1 reden voor mij is dat het uiterlijk beter en verder aan te passen is zodat het voor mij een stuk fijner werkt.
Verder de intergratie tussen de Google programma's werkt gewoon erg goed, en ja dat doen ze bij Apple ook alleen betaal je daar dan het dubbele van mijn Nexus 5 voor.
Is die dan ook dubbel zo goed, volmondig nee. Bij lange na niet, voor mij zijn de verschillen minimaal voor een maximaal prijs verschil.
Waarom die Nexus voor mij dus beter is, vooral de prijs (en ja er zijn Android toestellen die ook veel te duur zijn en het mij dus ook niet waard zijn) in combinatie met wat ze voor mij kunnen.... daarom is mijn keuze een Android.
Waarom ik de Nexus dan kies?
Eenvoudig, Google denkt op bepaalde gebieden net als Apple, Hardware, software zonder echte overbodige rommel zoals je er oa bij HTC, Samsung etc etc bij krijgt.
Waarom dan de Nexus 5, omdat die een stuk groter, aanpasbaar en goedkoper is dan de iPhone & (oké voor jouw dan) andere merken met toch een goede kwaliteit, snelheid en een voor mij wensenpakket.
Dus ik ben een fanboy?
Voor mij is een fanboy iemand die niet open staat voor andere merken, producten etc en alleen datgene wat hij of zij gebruikt het allerbeste vind en een ander dat ook maar moet vinden. Gewoon niet luisterd naar argumenten en zelfs bewijzen als blijkt dat het soms wel eens niet zo is.
Ik bepaal mijn keuze op basis van datgene wat een toestel kan en in dit geval kan een Apple niet wat ik wil dus kom ik bij iets anders uit.
Dat het een ander OS is dan is dat zo.
Je hebt het over onzin dat een iPhone net zo duur is als een ander merk.
Je mag dan voor mij de nieuwste iPhone leveren voor de prijs minder dan mijn Nexus.
Waarom minder, ik kan er voor mij niet mee wat ik wil dus dan betaal ik er ook minder voor.
Al zou ik er precies hetzelfde mee kunnen en zou het formaat hetzelfde zijn dan maakte het mij niets uit als ze evenveel zouden kosten.
Waarschijnlijk zou het dan inderdaad een iPhone worden omdat het uiterlijk mij zeker aanstaat (zie je daarom al geen fanboy want een fanboy zou dat nooit en te nimmer zeggen over een ander merk

) en de grip als je het toestel vast hebt.
Dat je met een iPhone langer doet klopt ook wel, en dat mag dan ook wel gezien de prijs. (Ik v ergelijk het met mijn Nexus dat is immers het toestel wat ik nu heb)
Gaat hij langer mee dan de concurenten die evenveel kosten... geen idee dat is iets wat voor mij niet meespeelt. Mijn moeder heeft mijn oude HTC Sensation die nog prima werkt en dat is ondertussen ook al best bejaard.
Maar als ik hierdoor een fanboy ben voor jullie, so be it... ik hoop dat ik kan slapen vanacht daardoor

Wie weet komt er een keer Android op Apple hardware dan helemaal het beste van 2 werelden voor mij...
(en loopt nu heel hard weg wat als dit geen vloeken in de kerk is ......

)