Door Jurian Ubachs

Redacteur

Planet Coaster Preview

Onze eerste bouwwerken

21-03-2016 • 12:00

157

Singlepage-opmaak

Sociaal aspect en achtbanen

Planet Coaster combineert een losse stijl, indrukwekkend geluid en vooral heel veel bouwvrijheid, in een poging gamers de beste pretparksimulatiegame ooit te bezorgen. Of Frontier daar in slaagt valt af te wachten, maar voorlopig lijkt het de goede kant op te gaan met de game. Wanneer de Alpha-versie wordt vrijgegeven zullen de eerste gamers dat alvast zelf kunnen gaan ervaren. In een later stadium valt er daarna nog genoeg nieuws te ontdekken. Zo hebben we bijvoorbeeld nog niets gezien van het sociale aspect van de game, dat het mogelijk maakt om blueprints voor attracties en andere bouwwerken makkelijk uit te wisselen. Ook weten we nog niets over de inhoud van de later komende scenario's, en ga zo maar door. Wat we al wel weten is dat Planet Coaster nu al verdomd leuk is om te spelen, en ook in zijn vroege en nog beperkte vorm al beschikt over de verslavingsfactor die menig gamer van een jaar of vijfentwintig of ouder vroeger de nodige uren huiswerk heeft gekost.

Toch achtbanen bouwen

Tijdens onze speelsessie was een aantal features niet beschikbaar. Daarbij hoorde helaas ook de Coaster-builder. We konden naar hartenlust een park bouwen, paden aanleggen, faciliteiten neerzetten en zogenaamde 'flatrides' plaatsen, maar nog niet zelf achtbanen bouwen. Teleurstelling alom natuurlijk. Die teleurstelling werd ter plekke uitgesproken, en dat heeft effect gehad. Frontier heeft, op basis van de feedback van de aanwezige journalisten, besloten de Coaster-builder tóch te unlocken in de eerste Alpha-versie die dinsdag verschijnt. Mocht je aan de slag gaan met de Alpha en een achtbaan willen bouwen, dan doe je dat als volgt:

"To access coaster building, open a map and select the ‘Rides’, ‘Scenery’ or ‘Buildings’ tab, then select the ‘Search’ option (a magnifying glass) and enter the code ‘underconstruction’ (all one word) to enable the coaster construction tab."

Planet CoasterPlanet CoasterPlanet CoasterPlanet CoasterPlanet CoasterPlanet CoasterPlanet CoasterPlanet CoasterPlanet Coaster

Reacties (157)

157
148
99
4
0
21
Wijzig sortering
Voor de mensen die de alpha willen spelen, hij is hier te koop voor 67,99:
https://www.frontierstore...et-coaster-earlybird.html

Normale pre-order (zonder alpha) voor 26,99:
https://www.frontierstore...aster-game-pre-order.html

Daarnaast kun je jezelf als guest registreren in-game, zowel qua naam als qua uiterlijk voor 14,00:
https://www.frontierstore...er-vip-single-ticket.html

Toch wel een forse meerprijs voor alpha-acces...

Een goedkoper alternatief is parkitect, voor 15 euro krijg je hier ook alpha acces:
http://www.themeparkitect.com/

[Reactie gewijzigd door Mitchell-CWD op 22 juli 2024 20:41]

Ik ben toch een grote fan van dit type games. Heb dan ook net de earlybird gekocht. Kijk er alvast naar uit. :) Ben ook honderden uren met RCT 1, 2 en 3 (+ exp.) bezig geweest.

Maar je hebt gelijk. €67.99 is een hoop geld.
Ach een hoop geld... voor ons PC-gamers misschien, maar een beetje consolegame kost ook €60 op de launch. Het is relatief duur tov de pre-order, maar al met al vind ik het een acceptabele prijs, zeker tegenover het aantal uren wat ik verwacht in deze game te steken. Ik gun het de devs ook wel.

