Voorlopig komen er geen high-end Android-toestellen zonder bloatware uit. Dat meldt een Amerikaanse techsite. De zogenoemde Android Silver-smartphones zouden volgens geruchten al in februari uitkomen, maar dat lijkt nu dus erg onwaarschijnlijk.
Het is onduidelijk of Android Silver-smartphones later wel komen; voorlopig staat het programma 'on hold', schrijft The Information op basis van anonieme bronnen. Het vertrek in juli van Nikesh Arora, een van de belangrijkste medewerkers van het project, zou daaraan hebben bijgedragen.
Het lijkt daarmee onwaarschijnlijk dat de eerste Android Silver-smartphones volgend jaar al uitkomen, zoals afgelopen lente het gerucht ging. Google zou twijfelen of het project wel een succes wordt en zich voorlopig meer willen richten op Android One, een lijn van goedkope smartphones waarover maandag meer informatie naar buiten kwam.
Android Silver moest een lijn van high-end Android-smartphones worden. Daarbij zou Google fabrikanten helpen met het maken en promoten van de toestellen, maar daar zou tegenover staan dat fabrikanten geen bloatware zoals hun eigen interfacelaag mogen meeleveren. Ook zouden de toestellen sneller van updates moeten worden voorzien.
Aanvankelijk ging het gerucht dat Silver de Nexus-lijn van toestellen zou vervangen, maar later gaf Google aan dat de Nexus-lijn blijft bestaan. Ook Nexus-toestellen worden geleverd zonder bloatware en worden snel voorzien van updates.