Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

Frontier Development brengt Planet Coaster uit

17-11-2016 • 08:56

83

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Frontier Development brengt donderdag pretparksimulator Planet Coaster uit. De game is gemaakt door het team achter Roller Coaster Tycoon 3. Tweakers publiceerde in maart een uitgebreide preview aan de hand van een speelsessie met de alfaversie. De pc-game is te koop op Steam voor 37,99 euro.

Reacties (83)

83
82
66
8
0
9
Wijzig sortering
En mooi dat Atari gister probeerde snel nog even hun RollerCoaster tycoon World erdoor te drukken. Bugfest ten top. Alles om nog even die paar centen binnen te halen door mensen om te tuin te leiden. Planet Coaster is de game die je wilt van de twee. Heb veel gevolgd en ga deze over een tijdje zeker halen. Als je ziet wat voor creaties hier al mee gemaakt zijn, is echt heel gaaf :)
Ik ben ook om de tuin geleid. Ik ben echter geen enkele kritieke bug tegen gekomen in de 20 minuten gameplay.

De GUI stoort me, het zit slecht en onoverzichtelijk in elkaar. De GUI is doorzichtig en op veel momenten slecht leesbaar.
Als er een "Special guest" naar je park toe komt staat er een gi-gantische melding links boven in je scherm die je niet weg kunt klikken totdat hij/zij is geweest.
Van een afstandje zijn de animaties zichtbaar met minder detail, ze zijn houterig en schokkerig.

De eettentjes.. Een standaard model met bovenop een burger of glas drinken. Het is serieus alsof je 10x hetzelfde huisje neer zet.

Je personeel is vaag, opruimers blijven in hun huisje zitten tot er ergens troep ligt en komen er dan uit gekropen.

Je kunt je personeel van de kleine tentjes niet trainen om beter te verkopen, enkel de kwaliteit van het eten hoog / middel / laag zetten.

En ga zo maar door..
Ik heb van de Steam versie mijn geld terug gevraagd, nadat ik de bestanden als binaire code op papier heb geprint en in de fik heb gestoken :(
Hoe durven ze de naam zo te misbruiken.

Ik kijk dan ook uit naar deze... :)
Ik speel de beta's al even van Planet Coaster, en iemand die ik ken de Beta's van World.
We hebben ze naast elkaar gelegd (letterlijk, laptop), en tjah, wat kan ik zeggen. Het is jammer de RCT zijn naam nu zo bevuild raakt. Maar ik ben oh zo blij dat Frontier ook niet stil zit. Het biedt een leuk perspectief, die twee naast elkaar. Aan Planet Coaster heb ik vrij veel lol. Mijn vriendin kan niet wachten tot ie vanavond uit is, zodat ze overdag als ik werk via Steam family sharing kan coasteren :).

Het is een stoer spel, en het maken en delen van je Eigen bouwwerken is ook een leuke feature :)
Al vanaf de alpha aan het spelen. Dit is diegene die eer doet aan zijn geestelijke voorgangers.
De ander is een financiële valstrik.
Daar lijkt alles ook wel gezegd, to be fair. Je kunt mooie achtbanen bouwen maar verder zijn de parken klein en is er weinig sfeer in de game. Een echte simulatie game kan ik het ook niet noemen dus voor de gene die dat zoeken kunnen ze beter psrkitect proberen.
Zelf ben ik hier al 2 maanden bezig om mijn park vol te bouwen en ik heb pas het halve park volgebouwd. Als je wil bouwen zoals in de trailer, met mooie huisjes, attracties en omgeving, dan ben je echt een lange tijd zoet met een park! Zeker nu de maps 2,5x groter zijn.

Weinig sfeer? Ik vind persoonlijk dat er juist veel sfeer is in de game. Je voelt het gewoon leven! Zeker vergeleken met de concurrent.
Als je 2 maanden bezig bent voor een half pretpark dan vind ik het haast geen game meer.

Met RCT 1 en 2 kan je gewoon een knappe pretpark neerzetten in een dag.
Tuurlijk kun je dat met alle standaard opties en zonder decoratie. Maar waar is de fun en creativiteit dan?

Met PlanetCoaster is het mogelijk om alles maar dan ook echt alles te maken. Kijk maar rond op YouTube. Men heeft een heel Star Wars park neergezet, etc etc etc.