De hoge prijs zorgt er ook voor dat niet iedereen nu de beta gaat halen en de game gaat afschrijven omdat hij niet compleet genoeg is.
Anoniem: 327352 @Richh21 maart 2016 16:58
"voor ons PC-gamers misschien." Het gaat hier dan ook nog steeds om de PC versie. PC games kosten bij launch toch maar ongeveer €50. Dan is +€17 toch vrij veel naar mijn mening.
Ik koop de meeste pc games op launch voor ~35, gamekeys dan. Maar ik heb ook een PS4 en daarvoor kosten games toch meer.

En het is ook niet goedkoop, maar dat is ook niet de bedoeling :) de alpha is ook niet voor iedereen bedoeld.
Ik zie Helaas tegenwoordig vrijwel alle AAA Games voor 60, digitaal / PC.
:|
hij bedoelt "andere" websites die geen " retail " prijzen hanteren :p
Anoniem: 349463 @daellat22 maart 2016 13:20
www.budgetgaming.nl ;)

Nog nooit een launch title gezien die duurder was dan ~€47. Zelfs GTA V of The Division niet. En dit zijn allemaal nette nederlandse winkels waarbij je een doosje met CD in je brievenbus krijgt. Winkels als Bol.com en Wehkamp staan altijd in de lijst, maar zijn nooit de goedkoopste.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 349463 op 22 juli 2024 20:41]

Ah, nou ik bestel eigenlijk sowieso liever geen cd / dvd meer. Ik snap dat er ook haken en ogen aan diensten zoals steam, origin, GOG, etc zitten maar ik prefereer het voor de aankomende toekomst boven een disc.
Je koopt toegang tot de alpha en krijgt het spel er gratis bij.
Inkopen in alpha testen gebeurt al heel lang. En soms gaan daarbij bedragen van 150 of meer voor.
Dit is niet zo heel gek hoor.
Daarbij. Je hoeft niet mee te doen. Je kan ook gewoon de game kopen voor een veel lager bedrag.
Maar het spel zelf kost 30. Een PC prijs. Ruim twee keer zoveel vragen om aan een test mee te kunnen doen? Dat is gedurfd.

Ja het zou kunnen helpen dat niet iedereen hem gaat kopen. Of alpha spelers moeten zoveel betalen dat ze denken een speciale behandeling te gaan krijgen.

Mensen die niet snappen dat een beta een beta is gaan het nu niet opeens snappen.

Maar als ik het dubbele betaal dan verwacht ik normaal toch echt iets beters. Als ik bij een kappers zaak kom en het dubbele tarief betaal, dan verwacht ik niet door de leerling geholpen te worden.
Bovendien, hoe garanderen ze dan voor zichzelf dat ze van allerlei hardware platformen en combinaties wel iets in hun test hebben meedraaien? Normaal is dat de selectie, niet de dikte van de portefeuille van de speler
Wauw dat prijsverschil is opmerkelijk! 41 euro voor beta access, dat moet je er maar voor over hebben.

Early Bird Alpha Content:

• Early Bird Access will grant your first access to Planet Coaster months before its official release, and full access to the complete game upon its release.


Ik zie niet hoe dit zich nu verhoudt tot een normale aanschaf van 26,99 |:(
En dan nog, waarom zou je zo graag alpha's en beta's willen spelen, persoonlijk ben ik dan al 'klaar' met zo'n game voordat het helemaal af is. Ik wacht wel tot de uiteindelijke versie af is.

[Reactie gewijzigd door MenN op 22 juli 2024 20:41]

Volledig mee akkoord, ik wacht ook liever tot de volledige game omdat een vroegtijdige toegang mogelijks mijn interesse voor de volledige game doet slinken...
Goed punt, alhoewel ik denk dat dit voor velen (waaronder ik) wel mee zal vallen. Ik heb namelijk jaaaren plezier gehad van RCT3. En de uiteindelijke game van PC komt naar verwachting dit jaar nog uit.
lijkt een beetje het verdienmodel van Frontier te worden. Met Elite: Dangerous was er ook een meerprijs voor early access. Ze hebben vast net als bij Elite al een dlc gepland die een jaartje na release ook weer een aardige prijs krijgt.
Bij elite was het van tevoren toch al duidelijk aangegeven dat het verdien model van het MMO aspect full priced uitbreidingen waren? Kan zijn dat ik me vergis.
Vroeger kreeg je betaald als spel tester. Nu moet je er voor betalen 8)7
Dat early access moet echt een keer stoppen. Laat ze eens de game afmaken ipv met een half af product te cashen.
Waarom? Het wordt duidelijk aangegeven en ontwikkelaars kunnen de feedback goed gebruiken. Als jij je eraan stoort, negeer het dan ook.

