Een docent aan de University College London heeft een paraplu ontwikkeld die niet alleen een mobieltje kan opladen via zonne-energie, maar met een ingebouwde signaalversterker ook de mobiele ontvangst in de directe omgeving kan verbeteren.
De paraplu, die vanwege sponsoring door Vodafone de Voda Booster Brella is genoemd, is ontwikkeld door dr. Kenneth Tong, die zich gespecialiseerd heeft in antenne- en microgolftechnologie. Tong heeft in de punt van de steel van de paraplu een antenne verwerkt, tezamen met een repeater. Deze versterkt het mobiele signaal in de directe omgeving van de uitgeklapte paraplu.
Naast de signaalversterkingsfunctie biedt de paraplu ook een oplaadfunctie. Daarvoor is boven op de paraplu een aantal zonnecellen in de vorm van thin film vastgenaaid. De steel bevat een dock waarin een smartphone geplaatst kan worden. Verder kan de paraplu door een aantal geïntegreerde lampjes ook als mobiele verlichting dienen.
De ontwerpers werken inmiddels aan een mogelijk nieuw ontwerp van hun vinding, waarbij de zonnecellen in de baleinen zijn verwerkt en de benodigde elektronica beter geïntegreerd wordt. Ook moet de paraplu lichter worden ten opzichte van de huidige 800 gram. Tot die tijd zal Vodafone de paraplu op een aantal Britse popfestivals tonen, volgens de uitvinders bij uitstek een omgeving waarbij het 'high-tech'-regenscherm nuttig kan zijn.