Asus GTX Titan Black- en GTX 790-kaarten met 6GB verschijnen in webshops

In het assortiment van enkele webshops zijn twee nieuwe Nvidia-kaarten van Asus verschenen waarover tot nu toe alleen geruchten de ronde deden. Het gaat om de GeForce Titan Black Edition en de GeForce GTX 790. Beide kaarten worden met 6GB gddr5 uitgerust.

Over beide kaarten doen al enkele weken geruchten de ronde en de komst van de kaarten lijkt met de opname in twee webshops bevestigd te zijn. Specificaties bieden de webshops niet, maar die bracht Videocards al eerder naar buiten. De GeForce Titan Black Edition zou vrijwel identiek zijn aan de GTX 780 Ti, maar dan met 6GB in plaats van 3GB gddr5. Ook zou de kaart twee keer zoveel double precision-rekenkracht bieden door een groter aantal FP64-cores. De Asus GTX Titan Black-6GD5 is bij een Scandinavische shop voor 974,90 euro te koop.

Daarnaast is er de Asus GTX 790-6GD5. De Oost-Europese webshop waar deze kaart staat, meldt ook geen specificaties, maar uit de naam is af te leiden dat er 6GB gddr5 aanwezig is. Videocardz schreef eerder dat het om een dual-gpu-kaart gaat met twee GK110-gpu's, waarbij elk 2496 cuda-cores actief heeft en de geheugeninterfaces 320bit breed zouden zijn. De claim van 10GB gddr5 die de site toen bracht, lijkt dus niet te kloppen. De kaart is bij de Russische site te koop voor 48.470 roebel, omgerekend 1024 euro.

Overigens heeft de nieuwe versie van GPU-Z al ondersteuning voor de GTX Titan Black toegevoegd. Behalve met de GTX Titan Black Edition en de GTX 790 lijkt Nvidia met de GTX 750 Ti te komen. Deze midrange-kaart zou over een nieuwe Maxwell-gpu beschikken.

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

28-01-2014 • 15:48

83

Reacties (83)

83
81
30
1
0
37
Wijzig sortering
De GeForce Titan Black Edition zou vrijwel identiek zijn aan de GTX 780 Ti, maar dan met 6GB in plaats van 3GB gddr5. Ook zou de kaart twee keer zoveel double precision-rekenkracht bieden door een groter aantal FP64-cores.
Is dit niet tegenstrijdig? Meer cores betekend toch een andere uitvoering van de GPU? (lees; minder weggelaserd)

[Reactie gewijzigd door eL_Jay op 27 juli 2024 18:06]

Hier een stukje achtergrond over die FP64 cores.
The CUDA FP64 block contains 8 special CUDA cores that are not part of the general CUDA core count and are not in any of NVIDIA’s diagrams. These CUDA cores can only do and are only used for FP64 math. What's more, the CUDA FP64 block has a very special execution rate: 1/1 FP32. With only 8 CUDA cores in this block it takes NVIDIA 4 cycles to execute a whole warp, but each quarter of the warp is done at full speed as opposed to ½, ¼, or any other fractional speed that previous architectures have operated at. Altogether GK104’s FP64 performance is very low at only 1/24 FP32 (1/6 * ¼), but the mere existence of the CUDA FP64 block is quite interesting because it’s the very first time we’ve seen 1/1 FP32 execution speed. Big Kepler may not end up resembling GK104, but if it does then it may be an extremely potent FP64 processor if it’s built out of CUDA FP64 blocks.
Bij het achtergrondartikel over de tesla is bij Anandtech nog wat meer info te vinden.

[Reactie gewijzigd door dirkjesdirk op 27 juli 2024 18:06]

De GK110 is bij de 780ti volledig actief alleen zonder FP64 cores.
Of die FP cores weggelaserd zijn is mij ook niet bekend.