Zo'n alphaversie voor zoveel geld helpt de ontwikkeling ten eerste, ten tweede creëert het ook commitment bij de kopers en ten derde trekt het kopers aan die op voorhand al meer commitment hebben, dus mogelijk goede feedback kunnen geven. Bovendien zal de dure early access het aantal early birds beperken, wat weer helpt bij het in toom houden van de hoeveelheden feedback (en je kunt niet iedereen tevreden houden). Ook geeft het de ontwikkelaars inzicht in de vraag naar hun spel en bepaalde features. Mensen die bijv. op YouTube earrly access filmpjes plaatsen maken mogelijk ook weer reclame en geven de potentiële koper goede informatie over het product.

Voordeel op voordeel op voordeel voor zowel ontwikkelaar als consument.

Waarom jij je eraan stoort benieuwt mij, maar waarom je het dan niet simpelweg negeert verbaast mij.
Helemaal met je eens. Het enige nadeel wat ik aan Early Access zie, is dat je bijvoorbeeld reviews / video's / etc. krijgt die gemaakt zijn in een vroege versie, waar bijvoorbeeld een irritante bug in zit, of een simpele feature (laten we tunnels in Cities Skylines als voorbeeld nemen) niet in zit. Als deze content dan op een later moment bekeken wordt, nadat het spel al zijn volledige release is ingegaan, wordt een vals beeld geschetst over het spel, zeker wanneer in de content niet duidelijk is aangegeven dat daar een early access versie gebruikt wordt, en het materiaal ook niet ge-update is.

Ook maakt het het zoeken naar informatie over een spel lastiger. Neem 7 days to die als voorbeeld. Hier zijn al zoveel versies van geweest, dat je bij het opzoeken van informatie over hoe iets werkt goed op moet letten op de datum dat iets gepost is, en welke versie er gebruikt is, omdat je anders simpelweg misinformatie krijgt.

Daarom ben ik een groot voorstander van een up-to-date wiki (niet wikipedia, maar wikia of een van de andere game-wiki's) voor (in principe) ieder spel. Echter is dat natuurlijk veel (en ondankbaar) werk, maar het zou ontwikkelaars sieren om zoiets openbaar te maken, aangezien ze alle feiten toch op een rijtje hebben.
Dat laatste klinkt inderdaad ideaal en eigenlijk nog best haalbaar, mits het spel niet teveel belangrijke complexe en onzichtbare mechanismen kent, denk bijv. aan de zeer diepgaande balancering van allerlei variabelen in spellen als Civilization. Hier kun je overigens ook je alpha- en betatesters voor vragen; het is immers een wiki en dus openbaar te bewerken.
Game Design wordt al vaak in een wiki gedocumenteerd voor het development proces, voor ook goede communicatie onderling. Die zijn ook vele malen uitgebreider dan de wiki's die je soms als speler ziet. Er zit ook onwijs veel werk in alle regels uitschrijven en dat prototypen voor je dat in een game verwerkt.

Om dat nog een keer te doen voor de community is voor de meeste ontwikkelaars denk ik echt te veel gevraagd. Een game als Cities Skylines is bijvoorbeeld in 1,5 jaar met een team van 13 man gemaakt. Sommige doen het wel, maar ik betwijfel ook hoe veel mensen die wiki's daadwerkelijk lezen uiteindelijk. Ik denk dat iets als Q&A's beter werken tijdens een development proces. Dat kost een stuk minder tijd en ik denk dat je dan veel beter kan laten zien hoe het development proces zit.
Even er vanuit gaande dat er een commerciële bedoeling achter het maken van een game zit, is het raar dat je vrijwillig betaald voor een onaf product.

