Deus Ex: The Fall komt naar Steam

Deus Ex: The Fall, de Deus Ex-game die nu alleen voor iOS en Android beschikbaar is, komt naar Steam. Het verhaal van de game speelt zich af voor dat van Deus Ex: Human Revolution en volgt de gebeurtenissen van het boek, Icarus Effect, direct op.

Het nieuws werd ontdekt door Neogaf-lid ColonelColon, waarna gamingwebsite Joystiq het bevestigd heeft gekregen. De Steam-versie van de game krijgt trading cards en achievements. Ook inhoudelijk is er gesleuteld aan de game; de ai is verbeterd, de tutorial is aangepast, er is controller-ondersteuning toegevoegd en het coversysteem is veranderd in dat van Deus Ex: Human Revolution. Ook de microtransacties zijn verwijderd uit het spel en de in-game-economie is daarop aangepast.

Het verhaal lijkt sterk op dat van andere Deus Ex-games. Geheime organisaties, augmentations en geheime motieven passeren allemaal de revue. Deus Ex: The Fall voor iOS en Android werd niet bijzonder goed ontvangen. Eurogamer gaf de game bijvoorbeeld een 5. Er werd vooral geklaagd over het gebrek aan diepgang in het spel. De iOS-versie van de game kwam in juli 2013 uit en de Android-versie in januari 2014. De Steam-versie komt op 25 maart uit en zal 9,99 euro kosten. Wie de game vooraf bestelt op Steam, krijgt de oorspronkelijke Deus Ex: Game of the Year Edition er gratis bij.

Deus Ex: The Fall steam logo

Door Mark Hendrikman

Redacteur

25-02-2014 • 14:40

18

Reacties (18)

18
18
16
3
0
0
Wijzig sortering
Deus Ex: The Fall voor iOS en Android werd niet bijzonder goed ontvangen. Eurogamer gaf de game bijvoorbeeld een 5. Er werd vooral geklaagd over het gebrek aan diepgang in het spel.
Zijn er ook hier mensen met deze mening? Ik heb de game nooit zelf gespeeld op iOS of Android, maar als de game zo 'slecht' is, waarom brengen ze het alsnog uit op Steam?
IGN geeft een 8.2/10: http://www.ign.com/games/deus-ex-the-fall/iphone-20000231
en op Metacritic krijgt ie een 69/100: http://www.metacritic.com...tic-reviews?dist=negative

Zó slecht zijn de recensies dus ook weer niet. Heb de game zelf niet gespeeld, maar kan me goed voorstellen dat toch wel een aardig aantal gamers blij worden van dit nieuws :)
Ik heb de game even mogen proberen op Android, en ben niet heel enthousiast over de huidige staat van de game, Ik hoop dat de Steam versie niet eenzelfde point-and-click versie wordt, maar een betere game op basis van de ideeën van The Fall.

Mijn op- en aanmerkingen op de Android game:
  • Weliswaar oogt het wel als DX: HR, maar je bent heel erg beperkt in de mogelijkheden om je voort te bewegen. Springen kan bijvoorbeeld niet, kleine dozen zijn dan al een onneembare blokkade, en dozen stapelen en klimmen om ergens te komen is niet mogelijk.
  • De gangbare save mogelijkheden zijn er niet, er is maar één savegame, die bovendien tussen het verlaten van de ene omgeving naar de andere automatisch wordt opgeslagen. Je kunt dus niet meerdere strategieën uitproberen in je spel.
  • De speelwerelden ("Tutorial" en "Panama") bestaat uit een reeks kleine aaneengesloten omgevingen, elk hooguit zo'n 200m x 200m en het laden van een nieuwe omgeving kost al snel 20 seconden. (Daarnaast is er nog "Safe House" en "Namir's Plane" die één omgeving groot zijn.)
  • Alleen (potentiële) vijanden kun je omleggen/knock-out slaan, en lichamen verdwijnen dan in het niets. Je hoeft dus geen lichamen te verslepen, alleen als een lichaam aan het verdwijnen is kan een ander of een camera dit opmerken en alarm slaan. Niet erg realistisch dus.
  • Ook al heeft het de uiterlijke schijn van DX: HR, de wereld is niet al te gedetailleerd, struiken lijken bijvoorbeeld bouwpakketjes van 2D plaatjes.
  • De game bestaat nu alleen uit "Part 1" (Panama). Er zou nog meer content moeten komen (Australië), maar het is mij niet duidelijk geworden of dit inbegrepen is in de huidige prijs.
Het verhaallijn is wel oké, hier is best een DLC mee te maken, vergelijkbaar met "The Missing Link", maar dan wel met een paar delen extra.
Om geld te verdienen?

Ik hoop dat de game Human Revolution benadert, maar ik betwijfel het ten zeerste.
HR was echt geweldig, ik speel hem nu nog.
HR is het meest atmosferische spel dat ik ooit heb gespeeld, dit spel is gewoon een geldmakertje, zoals Iron Man 2 & 3 dat waren van het goede Iron Man 1.

Ik kijk uit naar de Deus Ex die daarna komt. Volgens mij was dat Deus Ex Universe.
Ze komen inderdaad met iets nieuws;
http://community.eidosmon...future-vision-for-deus-ex
maar ik denk dat het nog even wachten is voordat we de eerste trailers etc. krijgen... kijk er in ieder geval ook naar uit...
Met een relatief kleine investering toch nog wat geld verdienen aan het spel?
Alleen mensen die Deus EX 1 gespeeld hebben, zullen dit gevoel hebben. Maar nou was dit dan ook een geniaal spel.