Vraag ik me toch af wat er nou zo black edition aan is, die laatste shaders zoals de 780ti zullen er nu ook bij zitten. De Titan had al 6GB en was ook voorzien van de FP64 cores.
Had eerder een 780ti met 6GB verwacht zonder de FP64 cores, daarover gingen de geruchten.

[Reactie gewijzigd door Double-X-L op 27 juli 2024 18:06]

Dat zijn toch geen leuke prijzen meer voor je gamesysteempje thuis
is 6gb ook niet een beetje overdreven ?

[Reactie gewijzigd door RenaldoN op 27 juli 2024 18:06]

Overderven zeker niet. Afhankelijk van wat je ermee doet.
Battlefield 4 op een resolutie van 2560x1600 op ultra vreet je 6GB zo op.

Zo zullen er meer games zijn die op hoge resolutie wat VRAM lusten
Ik speel BF4 op 5040x1050 Ultra, ik kom echter maar aan 2,5GB. gebruik (mirrored vram door crossfire, 5GB in totaal dus.)

Nuja, zolangconsumenten het hunzelf wijsmaken neem ik aan dat kaarten zoals deze succes zullen hebben in de markt.

Beetje ontopic; de 320 bit geheugenbus blijf ik wel vreemd vinden. AMD gebruikt inmiddels een 512bits geheugen bus voor hun 4GB kaarten. Nu, deze kaarten bieden 6GB aan, en doen dat op een tragere bus. Wat een performance penalty bij groot geheugengebruik 8)7

Weer persoonlijk;
Het moet echt niet gekker worden met deze prijzen. 8)7 Ik vraag mij sterk af wat de argumentatie ervoor is....
Hoe groter de bus, hoe meer transistoren en draadjes je moet verbinden. Die 512-bit bus is een architectonisch wonder of een grote ramp, afhankelijk van hoe je em bekijkt. 320 bit is een stuk behapbaarder, hoewel het een beetje een vreemde grootte is.

Dat we voorlopig geen 6 GB nodig hebben ben ik met je eens (hoewel ik al regelmatig tijdens berekeningen de 3GB-grens vervloekt heb), maar als 4k straks doorbreekt gaat het aardig in die richting. Zo'n GPU halen en dan op 1080p blijven gamen zie ik als doodzonde ;)
320 bit bus is toch alleen trager als de kloksnelheid van het geheugen gelijk is? Ik heb de specs niet bekeken maar nvidia een veel hogere clocksnelheid van het geheugen (of de bus dus) gebruikt is het niet perse trager.
Ik hoop toch dat ze berekend hebben dat dat in ieder geval geen bottleneck op de kaart op zal leveren.
Eerder richting de 2,5gb. Ik heb zelf maar eens getest op 3440x1440.

Ontopic, dus de Titan black gebruikt alle cores die in de gk110 zitten dat zijn maar liefst 2.880 shader cores.

@egnappahz

Er is geloof ik een berekening voor de geheugen bus en type geheugen wat word gebruikt, daar mee bereken je welk/hoeveelheid geheugen bij welke bandbreedte nodig is. Zo kan de gtx770 prima 4gb aanpreken met de 256-bit bus zonder dat het leid tot vertragingen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 304087 op 27 juli 2024 18:06]

Resolutie is niet belangrijk. Grootte en hoeveelheid van textures is belangrijk. En het wordt tijd dat ze wat meer textures met hoge resolutie gebruiken. zodat we kaarten van 64GB ram nodig hebben.
Een Titan is eigenlijk een betaalbare tesla. Best een goede deal als je FP64 icm met CUDA en veel RAM wilt voor Viz of rekenwerk. Als gamekaart is het een patsergeval natuurlijk :)
Het is maar wat je betaalbaar vind voor de meeste mensen is een gpu van over de 300 euro toch echt niet betaalbaar laat staan een gpu van bijna duizend euro.
Is een Bugatti Veyron niet beetje overdreven om van A naar B te komen? Ook geen leuke prijs voor boodschappenwagentje he :)

