Wat een hoop standaard Nintendo gerelateerde opmerkingen toch weer: kiddy, casual, grafisch niet geweldig en ga zo maar door. Die opmerkingen zijn a) niet relevant, en b) nu zo grijsgedraaid dat we wellicht eens wat anders en originelers moeten gaan verzinnen.
Alhoewel ik geen Apple fan ben, zie ik hetzelfde ook vaak gebeuren met topics die over hun hardware gaan, en ook daar is altijd veel negativiteit te bespeuren.
Best jammer op een site zoals Tweakers, waar je toch mensen verwacht die nèt iets meer weten of zich beter in onderwerpen verdiepen dan je gemiddelde Nederlander.
Even wat FEITEN op een rijtje:
1) Voor zover we een onderscheid kunnen maken tussen 'hardcore' en 'casual' is dat meer van toepassing op de gamer zèlf dan op een console, want Nintendo heeft van oudsher voor ieder wat wils; slechts sinds de Gamecube is dat aanbod minder geworden en door het aantrekken van een breder publiek ten tijde van de originele Wii is de perceptie van de mensen omtrent Nintendo aardig scheef getrokken. Elke console heeft kindvriendelijke games of mascottes; dit was vroeger zo en nu nog steeds, en daar zal ook in de toekomst niets aan veranderen.
2) Pas sinds de Wii heeft Nintendo de 'zwakste' console, bij alle voorgaande edities deden ze qua hardware gewoon prima mee en in de 16bit periode waren ze gewoon de meest krachtige, zowel op graphics als op gebied van geluid.
3) Alle multi-platform games die nu uit zijn gekomen en er slechter, gelijk of maar nèt iets beter uitzien dan hun Xbox 360/PS3 tegenhangers zijn ZONDER ENIGE UITZONDERING allemaal CPU based games die geport zijn, en daardoor ook
ònmogelijk het maximale uit de wel degelijk krachtigere hardware van de Wii U kunnen halen, die het moet hebben van software die van de grond af is opgebouwd om voordeel te halen uit de kracht van de GPGPU, die speciaal gemodificeerd is om de lichtere CPU te ontlasten en op grafisch gebied ook een daadwerkelijk aanwezige meerwaarde te kunnen vertegenwoordigen. Zoveel is ook al gezegd door Randy Pitchford (Gearbox), Michel Ancel (Ubisoft), Eric Hirshberg (Activision) en Shinji Mikami (Platinum Games) die in tegenstelling tot alle negatieve (en grotendeels anonieme) ontwikkelaars EXACT hebben uitgelegd, waarom de Wii U wèl next gen is en waarom toekomstige titels zeer duidelijk de meerwaarde van die hardware gaan laten zien. (als ik daar nog links bij moet geven, laat maar horen, dan pas ik dat later nog aan)
Daarbij komt nog dat ALLANG bewezen is dat de negatieve commentaren grotendeels van kleine studios kwamen die oudere dev kits in bezit hadden (of dat zelfs niet eens) en ook de grotere studios (zoals de ontwikkelaars van Metro) hadden niet de laatste hardware gezien en hebben er verder ook geen moeite in gestoken, maar inmiddels zijn hun uitspraken door de studiobaas zelf ook al genuanceerd. Het gros van de negatieve berichtgeving dateert dan ook van vòòr juli 2012, en dat betekent hooguit versie 3 van de dev kit, terwijl uiteindelijke ontwikkelaars nu op versie 5 zitten te werken.
4) Ook het totaal ongefundeerde gezeik over dat de nieuwe Xbox en Playstation de Wii U 'weg gaan blazen' moet naar het rijk der fabelen verwezen worden en mag je eigenlijk alleen verwachten uit de monden van domme fanboys, die blindelings en met oogkleppen op alles herhalen wat semi-geïnformeerde media ze laten geloven of gewoon een niet rationele haat hebben voor alles wat niet van 'hun merk' console is. Er zijn meerdere redenen voor (met name marketing technisch en financieel-economisch gezien) die uitleggen waarom sommige blinde kippen straks zwaar teleurgesteld zullen gaan zijn in de nieuwe hardware.
Dit vind ik ook niets voor intelligente tweakers en zoals ik al eerder aangaf verwacht ik op deze site van mijn medeleden toch wel meer, want ik schat jullie over het algemeen hoger in dan dat. Enneh.... dev kits hebben over het algemeen veel meer geheugen dan een uiteindelijke console, dus ook de 8 of 16 Gig van de beide concurrenten zijn GEEN indicatie van het uiteindelijke ontwerp; de Wii U dev kit heeft namelijk ook 2x zo veel geheugen.
Een mooi en goed onderbouwd verhaal omtrent wat je van de 'next gen' concurrenten mag verwachten kun je hier beluisteren:
http://www.youtube.com/wa...=UU__Oy3QdB3d9_FHO_XG1PZg
Sorry voor deze lange post (en bedankt als je de tijd hebt genomen om hem helemaal en serieus te lezen) en misschien kom ik over als zeikerig, of als een grijsgedraaide grammofoonplaat, maar eigenlijk wil ik alleen maar zeggen of wellicht aan jullie vragen om nu gewoon eens zèlf na te denken in plaats van simpelweg al die nergens op gebaseerde onzin na te papegaaien...
Peace...
[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 23 juli 2024 22:08]