ARM heeft bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers te kennen gegeven dat de vraag naar zijn processortechnologie voor mobieltjes is gegroeid. Een recordaantal aan uitgegeven licenties zorgden voor een inkomstenstijging van 26 procent.
Het bedrijf profiteert van toegenomen vraag naar zijn processortechnologie: er zijn nu 48 contracten afgesloten met bedrijven die ARM-technologie in licentie hebben genomen. Het gaat om in totaal 24 bedrijven, waarvan er 11 nog niet eerder een licentie hadden. Afgelopen kwartaal werden er onder andere vier grote contracten afgesloten met bedrijven, waaronder een overeenkomst met MediaTek voor een licentie op coretechnologie op basis van de ARMv8-instructieset. MediaTek maakte dit nieuws overigens zelf al bekend. In het afgelopen kwartaal zouden er in totaal 2,5 miljard chips op basis van ARM-technologie zijn verscheept.
De toegenomen vraag zorgde ervoor dat ARM zijn inkomsten uit licenties met 52 procent zag stijgen naar 106,2 miljoen dollar, vergeleken met hetzelfde kwartaal vorig jaar. Opbrengsten uit royalties stegen eveneens; met een stijging van 14 procent kwamen de inkomsten uit op 122 miljoen dollar. De totale omzet van het fiscale derde kwartaal bedroeg 286,7 miljoen dollar, waarvan er ongeveer 149 miljoen dollar aan winst overbleef.