Beetje standaard opmerking bij producten die mensen zelf niet nodig lijken te hebben, niet begrijpend dat er nog 7 miljard andere op aarde leven, die compleet anders kunnen denken...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 27 juli 2024 18:06]

nee die auto is niet overdreven om van a naar b te komen. heb hem hier namelijk in de garage staan en ik ben welgeteld een paar seconde eerder bij de winkel omdat de auto sneller optrekt dan het opeltje :) maar ja ik snap je punt :)
Helaas past in het opeltje meer boodschappen :+
Anoniem: 545790 28 januari 2014 15:55
Hopen dat de andere kaarten nu weet een stuk goedkoper worden.
Ik snap niet wie er nu geintresseerd is in een kaart van 975 euro. (misschien iemand die dat kan uitleggen)
Jij snapt dat niet.. en dat is niet erg.. maar er zijn zat mensen die dat ervoor betalen. Het kost nou eenmaal centjes om het snelste van het snelste, het nieuwste van het nieuwste, het mooiste van het mooiste te hebben.. (voor 2 maanden want dan komt er iets nieuws, maar dat kopen ze dan ook wel weer).

Er zijn mensen die 100.000 euro neerleggen voor het eerste vaatje haring
er zijn mensen die 10.000 euro neerleggen voor een polshorloge
er zijn mensen die 250.000 euro neerleggen voor een sportwagen
er zijn mensen die 10.000 euro neerleggen voor een kleinere neus.

Geld speelt voor sommige mensen geen rol.. en voor sommige speelt het wel een rol maar willen ze het toch gewoon hebben.
Mensen die sneller willen dat hun vriendje of buurman.

Daar zijn deze producten voor ego boosts... Hey kijk mijn kaart eens en kijk mij eens geld uitgeven.

Schulden afbetalen ho maar nee we bestellen liever een rete dure onnodige kaart.
Hmm niet mee eens, heb dan wel geen High end kaart nodig maar zeker voor me werk gebruik ik meerder malen grote photoshop bestanden en daarnaast game ik er ook nog vaak genoeg op. Per definitie zit ik ruim 12 uur per dag achter de pc. Dus vind ik het wel zo lekker om dan een goede computer te hebben. En dan mag dat van mij best even meer kosten.
Berekend dat het ong 5 jaar mee kan en totaal zon €3000, is zon pc 50 euro per maand ;) Dat is 1/5 wat ik per maand aan benzine verbruik. dus ja

[Reactie gewijzigd door xleeuwx op 27 juli 2024 18:06]

wat een ..... sommige mensen willen gewoon high end hardware en doen dat niet om op te scheppen. dan kan iemand ook wel zeggen dat jij gewoon jaloers bent want zo klink je .
Deze kaarten zijn helemaal iet nodig dus waarom zou ik jaloers zijn.
Het is compleet onnodig voor iedere game die uit is En zijn dus allen maar goed voor de heb.
En zeggen dat ze langer mee gaan is ook geen geldig excuus omdat je veel goedkoper uit benn om een jaar later een nieuwe met nieuwe features te halen :)
Zou je dat wel eens willen horen zeggen, als je een tripple-monitor setup aanstuurt op hoge resolutie, AA en alles op high in de modernste games.
Overdreven zegt u? Als het in hun budget/kamer zou passen zouden bijna alle gamers zoiets willen hebben, zeg ik! :)
Meh ik vind dat nog altijd meer een showoff systeem het is niet practisch en speeld niet lekker en je game prestaties worden er alleen maar slechter van.

De randen blijven hindelijk en als je links kijkt kan je rechts niks zien.
Dit soort setups zijn alleen leuk voor simulatoren.
Buitenste schermen zijn meer voor de immersie en inleving in de game. Maar je hebt wel gelijk betreffende die randen. Al zijn er tegenwoordig schermen waarbij je die eraf kan nemen. Ik zou er toch niet vies van zijn. Drie 4k-schermen naast elkaar :p
Of als we toch aan het dromen zijn, een licht gebogen 48:9 scherm met 3x4k resolutie en 120Hz en G-sync/Lichtboost technologie :9~
Dán kan ik gelukkig sterven! O-)
_/-\o_ _/-\o_ Mooi gesproken aval0ne _/-\o_ _/-\o_

[Reactie gewijzigd door ComServe op 27 juli 2024 18:06]

Veel mensen vergeten dat een Titan een poor-mans Tesla-kaart is. Vooral voor GPU-rendering zoals in 3D's MAX Iray kan je hiermee een stuk grotere scenes renderen.