[Reactie gewijzigd door Xepos op 24 juli 2024 16:27]

Zoals Xepos al zegt ligt het eraan hoe je het aanpakt. Wil je een simpel pretpark? Dan ben je misschien in een dag klaar. Wil je bijvoorbeeld de Efteling of Disneyland Parijs maken? Dan ben je mogelijk maanden bezig. De keuze ligt uiteraard bij jou ;)
Ik heb Parkitect ook in m'n library staan dus zeker niet om die af te kraken, erg leuk spel zelfs, nu al, maar je kunt Parkitect natuurlijk ook geen simulatie noemen. Daarnaast is de sfeer in Planet Coaster toch echt fantastisch als je ziet wat je ermee kunt qua themeing bijvoorbeeld. Wat bedoel je precies met weinig sfeer in de game?
Met de laatste update zijn de games 2.5x groter geworden. Dus als je dan nog niet genoeg ruimte heb weet ik het ook niet.
Heb je wel het juiste spel voor je? Sinds de laatste update kunnen parken 2,5 keer zo groot en door alle mogelijkheden kan je zoveel sfeer toevoegen als je wilt. Je hoort mij niet zeggen dat het spel perfect is, maar de punten die jij noemt kloppen totaal niet.
Dit spel is zo meesterlijk.. RCT world gaat straks gewoon dood net als nieuwe sim city dood is onder de druk van cities skylines.. iedereen gaat voor deze en gelijk hebben ze.. spel is precies zoals een RCT type game moet zijn!
Ziet er superleuk uit! Op dit soort momenten baal ik dat ik mijn game pc 2 jaar geleden vaarwel heb gezwaaid en alleen nog maar op de ps4/ x1s speel. Have fun met dit spel :D
Klein punt voor win10 insiders, lijkt erop dat laatste update problemen met spel kan geven, onspeelbaar.
Door wat? Fps-problemen, crashes, something?
Filmpje zegt meer dan woorden :P
https://1drv.ms/v/s!ApTiL3I8BAQ2jO0JyaQHEafEqoOQCw

Game blijft hangen, elke muisbeweging geeft een ping.
klopt hier heb ik last van
zie ik daar nu de Baron uit de efteling in dit filmpje op 0.33 ? :P

Spel ziet er super leuk uit zullen de kids blij mee zijn
Zou heel goed kunnen. Ik zag dat deze al nagemaakt was in PC een paar weken geleden :).
Jup, dat is de baron :)
Met mijn 29 jaar kan ik mezelf niet meer een kind noemen, maar toch ben ik er blij als een kind mee :+
drommels, drommels, (en nog eens) drommels!
Sorry, ik kon het niet laten :+
Gaat mijn htpc denk niet vloeiend spelen :(

Core i5-4460 3.2GHz
GeForce GTX 750 Ti KFA2 OC 2GB Edition
RAM 8GB
De specs zijn vandaag nog geupdated:
Minimum:

OS: Windows 7 (SP1+)/8.1/10 64bit
Processor: Intel i5-2300/AMD FX-4300
Memory: 8 GB RAM
Graphics: nVidia GTX 560 (2GB)/AMD Radeon 7850 (2GB)
DirectX: Version 11
Storage: 8 GB available space

Recommended:
OS: Windows 7 (SP1+)/8.1/10 64bit
Processor: Intel i7-4770/AMD FX-8350
Memory: 12 GB RAM
Graphics: nVidia GTX 980 (4GB)/AMD R9 380 (4GB)
DirectX: Version 11
Storage: 8 GB available space
Zou toch nog net moeten lukken met je GTX750 Ti
hmmm mss dan toch het proberen waard. medium is dan misschien nog te doen (tot bepaald niveau/details hoop ik :P ) http://www.game-debate.co...ubmit=#systemrequirements
Ik heb een systeem met een i5 4460 processor en een GTX960 videokaart en het spel werkt bij mij al maanden zonder problemen met de settings op 'high'. 'Ultra' gaat ook nog, zolang er geen 5000 in mijn gasten in mijn park lopen en ik ondertussen ook hele grote aanpassingen probeer (plaatsen van een flinke blueprint ) te doen.

[Reactie gewijzigd door Ridicuul op 24 juli 2024 16:27]

nice. inmiddels de aankoop gedaan :) vanavond en komend weekend testen :D
Ik heb de zelfde video kaart en geheugen. Processor is volgens mij zowat het zelfde.
Maar hij werkt goed hoor!
Goed om te horen. inmiddels de aankoop gedaan :) vanavond en komend weekend testen :D
Ik denk dat het mee zal vallen, ikzelf draai het op een GTX 660 TI, i7-2600 3.4GHz en die trekt het nog behoorlijk goed. Weliswaar op de laagste graphics maar dan nog ziet het er niet slecht uit.
Afhankelijk hoe vol je je park doet, kan het aardig tijdje goed draaien. Bij mij (290x, f8350), ging het bij 2500 bezoekers pas merkbaar achteruit.
Ik heb de beta al gespeeld op een i5 3570k en GTX670 (25-50% sneller dan 750 Ti) en het draait bij mij op 1440p op Ultra op 20-30 fps en op Lowest met zo'n 60-70 fps. Denk dat jij dan op je 750 Ti op full hd net wat meer fps haalt dan ik op 1440p maar dat is giswerk.

