niet zoveel van inputlag, maar als je games aan het spelen bent op de tv, kan een hoge inputlag het spelplezier bederven. Vooral in actiegames waar een snelle reactie van belang is, kan het storend zijn als de tv de gamebeelden met vertraging weergeeft.
Gelukkig hebben de meeste televisiefabrikanten tegenwoordig door dat gamers een lage inputlag willen. LG heeft de oledmodellen sneller gemaakt dan ooit. Nadat we de tv in de spelmodus hadden gezet, gaf onze Leo Bodnar-lagtester slechts 21ms aan. De lagtester gebruikt een 1080p60-signaal, maar door een HDFury Linker en Integral aan te sluiten kunnen we ook testen met 2160p60 en met hdr. Dit leverde geen significant verschil op en de inputlag bleef een zeer keurige 21ms. Hiermee behoren de 2017-oleds tot de snelste televisies wat inputlag betreft en zijn ze dus zeer geschikt om op te gamen.
Chroma subsampling
Als je de tv wil inzetten als monitor bij een pc, is het van belang dat de tv geen gebruikmaakt van chroma subsampling. Veel uhd-televisies doen dit om bandbreedte te besparen bij de beeldverwerking. Bij het kijken naar normale videobeelden heb je daar geen last van doordat alle videocodecs die gebruikt worden voor de distributie van video dit ook doen. Als je echter naar het beeld van een pc kijkt, valt op dat de kleurresolutie lager is. Vooral bij kleine zwarte letters op een witte achtergrond zie je dan duidelijk kleurartefacten.
Gelukkig kun je ervoor zorgen dat de beeldverwerking van de E7 geen gebruikmaakt van chroma subsampling. Daarvoor moet je twee dingen doen: allereerst moet je in het instellingenmenu navigeren naar Algemeen > HDMI Ultra Deep Colour en daar voor 'aan' kiezen. Hierna wordt het beeld beter, maar zijn er nog altijd kleine afwijkingen in beeld te zien. Pas nadat je in het inputmenu de juiste hdmi-ingang op 'Pc' hebt gezet, wordt het beeld perfect weergegeven op de volledige kleurresolutie. We vinden het maar een slecht interfaceontwerp en erg onhandig dat chroma subsampling niet met een enkele instelling in het menu uitgeschakeld kan worden.