Als er genoeg mensen maar betalen is de druk ook er vanaf om het spek snel af te maken. Geld stroomt tenslotte toch al binnen.


Als het je echt om de bugs gaat doe dan een closed gratis alpha.
Ik vind het ook een ware plaag geworden.
En bij deze dan nog eens dubbel aanrekenen.
Voor mij hoeft het niet meer.
Frontier.

Ik wil eerst weleens zien wat er daadwerkelijk wordt geleverd, want om nou te zeggen dat Elite zo'n wereldgame is... om nog maar niet te spreken van de zojuist uitgekomen expansion, die je gerust een ripoff kan noemen. Het is Frontier nog altijd niet gelukt om daar een game neer te zetten die echt leuk blijft, er zitten nogal wat ondoordachte mechanics in, terwijl de potentie van het concept enorm is.

Een dure early access spreekt wat mij betreft boekdelen. We zien het meer en het leidt helemaal niet tot goede games. Het betekent namelijk vooral dat de developer inschat dat de doelgroep te klein is om er genoeg geld uit te trekken.

[Reactie gewijzigd door Vayra op 22 juli 2024 20:41]

Ik vraag me af wat de systeem eisen zijn
Mijn vrouw heeft niet zon snelle laptop
Officieel zijn er geen system requirements bekend gemaakt. In oktober 2015 werd er op het forum hierover al een vraag gesteld en heeft een Community Manager gereageerd dat de system requirements van Elite: Dangerous gebruikt kunnen worden ter referentie (zelfde studio).

Deze system requirements komen neer op het volgende.
Minimum:
  • CPU: Quad Core CPU (4x 2GHz)
  • RAM: 4GB RAM
  • VIDEO: Nvidia GTX 260 / ATI 4870HD
Recommended:
  • CPU: Intel Core i7 - 3770K or better / AMD FX 4350 or better
  • RAM: 8GB RAM
  • VIDEO: Nvidia GTX 770 / ATI Radeon R9 280X
FX4350 moet denk ik FX8350 zijn.
De systeemeisen zijn zojuist bekend gemaakt op het officiele forum:
What are the minimum specs required to play the Planet Coaster alpha?

You will need the following minimum spec in order to play the alpha:


•Windows 7 64bit or newer
•Intel Core i5 -2300, AMD FX-4300 or better
•8GB Ram
•Nvidia GTX 560 / ATI Radeon 7850 Graphics card with 2GB of Graphics Memory or better
Aan de screenshots te zien kunnen die redelijk hoog uitvallen. Misschien is Parkitect meer iets daarvoor.
Goed excuus om haar de jouwe te geven en zelf een nieuwe te halen }>
"Ik ga binnenkort naar de Efteling, kijken naar de aankleding van het park", vertelt Johnny Watts van Frontier ons.
Leuke intro, maar het lijkt me dat ze in de UK wel grotere parken als de Efteling hebben, sowieso stelt de Efteling qua rollercoasters niet zoveel voor. En waar zijn de ingame (beta) screenshots?
Hier doen we allemaal Nederland toch wel erg te kort hoor.

Zowel de Efteling als Toverland gooien hoge ogen in het buitenland qua theming (Efteling zo'n beetje alles, Toverland vooral met Magische Vallei). Daarnaast zijn Troy in Toverland en Goliath in Walibi grote bekende achtbanen in de pretparkwereld. Misschien geen enorme knallers, maar ze haalden beide toch makkelijk de top 10 van beste achtbanen in de polls die er toe doen. Daarnaast is Vekoma, de bouwer van honderden achtbanen in de wereld (al dan niet vaak dezelfde boomerang of slc), een limburgs bedrijf.

