Waar de andere m4/3-camera's onvoldoende houvast bieden, heeft Samsung bij het ontwerp van de NX10 goed gekeken naar de manier waarop een compacte camera wordt vastgehouden. Dit heeft geresulteerd in een body met veel grip voor de rechterhand. Ook de plaatsing van de knoppen en de interface is over het algemeen zeer goed te noemen.
De 30mm f/2-lens is een zeer goede en dunne lens, en vanwege de 1,5x-cropfactor van de beeldsensor levert dit een kijkhoek op die gelijk staat aan een 45mm-lens op een fullframe-camera. De 18-55mm-kitlens werkt goed, maar is groter dan zijn m4/3-tegenhangers, terwijl de 50-200m-lens amper kleiner is dan een gewone, goedkope telezoomlens voor een instap-dslr.
De NX10 is dus vooral in combinatie met de 30mm-pancake-lens interessant. Die lens levert een camera op die weliswaar niet in de borst- of broekzak past, maar die wel een dagje zonder nekklachten kan worden gedragen. Bovendien is voor het toestel in elke tas wel een hoekje te vinden.
Nadelen zijn er ook. Zo vallen de ruisprestaties van de aps-c-sensor wat tegen en het is maar de vraag hoe goed de ondersteuning van het NX-systeem op de lange termijn is. Verder zijn er nog wat probleempjes als de onmogelijkheid om in ingezoomde stand tussen foto's te wisselen, maar dat is niets wat een firmware-update niet kan verhelpen.
De bediening is in ieder geval uitstekend en de camera kan tegen een stootje. We mogen dan ook concluderen dat de NX10 een zeer goede evil-camera is die veel te bieden heeft.
Deze review maakt deel uit van de Foto & Video Special 2010 op Tweakers.net.