Hoewel ik niet fan ben van toestel lease, wil ik toch het één en ander rechtzetten daar ik zelf uitgezocht heb wat toestel lease inhoud.
Wat KPN doet (samen met Hi, Telfort etc.) is een mobiel abonnement aanbieden welke met toestel lease is. Dit klinkt absurd maar dit valt eigenlijk mee:
Voordelen:
- Je kunt een high-end toestel hebben terwijl deze redelijk goedkoop is:
- voorbeeld: Als ik een Lumia 920 met 400 belminuten en 100 smsjes is 31,50 per maand.
- Je kunt je abonnement helemaal zelf samenstellen (smsjes, belminuten, MB's)
Nadelen:
- Het toestel is niet van jou.
normaal abonnement:
Voordeel:
- Je hebt een eigen toestel.
- Je betaald ongeveer hetzelfde.
Nadeel:
- Je betaald een flink start bedrag.
Het verschil tussen toestellease en niet toestellease is eigenlijk dit:
Bij een regulier abonnement betaal je 50-250 euro aan het begin van je abonement en bij KPN, Hi, Telfort toestellease betaal je de (ik meen 10% of 20% van de nieuwwaarde) kosten aan het eind van het contract, in de hoop dat je een nieuw toestel uitkiest.
Het maakt dus niet uit welk abonnement je neemt, het is beide erg duur. KPN, Hi, Telfort zijn alleen goedkoper in het afsluiten van het abonnement. Het is wel zo dat ik voor een abonement van een Lumia 920 of een abonnement voor de lumia 820 goedkoper uit ben daar ik geen MBs nodig heb.
Conclusie: Toestellease heb je ook met een normaal abonnement en je betaalt hetzelfde. Je bepaalt alleen zelf wanneer je het betaalt.
Edit:
@c.williams1987:
De internetbundel is dus ook optioneel bij een toestel van Telfort. Bij KPN en bij Hi zijn deze verplicht.
@c.williams1987 - 2:
Dan denk ik dat we weer tot de conclusie komen dat een los toestel met sim-only abonnement heel erg voordelig is. Helemaal als het toestel al 2 maanden op de markt is. Probleem is vaak dat niemand graag een bedrag van 600,- +- in één keer neerlegt. Conclusie: als het kan: SIM-only met los toestel, anders: geen mbs? toestellease! wel mb's? regulier abonnement.
@TheNymf:
Het toestel die je verkoopt aan je kennis heb je aan het begin van je abonnement gekocht voor 50-250 euro. Bij toestellease koop je het toestel niet aan het begin van je abonnement maar aan het einde. Het bedrag wat je betaald blijft vaag, maar is meestal tussen de 100-200 euro. Je betaald het dus voor of na je abonnement.
@SjaakL
Het is wel eerlijk vergelijken omdat het enige verschil is dat je of aan het begin of aan het einde je toestel betaald. Wanneer je een regulier abonnement gebruikt dan betaal je alsnog het geld en als je toestel kapot gaat zit je alsnog aan je abonnement vast. Daarbij krijg je met toestellease wel extra voordelen als een vervangende mobiel (Let hier op de voorwaarden!)
[Reactie gewijzigd door Game_overrr op 24 juli 2024 22:01]