Acer heeft zijn Liquid Gallant en Liquid Gallant Duo officieel aangekondigd. De nieuwe Liquid-varianten beschikken over een 4,3"-scherm en een relatief onbekende 1GHz-processor van MediaTek. In september zijn de toestellen verkrijgbaar.
Hoewel de specificaties van het Duo-toestel, dat over twee simkaartslots beschikt, al eerder naar buiten kwamen bij een pre-order, had Acer nog geen releasedatum bekendgemaakt. In september ligt de Liquid Gallant Duo in de winkel, terwijl kort daarna nog een variant met één simkaartslot volgt. Het is onbekend of de nieuwe smartphones dan ook in Nederland in de winkels liggen. Voorgaande toestellen uit de Liquid-serie kregen wel een Nederlandse release, waardoor de nieuwe Gallant-varianten waarschijnlijk ook verkrijgbaar worden. Acer levert de kleuren wit en zwart.
De toestellen zijn bedoeld voor de budgetmarkt: in het Verenigd Koninkrijk gaat de Liquid Gallant Duo minder dan 150 pond kosten. Daarvoor krijgt de koper een toestel met 4,3"-scherm, die beschikt over een schermresolutie van 960x540 pixels. De smartphone wordt aangedreven door de relatief onbekende MTK 6575-soc van het bedrijf MediaTek. Deze bevat een Cortex A9-processorkern op 1GHz en een gpu van PowerVR uit de 5xx-serie. De software is gebaseerd op Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Voor foto's is een 5-megapixelcamera ingebouwd.
Volgens Acer worden de nieuwe Liquid Gallant-toestellen gedemonstreerd tijdens de aankomende IFA-beurs, die eind deze maand van start gaat. Mogelijk wordt dan ook meer bekend over een release buiten het Verenigd Koninkrijk.