Nederland staat best hoog aangeschreven in de themepark wereld, met name het aantal pretparken dat we hier op korte afstand van elkaar hebben die vrijwel allemaal hun eigen unieke ding hebben is iets waar naar uitgekeken word vanuit het buitenland.
Het is hip om Nederland minder te vinden dan de rest. Valt me op met veel dingen.
Kijk naar sport. Uit een veel kleinere "pool" van mogelijke topsporters doen wij het op heel veel onderdelen zeer goed. En dit geld eigenlijk sowieso niet alleen voor sport.
Coasters etc. is Efteling niets, maar als je kijkt naar aankleding van het park, is er bijna geen mooier park dan de Efteling. Er zijn maar weinig plekken waar geen tuinman komt. Ik ben absoluut geen pretpark fan. Maar ik loop altijd graag door de Efteling. Fata Morgana, Droomvlucht zijn werkelijkwaar prachtatrracties. Ben ook niet zo een coaster fan, dus misschien is dat ook de reden dat de Efteling me wel trekt i.p.v. SixFlags bijv.
De achtbanen in de Efteling zijn zeker niet niets. Goed, het zijn niet de hoogste, snelste, of hoe-vaak-kan-ik-over-de-kop-zonder-ziek-te-worden achtbanen, maar ze staan hun mannetje. De Joris en de Draak-banen zijn briljant ontworpen en vallen bij de beste houten achtbanen waar ik in gereden heb (met als vergelijking de Robin Hood (Walibi), de Wodan (Europapark), Bandit/WildWildWest (Moviepark Germany), Tonnerre de Zeus (Wavre)), en ook de Baron is absoluut een leuk ding; kort maar erg krachtig.

Miskleunen als de Vliegende Hollander zijn vermakelijk, maar ze hoeven zich absoluut niet te schamen voor hun aanbod aan achtbanen.
Beta is de game nog niet, het is zelfs nog in alpha fase.
Frontier moet ondersteuning voor VR inbouwen.
Dat is pas plezier hebben van je eigengebouwde rollercoasters! :D
Maar kwa aankleding is de Efteling natuurlijk wel een prachtig park. Iets waar verder in het artikel ook op wordt ingegaan. Voor de coasters hoeven ze natuurlijk überhaupt niet naar Nederland te komen.

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door Tricto op 22 juli 2024 20:41]

Je weet dat de Efteling het 5e park van Europa is he? In Engeland hebben ze een paar parken met grotere achtbanen, maar de Efteling is door zijn historie en aankleding een van de grootste parken van Europa. Meer dan genoeg reden om naar Kaatsheuvel te gaan dus.

Verder heeft Nederland met Troy en Goliath een achtbaan uit de wereldwijde top tien van zowel houten als stalen achtbanen. Volgens de fans dan wel he.

[Reactie gewijzigd door Zingo op 22 juli 2024 20:41]

Het is al een paar keer gezegd, maar vergis je niet in 'onze' Efteling. Je verwacht het misschien niet, maar het park behoort tot de wereldtop, tuurlijk zijn er nog betere parken (EP, Disney's en Universal parken bijvoorbeeld) Maar de Efteling heeft een rijke historie en een soort organische groei gehad waardoor het onder pretparkfans en kenners erg hoog aangeschreven staat (de meeste parken in de USA en helemaal de hoogstaande als een Disney/Universal zijn van A tot Z ontworpen en bedacht tot elk heuveltje en slinger in een pad aan toe)
De UK valt qua parken best mee, en qua theming is de Efteling echt wel een topper binnen Europa (Disney daargelaten natuurlijk). Planet Coaster gaat om meer dan alleen coasters, theming is een belangrijk punt.
Wat ik me nu afvraag: support voor de Oculus Rift e.d.?
Gezien het pionierswerk wat developer Frontier al heeft gedaan met Elite: Dangerous lijkt het me enorm aannemelijk dat er Rift-support komt. Het is echter nog niet bevestigd.
Wat heel duidelijk is aan de video's die het team steeds uitbrengt is eigenlijk dat ze agile werken. Ze hebben een gigantische backlog met heel veel features, en alles zal wel een bepaalde prioriteit hebben. Welke features er op tijd af zijn voor de release is alleen nog niet duidelijk.
Als er geen support voor VR komt voorspel ik een snelle dood voor deze titel. Coastergames worden toch voornamelijk door enthousiastelingen gespeeld, en deze zullen, meer dan ooit deze games in VR willen doen. Coasters zijn ook uitermate geschikt voor VR..
Zelf heb ik meerdere banen gemaakt in VR met NoLimits 2 en kan me niet indenken dit zonder VR nog leuk te vinden..

