ARM werkt samen met Microsoft aan een versie van Windows RT met ondersteuning voor 64bit-soc's. De komst van het besturingssysteem zal er voor zorgen dat tablets met het OS en nieuwe chips van ARM van meer dan 4GB gebruik kunnen gaan maken.
Deze week kondigde ARM de Cortex A57 en A53 aan: de eerste soc's die gebaseerd zijn op de nieuwe 64bits ARMv8-architectuur en die gericht zijn op respectievelijk meer rekenkracht en een laag stroomgebruik. Het Britse bedrijf is nu bezig om OS- en ecosysteempartners te informeren over de technologie en aan ondersteuning te werken, laat Nandan Nayampally, hoofd marketing van ARM, aan PC World weten.
Met Microsoft werkt het bedrijf volgens de site aan het aanpassen van Windows RT om het besturingssysteem te optimaliseren voor de nieuwe 64bit-generatie van ARM. Hoewel PC World Windows RT eruit licht, mag aangenomen worden dat ARM en zijn partners ook andere platformen zoals Android gaan optimaliseren.
De verwachting is dat de chips in 2014 beschikbaar komen en tegen die tijd zouden dus ook de eerste tablets met ondersteuning uit kunnen komen. Het grootste voordeel van 64bit-chips is de mogelijkheid meer geheugen te adresseren zodat de grens van 4GB, die voor 32bit-chips geldt, overschreden kan worden.