Maar dat is dan wel enkel met een paar coasters neergeplempt en geen gasten, dus het zal nog erger worden bij een vol park.

Ik kan je aanraden de GPU eens te upgraden naar bv een GTX 1050 Ti (of een GTX 1060), dan zal 't allemaal wel een heel stuk vlotter moeten draaien.
Heeft deze versie, net als RCT3 een Zandbakmode met onbeperkt geld? Was altijd leuk om zonder limiet je pretpark te bouwen.
Die heeft hij zeker
Ik ben niet zo heel bekend met Steam, heb hem gekocht, maar mis de download optie... Of komt die nog?
Als je hem via steam gekocht hebt komt hij in je bibliotheek te staan.
Of hij wordt automatische gedownload of je moet het daar even handmatig starten.
Dat lukt dus niet, maar ik vond op het forum een topic voor dit spel. Wat ik daar begrijp is hij pas vanaf een uur of 1900 te downloaden. Helaas geen pre-download.
Inmiddels is het nu 22:00 uurtjes laat. In juni 2015 pre-ordered, maar nog geen key.

Heb de game only besteld, geen special of Thrillseeker edities. Wel jammer, had me erop verheugd.

Hopelijk morgenavond de kans. Denk dat ik sinds dat ik heb besteld wel een uur of 3-5 heb besteed aan PC filmpjes op youtube/twitch... :)
Nu had ik vanmiddag geen tijd, en kijk ik nu, zie ik op steam maar 1 editie staan.. ik zou zweren dat er vanmiddag een versie met DLC was...

Ben ik nu gek of is die versie verwijderd?
Ja er was een Thrillseeker edition maar die kreeg je alleen als je pre-orderd.
Je mist niet veel. Je kreeg een gouden mascotte, een digitaal artbook en een gouden hoed voor je avatar.
Dat Is toch wel zuur dan. Ik hou al niet zo van digitaal, ik heb liever iets fysiek in handen. Jammer dat ik nu ook nog de mascotte moet missen haha....

Moeilijke keuze, toch nog kopen, of links laten liggen..
Goed verhaal, lekker Kort.
was misschien leuk om het e.e.a. toe te voegen over hoe de game nu is t.o.v. de alpha.
Om dat te kunnen toetsen zal het toch eerst gespeeld moeten worden. En het spel is pas net released dus dat zal nog wel even duren. Maar aangezien de alpha ook een review heeft gekregen verwacht ik ook wel een review over de final release. In de loop van de tijd natuurlijk. Ik ben in ieder geval ook erg benieuwd, heb RCT veel gespeeld destijds. :)

[Reactie gewijzigd door Steenvoorde op 24 juli 2024 16:27]

Dat ziet er erg goed uit!
Ik speel al jaren geen games meer maar dit filmpje geeft me de kriebels om weer eens te gamen!
Waarschijnlijk is mijn verouderde game pc daar te langzaam voor. (core2duo 8400 @4ghz met 2x radeon 6870 in cf)
Heeft iemand ervaring met een vergelijkbare opstelling en een bèta van dit spel?

[Reactie gewijzigd door Knutselmaaster op 24 juli 2024 16:27]

Ik weet niet of het te vergelijken is maar ik kan deze game best goed op mijn laptop spelen, met een 860M en een I5. Je gaat niet de Ultra graphics halen maar het ziet er alsnog beter uit dan RCTW
<- GT555 / i7 2670QM met alles op low 25 - 30 fps.
1280 x 720 :)

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 24 juli 2024 16:27]

Gisteren gekocht. De schaduwen zijn bij mij bugged. Ik vindt de controls niet je van het. Zeker met het plaatsen van items. Ik had gehoopt op een wat uitgebreidere tutorial. En het gewoon abboneren op workshop items lijkt (nog) niet te werken. En ik had de grootste moeite om m'n inkomsten in de zwarte cijfers te krijgen.
Het abonneren op Workshop items werkt gewoon. Heb je in de tab 'My Blueprints' gekeken? Hier komen de blueprints te staan.
Jij hebt zeker Rollercoaster gekocht in plaats van Planet coaster. Dat zijn twee verschillende games.
Nope, die heb ik nog niet gekocht.
De tutorials komen nog, wellicht wil je daarop wachten. Anders zijn er op Youtube verschillende streamers die al met een tutorial zijn begonnen.

Wat betreft je inkomen... tja dat is ook een beetje het spel :P

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.