VR+Coastergames=Ultimate Fun..
Euhm, coastergames zijn juist enorm populair onder casual gamers, althans dat was zo. Rollercoaster Tycoon was een gigantische sleeper hit met miljoenen verkopen. Als je verschillende fora checkt zie je talloze mensen zeuren om system requirements omdat ze bang zijn dat hun matige 768p-laptop de game niet kan trekken.

VR is voor deze game imo dan ook totaal niet relevant tot eventueel succes. Veel gamers hebben ook helemaal geen VR-bril (ik heb zelf alleen een Gear VR, een Rift is mij nog te duur... al zou een VR-functie in Planet Coaster me wel kunnen overhalen misschien). Ik heb NoLimits 2 ook, en ook wel eens ervaren met een DK2, ik wil het ook heel graag :)

Maar essentieel voor succes? Bij verre van ;)
Zonder VR, speel ik deze alsnog.
Dat zou de game nog aantrekkelijker maken. Al weet ik niet of ik dit zelf aandurf :D
Je kunt dan natuurlijk ook gewoon door de gemaakte parken heenlopen als je niet in de rolelrcoasters wilt..
dat staat wel in de planning kijk maar op het planet coaster fora, onder VR-support
Kijk dit zou een van de énige redenen zijn voor mij om dit spel aan te schaffen... hoe gaaf zou het zijn om zelf een coaster te kunnen bouwen en er daadwerkelijk zelf in te stappen!
Voor de mensen die dit wellicht niet zullen trekken op hun PC (ziet er aardig zwaar uit) is Parkitect misschien iets. Beetje meer RC1/2 achtig.
Ik heb Parkitect en die game is stiekem gigantisch zwaar als je veel mensen in je park wilt hebben. RCT2 is veel efficienter (geen wonder, Assembly code he :P).
Voor mij miste de titel de 'feel' die RCT1, 2 en 3 wel hadden.
Volgens mij willen ze eerst de features maken, en dan pas richten op performance in zware situaties.
ze gaan eerst de hoofd-core maken, en daarna gaan ze focusen op extra's
zoals speciale coasters, actacties.

----------------
1 van de gerequeste items van het community zijn waterparken/slides

deze willen ze later gaan inbouwen.

je kan ook je eigen coasters requesten die ze dan gaan nabouwen/de comunitie gaat bouwen en uploaden.

ze gaan ook vele guest/staff animaties maken, die het spel weer grappiger maken.

denk dat het eerst vooral sandbox park is. (zonder unlimited budget modus)
Daarnaast heeft Parkitect al een actieve mod community ;) https://parkitectnexus.com/assets/mod
Parkitect is niet alleen een beetje RCT 1/2-achtig, maar gewoon exact RCT 1/2-kopieerwerk met wat toevoeginkjes. Daarmee bedoel ik zeker niet dat dat per se een slechte zaak is.

Maar met het argument dat je pc het niet trekt bij dezen dan ook de relevante link naar RCT 1: http://store.steampowered.com/app/285310/
Ook is er tegenwoordig OpenRCT een remake van RCT2.
Anoniem: 115573 21 maart 2016 12:06
Ik ben erg benieuwd wat het eindresultaat wordt. Dit spel lijkt een topper in wording. De cartoony graphics vind ik wel uniek. In hoeveel spellen hebben de mensen nog zwarte kraaloogjes. Het spel vind ik in ieder geval aantrekkelijker uitzien dan RCTW.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 115573 op 22 juli 2024 20:41]

Vind het een beetje RCT3 achtig, maar dan een stuk mooier. Het ziet er in ieder geval aantrekkelijk uit ja. Ben ontzettend benieuwd, ook mooi om te zien dat je zo veel aan het landschap/aankleding kan customizen. Als die "builder" goed in elkaar zit dan kan het zomaar een klapper worden.
Het is van de zelfde studio als rct3. Het ziet er tenminste beter uit dan rct world.
het is wel ironisch genoeg beter dan RTCW qua terain/coaster building

RTCW kan geen tunnels maken.

planet coaster kan je gehele constructies maken zoals een (zwevende) arch van steen.
en tunnels die geewoon in de echte wereld ook mogelijk zijn.
Return To Castle Wolfenstein? :+
met de juiste skins/ objects zou dit mogelijk zijn na te maken als een structure. met een treintje erin
En dit is precies zo een game die ik dan graag met een VR-bril zou willen ervaren, niet het bouwen maar het zitten in je achtbanen en andere attracties, en het door je park heen lopen!!

