Uh... Ja, dit bevestigd dus precies wat ik gezegd heb. Ik zal het nog een keer uitleggen:
Het enige dat ze doen, is je adresboek uploaden naar de WhatsApp servers. Zo staat het ook letterlijk in dat slecht geschreven artikel.
Dit is nodig voor de werking van de dienst (zoals het artikel dat je hier nu gekopieerd/geplakt hebt in plaats van gewoon een linkje ook zegt, trouwens...). Daarnaast wordt deze data als hashes opgeslagen op de servers. Niet in plain-text... ehh... plain-numbers.

(Nogmaals: lees het onderzoek, staat er gewoon in. Dit artikel heeft dat echter niet overgenomen.)
Het is heel simpel: ze moeten hun reet indekken tegen alle problemen. Weet je namelijk ook wat marketing is?
nieuws: Whatsapp ziet aantal actieve gebruikers groeien naar 400 miljoen
nieuws: WhatsApp verwerkt 31 miljard berichten per dag
Dat is marketing. En ze kunnen die gegevens niet verstrekken zonder een aantal statistieken te verzamelen, en, geagregeerd of niet, ze moeten het afbakenen in hun ToS dat ze gegevens mogen verzamelen (statistieken) en delen voor "marketing doeleinden". Dat is marketing, dat zijn, onder andere (samen met honderden miljoenen andere gebruikers dus), jou gegevens die gedeeld wordt met een derde partij: de media. Het zijn echter niet specifiek jou gegevens... Jij stelt niets voor in die zee van gebruikers en niemand zal ooit kunnen achterhalen wat jou aandeel is geweest in het aantal verstuurde berichten en dergelijken.
Daardoor is het geen privacy probleem...
Dat valt dus al compleet af.
Het enige, en dat lijk jij maar niet te willen lezen in je eigen bronnen, dat is vastgesteld is dat WhatsApp je telefoonboek importeert. (In hashed vorm)
Dat is aangemerkt als potentieel privacy probleem, maar het is nodig voor de dienst. Ik heb in mijn reactie hierboven al aangegeven waarom ik het niet met deze conclusie eens ben.
Het is nodig om deze gegevens naar WhatsApp te sturen, anders kan de app op je toestel nooit weten wie wel en geen WhatsApp hebben...
En ik herhaal:
de onderzoekers hebben absoluut NIET vastgesteld dat WhatsApp gegevens doorverkoopt! Geen enkele aanwijzing voor, de onderzoekers beschuldigen WhatsApp hier ook niet van, et cetera! Het enige wat de onderzoekers een doorn in het oog was, was het uploaden van je adresboek.
Daarnaast zit er nog een fundamentele fout in het artikel:
"Met als gevolg dat mensen massaal hun eigen privacy en die van hun vrienden opgeven voor toegang tot een ogenschijnlijk gratis applicatie"
Gratis applicatie?
WhatsApp is geen gratis applicatie. Dat is het bloedirritante aan al die mensen die roepen "WhatsApp is gratis, dus ze jatten je gegevens en verkopen het door!" Echt om moedeloos van te worden af en toe, is iedereen die dat roept echt zo bezig met op "next next next" te rammen zodat ze niet eens het beginscherm van WhatsApp zien wat getoond wordt als je WhatsApp activeert?
Zelfs daar wordt al uitgelegd dat het betaald is na het eerste jaar!
WhatsApp is een betaalde app. Vanaf dag 1 is het in iOS betaald geweest. (Dat is nu omgezet trouwens, iedereen die voorheen betaald heeft krijgt nu lifetime licentie, nieuwe gebruikers krijgen net als op Android 1 jaar gratis en moeten daarna gaan betalen.)
Ik snap de verwarring, gezien bijna niemand in Nederland, op iPhone gebruikers na, nog hebben hoeven betalen voor WhatsApp... Maar wat een luie ruk "journalisten" als ze niet eerst even controleren hoe de vork werkelijk in de steel zit:
WhatsApp is gewoon een betaalde app, a 89 cent per jaar. (En met miljoenen betalende gebruikers, levert dat zat centen op om alles wat ze nodig hebben te betalen en winst te draaien... Ik heb hier op Tweakers al eerder eens berekeningen getoond, namelijk hier:
WhatsappHack in 'nieuws: Gerucht: Facebook wil WhatsApp kopen - update')
Dat we hier in Nederland vaak niet hebben hoeven betalen, opnieuw: behalve iPhone gebruikers, zegt enkel iets over de betalingsmogelijkheden in Nederland: die zijn helaas (voor WhatsApp, niet voor de gebruikers

) ontoereikend en daarom heeft WhatsApp het nog niet aangedurft om hier betalingen te eisen omdat ze niet willen riskeren dat de dienst niet werkt omdat mensen niet kunnen lappen. Ze proberen je een zetje te geven te betalen via PayPal, Credit Card of carrier bililng, maar forceren niets...
Kortom: WhatsApp is GEEN gratis applicatie. Ze verdienen geld aan betalende gebruikers en NIET aan het doorverkopen van data.
De bekende leus "WhatsApp is gratis, dus ze moeten wel je data verkopen!" slaat dan ook helemaal nergens op, en laat ook maar weer zien wat een lage kwaliteit onderzoek de mensen die dat artikel hebben geschreven eigenlijk gedaan hebben... Diep triest.
Als je zo'n artikel schrijft, doe dan op z'n minst grondig onderzoek.
Ja ja en jij gelooft dat ze het niet gebruiken op manieren dat jij niet zou willen, sorry dat ik het zeg maar ik geloof niet zo in bedrijven die miljarden en miljarden verdient aan onze gegevens.
Ik geloof ook niet in dat soort bedrijven.
Daarom gebruik ik WhatsApp, omdat ze mijn gegevens niet doorverkopen...
Maar ik denk toch dat ik je niet kan overtuigen ervan.

Je leest wat je wilt lezen in die artikelen en negeert de rest van het onderzoek compleet, en je kijkt ook enkel naar het negatieve ("Je adresboek wordt geupload, omg!") maar niet naar het positieve ("Hee... maar dat is het enige dat de onderzoekers konden vinden, er is niets dat er op wijst dat het doorverkocht wordt!").
Dat is je goed recht, maar hou er wel rekening mee dat het niet betekend dat je mening over WhatsApp daarmee ook daadwerkelijk een feit is. WhatsApp verkoopt geen gevens... That's it.