Heb zelf nu een 1,5TB videokaart, en ik kan niet supergrote scenes in 3D renderen via de videokaart. Dan moet ik naar CPU's over. 2 of 4 kaarten heeft geen zin, omdat de renderers maar van 1 kaart de RAM herkennen. Dus dan is een 6GB versie best handig.
Nooit van gehoord? Je hebt bepaalde modellen met een SATA aansluiting waarop je dus gewoon harde schijven op aan kunt sluiten voor extra geheugen.
Zullen wellicht leuke kaartjes zijn voor 4k 120hz monitors :P
Beetje teleurgesteld eigenlijk. We zullen wel tot '14Q4 / '15Q1 moeten wachten voor weer echt aantrekkelijke CPU's, gebakken op TSMC's 20nm proces en als architectuur Maxwell. Want dit zijn gewoon allemaal rebrands. Aan de Titan is in een heel jaar NIKS veranderd, behalve een paar CUDA cores meer. Dezelfde GK110 GPU iets hoger geclockt met 2880 cores i.p.v. 2.688. En geen eens wat meer VRAM...

En dan de GTX 790... 6GB VRAM, serious? Dat moet verdeeld worden over 2 GPU's dus je hebt maar 3GB per GPU. Bij de GTX 780 (Ti) wordt al geklaagd over gebrek aan VRAM, deze kaart zal gebruik gaan worden voor eyefinity en 4k gamen, succes met je 3GB per kaart.

Misschien klink ik heel negatief, maar juist in zo'n periode dat ze moeten wachten op TSMC hadden ze het gat kunnen opvullen met wat nieuwe features. Zorg eens voor een G-Sync ASIC zodat voor een meerprijs van <€50 monitoren dit kunnen inbouwen. Of doe iets als AMD doet met TrueAudio.

Goed, we zullen wel gewoon moeten wachten tot het einde van dit jaar :)
hmmm waarom zou een gtx 790 exclusief voor extreme resoluties zijn?

trekt een 780ti crysis 3 op 144fps voor een 144hz monitor die dan weer 1080 is, waar je al heel gek met skyrim moet doen om 3gb te doorbreken.

(weet zo niet of een 790 dat wel doet maar you get the point).mij lijkt de titan black lijkt me dan net iets beter afgestelt voor 4k gaming. ik zou als ik al een 4k monitor kon betalen nog niet eens kijken naar minder dan 4gb per kaart.

om maar het voorgaande voorbeeld op te noemen mensen met niet de gekste texture packs (2k ipv de beschikbare 4k of 8k textures) die met wat mods hem op 1080 naar 2.5GB kunnen brengen.

[Reactie gewijzigd door anub1s17 op 27 juli 2024 18:06]

De 790 heeft dus niet alle cuda cores van de gpu. Volledig unlocked heeft hij volgens mij iets van 2800 maar deze heeft dus 2 meer de hoeveelheid van de 780. Verder ben ik wel benieuwd naar de temperatuur van de kaart.
En weer abnormale prijzen. Dit zou ik er nooit voor betalen.
Tja, Asus maakt al vele generaties dit soort extreme kaarten, gewoon ehh, omdat het kan?
Ze laten zien dat ze superieure producten kunnen maken. Leuk voor beursen, voor reviewsites waar ze bovenaan komen te staan, etc etc.

En er zijn genoeg lui die dit wél kosten wat kost willen hebben, 1) voor de "eer" / patsfactor, 2) omdat ze werkelijk meer performance nodig hebben / willen hebben of 3) voor OC-wedstrijden, voor "de sport".

