Valve nodigt Linux-gebruikers op zijn Steam-site uit om zich in te schrijven en zo kans te maken op deelname aan een bètatest van een Linux-port van zijn Steam-client. Daarnaast zal het bedrijf deze week op de Ubuntu Developer Summit een presentatie houden.
Vorige maand kondigde Valve al aan dat het in oktober een bètaprogramma zou starten om de Linux-port van Steam en een game op basis van de Source-engine te laten testen. Inmiddels kunnen gamers met een Steam-account zich inschrijven voor een bèta waarbij onder andere gevraagd wordt naar de beschikbare configuratie van een testsysteem. Valve is naar eigen zeggen vooral op zoek naar gebruikers met de nodige Linux-ervaring. Uiteindelijk zal het bedrijf uit de inschrijvingen circa duizend testers selecteren.
Valve is ook van plan om maandag op de Ubuntu Developer Summit een presentatie te houden met de titel 'Steam Linux UDS Beta'. Vermoedelijk zal het bedrijf het bètaprogramma op dat moment officieel aankondigen. De bèta zal waarschijnlijk drie games bevatten op basis van de Source-engine: Serious Sam 3, Portal en Team Fortress 2. Onduidelijk is nog of het eerder aangekondigde bètaprogramma verbreed zal worden, of dat het gaat om een geheel nieuwe testronde.