De Europese Comissie verzoekt de OPTA om de tarieven die providers elkaar in rekening te brengen te verlagen. Die zouden twee keer zo hoog liggen als EU-regelgeving voorschrijft. De OPTA wijst echter naar een rechterlijke beslissing.
"De door de Nederlandse autoriteiten voorgestelde afgiftetarieven zouden twee keer zo hoog komen te liggen als de tarieven in het kader van de EU-regelgeving", zegt vicevoorzitter van de Europese Commissie, Neelie Kroes. Ze wil dat de telecomwaakhond het voorstel intrekt of wijzigt. De afgiftetarieven zijn de tarieven die aanbieders elkaar in rekening brengen. Volgens de Europese Commissie berekenen de providers deze kosten door aan de consument en zorgt een verlaging van de afgiftetarieven dus voor lagere kosten voor consumenten. De providers bestrijden dit overigens.
Het is niet de eerste keer dat Kroes op ingrijpen van de OPTA aandringt, maar dit keer maakt ze wel voor het eerst van de bevoegdheid gebruik om een officiële aanbeveling te doen. Artikel 7bis van de Telecomrichtlijn geeft de Europese Commissie deze bevoegdheid.
De OPTA laat in een reactie weten niet aan het verzoek te kunnen voldoen. "Ik had, net als de Europese Commissie, graag gezien dat er lagere afgiftetarieven gelden in Nederland. De OPTA is echter door een uitspraak van het CBb gedwongen om hogere tarieven vast te stellen. Tegen deze uitspraak kan de OPTA niet in beroep", zegt Mark de Jong, plaatsvervangend voorzitter van de OPTA.
Het oorspronkelijke voorstel van de OPTA uit 2010 kwam wel overeen met de aanbevelingen van de Europese Commissie, maar de providers vonden de voorgestelde afgiftetarieven te laag en gingen in beroep. Het College van Beroep stelde de mobiele aanbieders in het gelijk, waarna de OPTA verplicht was met een nieuw voorstel met hogere tarieven te komen. Kroes heeft onderzoek laten doen naar dit voorstel en komt op basis daarvan nu met de aanbeveling.
Voor vaste telefonie geldt sinds de beslissing van het CBb een afgiftetarief van maximaal 0,72 eurocent per minuut. Aanbieders zouden deze tarieven volgens de telecomwaakhond doorberekenen aan de consument, waardoor deze ongeveer 1 procent meer betaalt voor zijn telefoonrekening dan volgens het oorspronkelijke besluit. "Het lijkt misschien een klein probleem: we hebben het over een prijsreductie van slechts iets meer dan een cent per minuut", zegt de woordvoerder van de Europese Commissie, "Maar als je dat uitsmeert over miljarden minuten aan gesprekstijd, zie je dat consumenten lijden onder deze hoge tarieven."