Intel doet het niet anders, hun meest extreme CPU kost ook $1000, niet omdat dat nou de werkelijke prijs moet zijn, maar omdat ze ze niet "hoeven verkopen" en mensen het uiteindelijk toch wel kopen. Een soort symbolische prijs, voor de best gelukte modellen.
Leuk voor beursen,
Dit is wel een heel grappige typfout. Dit soort modellen zijn vaak helemaal niet leuk voor de beursen. Misschien wel voor beurzen. Dat wel :Y)

Maar zonder gekheid, je hebt wel gelijk. Dit is er wel weer een in de categorie:
nieuws: Asus toont opgevoerde HD 7970 Matrix-videokaart
nieuws: Asus brengt HD 5870 Matrix met 2GB geheugen uit
nieuws: Asus introduceert EN9600GT Matrix met hybride koeling

[Reactie gewijzigd door dirkjesdirk op 27 juli 2024 18:06]

Mijn beurs is aardig beurs na aankoop van dit soort dingen hoor... Ik haal ze niet, want als zoiets gebeurt zou me gebeurd voelen :P
Ohnoes, ik zat er nog aan te denken deze Pun echt te maken (leuk voor beurzen, niet voor je beurs ;-) ) maar gesloot ertegen. En dan laat je de verkeerde staan...

Maar inderdaad, Matrix, Mars, Ares...

pricewatch: Asus ROG MARS II/2DIS/3GD5
pricewatch: Asus ARES2-6GD5 (€1400!!!)
pricewatch: Asus ARES/2DIS/4GD5

Die ongein dus.
Jij niet, maar waarschijnlijk genoeg andere gekken die dit het wel waard maken. Maakt ook niet uit - technologische vooruitgang heeft alleen maar voordeel voor de normale consument.
Precies.
Ik weet nog dat de gtx 285 net uit kwam met 2gb ram en OC ik heb toen 330 euro betaald vor de snelste kaart van dat moment .

Natuurlijk is er inflatie enz maar je gaat mij niet wijsmaken dat de prijs daarom met bijna 300% omhoog moet.
We worden gewoon grof genomen en blijkbaar vinden we het nog lekker ook aangezien deze producten gewoon verkopen.
Anders zouden ze ze immers niet maken.
Dat is wel erg overdreven.. je hebt gelijk dat het raar is dat een €300 videokaart na 5 jaar vrijwel al zijn waarde heeft verloren, maar dat komt niet door een een of ander complot maar puur omdat de ontwikkelingen zo snel gaan. Als je na die 5 jaar een nieuwe videokaart van €300 koopt zal die allicht 3x zo snel zijn, niet gek dus dat oudere kaarten dan zo snel in prijs dalen.
Denk dat je mijn helee post nog een keer moet lezen.

Ik zeg namelijk helemaal iet dat hij zijn waarde heeft verloren ik zeg alleen dat het vreemd is dat top end kaarten van nu 3x zo veel kosten en dat inflatie dat niet goed kan praten.
Top end kaarten nu zijn gewoon bijna 1000 euro waar ze 8 jaar geleden nog 300 a 330 euro waren.
Maar de brood in de supermarkt is ook meer als 300% omhoog gegaan. Helaas kan ik je dat ook niet verklaren ;). Net als mijn benzine die in me auto gaat |:(

Daarnaast kan ik me nog steeds de high end kaartjes herinneren van 1000 Gulden ..

