Na drie weken hebben we in deze iteratie weer een mooi aantal van 103 tickets weg weten te werken en intussen kunnen jullie weer genieten van het resultaat Hieronder de bloemlezing.
Responsive webdesign
In deze iteratie hebben we onder meer grade B onder handen genomen. Dat betekent dat Tweakers nu ook meeschaalt op apparaten met een effectieve horizontale resolutie tussen de 767 (portrait) en 1000 pixels (landscape), en je ons prima kunt bezoeken. Hierbij moet je eigenlijk denken aan alle gangbare tablets met een resolutie van 1280x800 of 2560x1600 pixels. En mocht je de nieuwe variant toch niets vinden, dan kun je natuurlijk altijd nog een bepaalde grade forceren via de instellingen onder het tandwieltje of via je Voorkeuren.
De grootste aanpassingen voor grade B zijn dat de tracker onder het hamburger-menu verstopt wordt, net als bij grade C en D, en dat de content bij nieuws- en reviewartikelen gecentreerd wordt.
Vanaf deze release blijft ook standaard de header van de site in beeld als je naar beneden scrolt. Mocht je dat niet willen, dan kun je dit simpel uitzetten via je Voorkeuren. Natuurlijk gaan we nu niet op onze lauweren rusten wat rwd betreft, maar blijven we tweaken aan de verschillende versies en zullen we ook de pagina's die we nog niet onder handen hebben genomen stapsgewijs aanpakken.
Bijstippen grafische elementen
Het formulier voor het schrijven van een shopreview was alweer een tijd niet onder handen genomen en wat usability betreft was er nog wel het een en ander te verbeteren. We hebben dan ook het hele blok met 'Aanvullende informatie' weggehaald, omdat we daar in de praktijk helemaal niets mee deden. Ook de tekstinvoervelden bij Verzenden en Aftersales worden nu pas zichtbaar als er daadwerkelijk een beoordeling wordt gegeven op die onderdelen. Daarnaast zijn we de teksten even nagelopen, zodat die nu duidelijker moeten zijn. We denken dat het nu overzichtelijker is geworden voor wie een shopreview wil achterlaten.
De lijstjes met alternatieven in de reviews en BBG's zijn wat opgefrist. Het visuele gedeelte hiervan kon wel een likje verf gebruiken en moet nu weer even meekunnen.
Sinds een tijdje gebruiken we Datawrapper voor het weergeven van grafieken in nieuwsartikelen, reviews en benchmarkresultaten. Het aantal te gebruiken kleuren kon echter enigszins worden beperkt. Daarin hebben we dan ook verandering aangebracht en als kers op de taart is het nieuwe kleurenschema dat we gebruiken beter onderscheidend voor mensen met vormen van kleurenblindheid.
Overige zaken
Natuurlijk zijn er ook talrijke kleinere bugjes en aanpassingen gedaan, zodat Tweakers weer een stukje beter is geworden Een ander belangrijk deel van de tijd is opgegaan aan het refactoren van het reactiesysteem. Aan de werking of weergave zal dit niet veel veranderen, maar de code was ondertussen wel zo oud dat een goede poetsbeurt naar een meer actuele codestijl zeer wenselijk was. Het is echter wel een dusdanig grote klus dat deze wijzigingen nog niet meegenomen zijn met deze release. Zodra dit wel gebeurt, komt dit vanzelfsprekend aan bod in de release.plan.
Als laatste hebben we in deze iteratie de nodige tijd besteed aan het testen van onze code onder php 5.6.2. Hoewel we dit op ons gemak hebben gedaan, gingen we ruim voor de eol-datum van php 5.3 aan de slag. Overigens was php 5.5 toen al uit. Toen we onze code hadden omgebouwd voor de grote wijzigingen uit php 5.4, kwamen we erachter dat er verzuimd was om in de changelog te melden dat de standaardcodering van htmlspecialchars en htmlentities was veranderd van ISO-8859-1 naar UTF-8. Bovendien bleek dat je dat niet via php.ini kon veranderen.
Effectief betekende die wijziging dat alle tekst met tekens met accenten als 'lege string' terugkwam in plaats van netjes te zijn omgezet in tekst met html-entities. Om dat op te lossen hadden we alle aanroepen naar htmlspecialchars en htmlentities moeten voorzien van een parameter voor de door ons gewenste codering.
Gelukkig werd toen ook duidelijk dat het in php 5.6 wel via php.ini instelbaar zou worden en we niet die honderden aanroepen hoefden aan te passen. Uiteindelijk hebben we daarom ook PHP 5.5 overgeslagen en gewacht op de release van 5.6. Het moment van overstappen is echter ondertussen nabij, zodat ook Tweakers binnenkort weer op een actuele versie van php draait.