HP heeft de voorwaarden voor het downloaden van service packs en firmware-updates voor ProLiant-serverproducten aangescherpt. Gebruikers dienen vanaf deze maand voor toegang een supportabonnement te hebben of de apparatuur moet nog onder de fabrieksgarantie vallen.
Om toegang te krijgen tot de service packs en firmware-updates op het HP Support Center is voortaan een inlogprocedure nodig op basis van een user-id. Deze controleert HP op geldigheid, waarbij de fabrikant checkt of de gebruikte apparatuur nog onder de garantie valt of dat er een supportcontract is afgesloten. In de mededeling van de computerfabrikant is te lezen dat HP van plan is om deze nieuwe werkwijze op termijn ook uit te rollen naar andere productcategorieën.
HP stelt dat tot de stap is besloten om de werkwijze van zijn supportafdeling meer in lijn te brengen met die van andere it-bedrijven. Ook zou de stap betere ondersteuning opleveren voor HP-klanten, maar het bedrijf maakt niet duidelijk op welke manier de beperkte toegang de klant tot voordeel is. Het is dan ook niet ondenkbaar dat HP de stap heeft gezet om kosten te besparen. Dit zou nodig zijn door de teruglopende verkoop van servers nu steeds meer bedrijven clouddiensten gebruiken.