Ik zou best wel weer een coole atractieparken sim kunnen gebruiken, het enige waar ik tegenwoordig tegen aanloop (net als bij andere Sims) is dat ze de rotatie, plaatsing etc niet meer in een vast grid doen. Het is leuk dat je de gekste bochten kan maken met paden, en dat je ieder object 360 graden kan draaien maar ik vind het wel erg lastig en rommelig ten opzichte van het toch wat vastere patroon waar je aan kan werken. Ook maakt het de interface en besturing naar mijn idee een stuk lastiger (te zien aan het steeds opnieuw aanleggen van het pad in de video, daar zag ik zelfs dat ze het pad breeder konden maken).

Uitzondering zouden de achtbanen zelf zijn die je misschien creatiever wilt invullen. Verder erg tof!
Anders moet je No limits 2 eens bekijken. Dat is een echte schtbaansimulator met occulus ondersteuning. http://www.nolimitscoaster.de/index.php?page=news
Vette game! Maar ik doel naast de achtbanen gewoon op het hele 'feel good' gevoel van een pretpark waar je door heen zou kunnen lopen, beter idee kan krijgen wat je dan beter/mooier kan doen :) achtbanen in oculus is vet inderdaad, maar het gaat mij om de hele ervaring (irritante animatie team, veel geluiden om je heen, alles ervaren... behalve denk ik de wacht rij hahahahaha)
Lijkt mij ook supergaaf.
Moet je alleen niet eten van te voren.

De meesten onder ons kunnen dit denk ik niet langer dan een paar minuten volhouden. Kun je vreselijk ziek/misselijk van worden.
Is kotsen niet de helft van de ervaring?
Ziet er goed uit zeg. Wordt de Cities Skylines onder de attractiepark-games :). :*)

Alleen zie ik dat de alpha-versie al 68 euro kost.... dat is een hele hoop geld zeg... :O

[Reactie gewijzigd door Steeffoon op 22 juli 2024 20:41]

Pre-order versie kost € 26,99 dat is nog een schappelijke prijs. Dit is uiteraard zonder extra's en opties. https://www.frontierstore...aster-game-pre-order.html
Klopt, maargoed dan kan je dus niet morgen al spelen. Morgen gaat ook pas de alpha van start :P het definitieve spel staat gepland voor Q4 dit jaar, maar het kan ook maar zo 2017 gaan worden.
Ik vind het prima dat ze meer vragen voor de alpha versie, die versie is toch echt voor de die-hard fans en die zijn wel bereid om wat extra geld neer te leggen voor de alpha. Ze doen er maar zo lang over als nodig is van mij, als het maar goed af komt voor de release.
Ik ook hoor :) mijn alpha pre-order staat al een tijdje. Ontzettend veel zin in morgen!
die extra's zijn vooral om te spelen in andermans parken als gast of staff.

verwacht dat ze later pas betaalde DLC gaan invoeren afhankelijk van de waarde die de DLC toevoegd.
Hopelijk wordt hij ook moeilijk. Theme park vroeger was pittig, ging toen best vaak failliet.
Hier ben ik het helemaal mee eens!

