Cisco heeft aangekondigd dat het vierduizend banen gaat schrappen, vijf procent van het huidige personeelsbestand. De netwerkgigant, die begin dit jaar nog Linksys verkocht, heeft in de afgelopen twee jaar al 12.300 arbeidsplaatsen geschrapt.
De ontslagronde is volgens Cisco-topman John Chambers noodzakelijk omdat de omzet in Japan, China en Europa onder druk staat. Daarnaast heeft Cisco al jarenlang last van toegenomen concurrentie, zoals van Huawei, Alcatel-Lucent en Juniper Networks. Door 4000 extra banen te schrappen wil het Amerikaanse bedrijf de kosten omlaag brengen.
Ondanks de aangekondigde ontslagen boekte Cisco in het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar 6 procent meer omzet: 12,4 miljard dollar, ofwel 9,4 miljard euro. Ook de winst steeg met 18 procent ten opzicht van dezelfde periode een jaar geleden en kwam uit op 2,3 miljard dollar, omgerekend 1,7 miljard euro.
Analisten zien de zoveelste ontslagronde bij Cisco als een voorteken dat de periode met forse groei in de markt voor netwerkapparatuur op zijn einde loopt. Behalve van toegenomen concurrentie en een zwakke wereldeconomie zouden bedrijven als Cisco in toenemende mate last hebben van cloudcomputing, waarbij ook netwerkprocessen gevirtualiseerd kunnen worden.