Nee, slecht is het niet, maar het is nooit een waardige opvolger geweest van Deus EX, omdat de doelstellingen van het bedrijf verdacht veel lijkt op winstbejag ipv het maken van een mooi spel.

Laat de waarheid nou wel ergens in het midden liggen.:P
Het verhaal van de game speelt zich af voor dat van Deus Ex: Human Revolution en volgt de gebeurtenissen van het boek, Icarus Effect, direct op.
Ik heb het spel nog niet gespeeld. Zijn er mensen met ervaring? Hoe bokst het bijvoorbeeld op tegen Human Revolution?

Overigens lijkt het mij sterk dat het verhaal van het spel zich afspeelt voor Deus Ex: Human Revolution. Het spel is een vervolg op het boek (volgens dit wiki-artikel) en het boek speelt zich deels tijdens Human Revolution af. Tijdreizen bestaat (nog?) niet in het Deus Ex universum, waardoor het mij sterk lijkt dat het geciteerde waar is. ;)

Iedereen die de atmosfeer van Human Revolution goed vond adviseer ik om het boek Icarus Effect te lezen. Net als het spel heeft ook het boek een aantal knipogen naar en bekende karakters uit het bestaande universum (inclusief uit Deus Ex zelf). Voor degenen die zich niets aantrekken van spoilers: één van de karakters houdt van Fanta en niet van 7Up. O-)

Als ze ooit nog een volledig vervolg maken, dan hoop ik op een remake van Invisible War, maar met de beste gameplay elementen van Deus Ex en Human Revolution in plaats van dat gedrocht dat de fans tien jaar geleden kregen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 15:33]

DX:HR speelt zich als het goed is een aantal jaren na het boek (ik neem aan dat je The Icarus Effect bedoelt?) af. Ik kan het niet met 100% zekerheid zeggen aangezien ik het boek nog niet uit heb (een keer begonnen, maar halverwege belangrijkere zaken te doen gehad en niet meer verder gegaan). Ik zie in het plaatje Namir en Fedorova staan, dus het zal in elk geval niet na DX:HR zijn.
DX:HR speelt zich als het goed is een aantal jaren na het boek (ik neem aan dat je The Icarus Effect bedoelt?) af.
Ik heb het boek niet bij de hand, maar uit een wiki-artikel:
A scene in the book shows Ben Saxon and the Tyrants discussing the attack on Sarif Industries; the same attack featured at the start of the game, Deus Ex: Human Revolution. Saxon is worried about one of the security cops, Adam Jensen, and advises precaution.
En Wikipedia:
The novel, written by James Swallow, is a prequel story set before and parallel to the beginning of Human Revolution.
Een aantal jaren na het boek lijkt onjuist. ;)

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 15:33]

The Fall was een mobiel spel. Het is niet vreemd dat er slechte reviews zijn. Veel mensen vergeleken deze game met de volledige versie wat natuurlijk onzin is. Het is aan 1 kant dat het bedrijf casht op eht succes van Revolution en aan de andere kant dat mensen te veel verwachten van een spel wat voor mobile devices uit komt.

Revolution was echt enorm goed. Het is een spel wat de Cyberpunk standaard voor de komende jaren heeft gezet net zoals het origineel dat deed in zijn tijd.

The Fall is eigenlijk meer een extra-tje voor de fnas en fanaten. Op de mobile devices was het waarschijnlijk wat krampachtig spelen en de diepgang die is op bespaard is waarschijnlijk een beperking voor het mobiele platform. Nu het uit komt opd e PC zal die diepgang nog steeds beperkt zijn maar de speelbaarheid zal een stuk beter zijn.
Ah maar deze game werd aangekondigd als zijnde "ook op mobiele platforms zijn console-waardige games mogelijk". Ik vind de vergelijking zeker wel rechtvaardig, het is GEEN mobiel spel; het is een -spel- dat uitgegeven is voor mobiele platformen.
Het was geen slecht spel maar zodra je echt goed in het verhaal komt is het alweer afgelopen :p

Denk dat ik hem in een uurtje of 5 wel uit had gespeeld.
Hopen dat deze beter werkt dan de Directors Cut van DX:HR, want die werkt echt voor geen enkele meter. Vol met bugs die al eerder in de normale versie waren verwijderd, xbox360 en ps3 versie die het niet doen met 2nd screen terwijl dat juist een groot pluspunt van deze versie zou zijn, graphics onder de maat, events die niet spawnen waardoor je niet verder kan, etc...

En Eidos laat sinds een week na de launch ervan niets meer van zich horen

[Reactie gewijzigd door SunnieNL op 22 juli 2024 15:33]

Hij spel is best leuk en ziet er mooi uit. Alleen mijn iPad 2 trekt hem niet echt dus vandaar nog niet goed gespeeld, jammer want hij zou het gewoon moeten doen.
De Steam-versie komt op 25 maart uit en zal 9,99 euro kosten. Wie de game vooraf besteld op Steam, krijgt de oorspronkelijke Deus Ex: Game of the Year Edition er gratis bij.
Bedoelen ze Deus Ex van heel vroeger? Of Deus Ex Human Revolution? Ik ga uit van de eerste.
ha DX1 is die 9.99 alleen al dubbel en dwars waard! Misschien dat ik dit spelletje nog wel aanschaf om DX1 op steam te hebben :D

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.