Waar ik me vaak aan erger bij dit soort spellen is dat er totaal geen uitdaging in zit. Ik ben bang dat dit ook weer een simulator is welke alleen maar draait om het bouwen van een pretpark en niet het runnen er van. Hopelijk word ik verrast en blijkt het runnen van je eigen pretpark uitdagend te zijn. Desondanks ziet het spel er tof uit.
Hier zijn de scenario's voor toch? Op dit moment speel ik RCT2 nogmaals uit. Ik ben nog bij de beginners parken en die zijn idd niet heel uitdagend. Kan me de moeilijke parken ook niet meer herinneren dus daarvoor ben ik nog benieuwd. Prima te doen trouwens, draait native op Windows 10 en in 720p (1080p doet ie helaas niet)
Inderdaad, ik hoop ook op een doorgedreven simulatie! Ik wil graag voldoening halen uit het bereiken van (financiële) objectieven en het runnen van een pretpark is in de eerste plaats een financieel gebeuren. Het hoort er dan ook bij dat het soms mislukt...
Ziet er erg goed is. Het is sowieso een belachelijk goed game-jaar. Eigenlijk zou 2015 dat worden, maar vrijwel al die games zijn uitgesteld naar dit jaar.

The Division, OverWatch, WoW Legion, Planet Coaster, Roller Coaster Tycoon World, Ghost of a Tale (indi game maar wel een aanrader) en Battlefield 5. En dan vergeet ik er vast ook nog wel wat.

Even terug naar Planet Coaster.
Dat ziet er erg goed uit, maar hun koop-pagina is wat ingewikkeld. Ik heb daar al eens zitten kijken, maar er zijn zo veel opties. Volgens mij kun je het beste de gewone versie kopen plus zo'n VIP kaartje. Als ik het goed begrijp kun je daarmee een karakter maken dat het park ook bezichtigt.

Je zou dan ook andermans parken moeten kunnen bezoeken "You will be a visitor in your own Planet Coaster parks and in parks from all over the world." maar hoe ik dat moet opvatten is me niet helemaal duidelijk. Kan ik als dat karakter hun park bezichtigen?, of zien ze mijn karakter in hun spel lopen als ze met het spel bezig zijn?

Heel duidelijk vind ik hun koop-pagina iig niet
De vip pas houd in dat je zelf een mannetje kan maken dat vervolgens in de game zit ingebakken als bezoeker. Je zal hem dus in je eigen park op bezoek zien komen maar ook alle andere spelers zullen hem af en toe tegenkomen.

Zelfde geld voor Vip Staff Pass maar dat is dan een medewerker voor in het park dat je kan maken. Of je gaat voor de foundation stone waarbij je een naam kan achterlaten (hele dure optie). Deze foundation stone ligt sowiezo aan iedere ingang van elk park die gemaakt word.

Het voegt zeker niets toe van mogelijkheden ingame maar het is een aparte manier van geld verdienen aan de die hard fans. Maar ik keur het zeker niet af, liever zo dan het klassieke DLC gezever. Deze opties zullen hoogstwaarschijnlijk wel verdwijnen eenmaal de game uit is tenzij ze achteraf nog mannetjes pushen met updates.
Ahzo, nou die Vip lijkt me dan nog wel leuk en toch iets toevoegen aan het spel.
Het spel zelf is erg goedkoop €26,99 en dan zo'n VIP erbij voor €14,- dan zit je op €41,- wat nog altijd goedkoper is als de gemiddelde game.

De medewerker of die groep is dan wel direct een stuk duurder. Dat vind ik dan een rare keus, had dan het wel iets duurder gemaakt en dat iets goedkoper. Maar op zich een goede deal.

Alle andere extra zaken lijken me niet veel, en dan ben ik zelf meestal wel van de collector editions, maar een T-shirt en een armbandje toegestuurd krijgen, of toegang tot een speciaal forum hoeft van mij echt niet.
Het aantal bezoekers dat in de game zal zitten is veel groter dan het aantal medewerkers. Als de medewerkers te goedkoop zouden zijn neemt iedereen een medewerker, die is ook prominenter in beeld. Vandaar het prijsverschil.

Nu als je zoiets koopt doe je dat om het project te sponsoren. Wens je dat niet te doen mis je niets, wil je een klein bedrag afstaan heb je de bezoeker, wil je wat meer geven kan je naar de medewerker of als geld geen issue is ga je meteen voor de foundation stone (670 euro ergens)
Ik snap het, maar eigenlijk lijkt me een persoon of groep ook nog leuker als een medewerker. Die kun je een beetje volgen, is hij happy, naar welke attractie loopt hij.

Zo'n medewerker.. tja.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.