[Reactie gewijzigd door xleeuwx op 27 juli 2024 18:06]

Weet niet wat voor brood jij haald maar een wit tijgerbrood was nooit maar 1 gulden 15 zo lang als ik het me herinner.

edit: typo

[Reactie gewijzigd door computerjunky op 27 juli 2024 18:06]

Misschien eens bij andere winkels kijken :) dat betaal ik er echt niet voor.
Dit is onzin. 10 jaar geleden had je net dezelfde situatie. Sterker nog, vandaag de dag kan je met een "oude" kaart nog alles op high draaien (vb GTX460), doordat de consoles de ontwikkelingen zo sterk afremmen. Bedroevend eigenlijk.
Nu met de nieuwe consoles zal het misschien even verbeteren. Ik zeg verbeteren omdat ik evolutie goed vind. Het is niet omdat mijn nieuwe pc na een jaar niets meer waard is (in geld) doordat er veeel betere hardware is, dat die pc plots slechter is. Hij blijft even goed, er zijn gewoon nóg betere dingen te krijgen.
Dit zou ik er nooit voor betalen.
Bedoel je eigenlijk niet, "Dit zou ik er nooit voor kunnen betalen."?

Net zoals er elke maand weer auto's van honderdduizenden, zo niet miljoenen euro's worden gelanceerd, zal er ook een markt zijn voor super high-end/dure videokaarten. Dat je zakgeld niet toereikend is betekend nog niet dat het TE duur is of abnormaal ;-)
Nou, voor de meesten denk ik toch dat het echt wel is van niet willen.
Ik kan bvb gerust een pc van 5k€ kopen om op te gamen, heb maar de kaart boven te halen en pin in te geven. (wil hiermee trouwens ook absoluut niet zeggen dat ik rijk ben ofzo, integendeel, heb maar een heel bescheiden inkomen zoals de meesten)

Dat ik het KAN betalen wil echter nog niet zeggen dat ik wil betalen, voor mij heeft een pc van 1K€ veel meer waarde per prijs dan ééntje van 5k€ omdat ik die overige 4k€ dan liever bij de "reserves" gooi of aan iets anders uitgeef. Zoals dit jaar een nieuwe wagen, ééntje uit de fabriek ditmaal ipv de 15 jaar oud oude Fiesta die ik vroeger had. (wat prijstechnisch gezien mijn beste auto ooit zal zijn, puur op de wagen verdiende ik nog iets, zelfs als ik het onderhoud meereken :p )
Je moet eens weten hoeveel in verleden de eerste Geforce 3 deluxe kosten van ASUS, dan zat je ook gemakkelijk bij dat bedrag.
dat is tegenwoordig vrij normal voor high end kaarten.
ik heb zelf net een nieuw system met een gtx690. had me er niet in verdiept en wist niet dat deze nieuwe kaarten er aan zaten te komen anders had ik 2 maanden gewacht met mijn system. dan was mijn videokaart waarschijnlijk een stuk goedkoper geweest :(
Anoniem: 532949 28 januari 2014 20:15
De prijzen lopen een beetje de pan uit geloof ik, nee dan heb ik liever +/- 10 % minder prestatie en een 290x voor 450 euro , dan iets sneller Titan black voor 975 euro.
Uit welke test blijkt dat er een 10% prestatieverschil in zit? Ik zal nog eens goed zoeken naar reviews.
Maar ja als dat zo is, er is altijd een markt voor een snellere GPU met 6GB geheugen. Dit kan bijvoorbeeld net het verschil maken bij het gamen op 4K. Maar denk ook aan mensen uit de creatieve sector die baat hebben bij zoveel mogelijk Nvidia CUDA cores.
En sinds wanneer is een Tweaker niet meer enthousiast wanneer er mogelijk nieuwe prestatierecords gebroken gaan worden? Tja dat kost geld, als het niet in je budget zit kies je een middenklasser, prima voor wat spelletjes op je FullHD scherm hoor.
Weet je wat het mooie is van de hele zaak? Dat je zelf mag kiezen welke kaart je koopt. Niemand zal je verplichten om deze kaart te kopen, het is dan ook dom om over de prijzen te klagen.
Mooie kaart. Even een paar weken gebruiken om te Bitminen en je hebt je aankoop er weer uit.
Anoniem: 407521 @Neus28 januari 2014 16:15
Dan wens ik je veel succes want NVidia kaarten staan er niet echt bekend om goed te minen..

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.