Tweakers en Bokt.nl, de grootste Nederlandstalige website voor paardenliefhebbers, zijn een datingsite begonnen waarbij met behulp van geavanceerde technologie een match tussen gebruikers van de twee sites wordt gemaakt. De eerste resultaten zijn hoopgevend.
Uit onderzoek blijkt dat mensen steeds vaker gebruikmaken van internet bij de zoektocht naar hun grote liefde. Het invullen van profielgegevens en adequaat kunnen matchen van potentiële partners blijkt echter geen eenvoudige opgave. Tweakers en Bokt.nl hebben daarom de handen ineen geslagen, waarbij handig gebruik wordt gemaakt van de verschillende doelgroepen van de twee sites: geeks en paardenmeisjes.
De nieuwe datingsite, toepasselijk genaamd Biks & Bytes, is alleen te gebruiken door mensen die geregistreerd zijn op Tweakers of Bokt.nl. Op basis van de ingevulde profielgegevens, zoals leeftijd, interesses en woonplaats, en met behulp van een slim algoritme dat gebruikers indeelt aan de hand van door hen gebruikte steekwoorden in de afgelopen 42 dagen, is het systeem in staat een geschikte kandidaat te presenteren.
"De eerste resultaten zijn meer dan bemoedigend", zegt Bart van Bragt, oprichter van Bokt.nl. "We hebben de achterliggende technologie uiteraard de afgelopen periode in alle stilte getest en zagen snel goede resultaten. De combinatie van paardenmeisjes en elektronicafans is er blijkbaar een die goed werkt."
"Op Tweakers komen overwegend mannen, terwijl op Bokt.nl vooral vrouwen komen", stelt Wilbert de Vries, hoofdredacteur van Tweakers. "Beide groepen hebben echter iets gemeen: een passie waar ze graag over praten en hun tijd aan besteden. Ze weten daardoor dat hun partner niet altijd op de eerste plek komt. Paardlief heeft bijvoorbeeld elke dag aandacht nodig en in de meeste weekenden is BioShock: Infinite, de nieuwe ssd of het instellen van de nieuwe telefoon belangrijker dan schoonmoeder."
Bij de evaluatie van de eerste tests bleek al dat het systeem in een op de vier gevallen een zeer geschikte kandidaat had voorgesteld. De afgelopen weken is het systeem verder verfijnd. Geregistreerde gebruikers van Tweakers en Bokt.nl kunnen hun ideale match vanaf deze week vinden via een speciale sectie op beide sites of via www.biksenbytes.nl.
Er is ook een speciale chatmodule aanwezig waarmee direct contact kan worden gelegd met de gevonden match. Uit de evaluatie blijkt dat deze functie hoger wordt gewaardeerd dan de chatfunctie op Facebook, omdat deze sociale-netwerksite niet adequaat voorziet in de mogelijkheid een match te vinden. De stap om lid te worden van een van de al bestaande datingsites blijkt door slechts 14 procent te worden overwogen. Het zoeken van een match via een site waar men al geregistreerd is, wordt door 93 procent juist als laagdrempelig omschreven.