Seagate brengt Backup Plus-serie van externe schijven uit

Seagate heeft een nieuwe serie externe harde schijven uitgebracht die de modellen in de GoFlex-lijn zullen vervangen. De zogeheten Seagate Backup Plus-drives bieden onder andere 'one-click backup'-functionaliteit.

Bij de externe Backup Plus-schijven, die worden geleverd als usb-gevoede 2,5"-drives en 3,5"-schijven met een losse voeding, levert de fabrikant zijn eigen Seagate Dashboard-software mee. Hiermee zouden gebruikers met een enkele muisklik een complete backup van hun systeem kunnen maken. Seagate Dashboard biedt ook de mogelijkheid om content die op de externe Backup Plus-schijf staat te delen op sociale-netwerksites als Flickr en Facebook, terwijl ook een backup gemaakt kan worden van online gedeelde content.

Seagate heeft de karakteristieke losse adaptermodules van de GoFlex-drives gehandhaafd. Hierdoor kan de gebruiker een andere drive adapter op de behuizing klikken om bijvoorbeeld een usb-aansluiting te verwisselen voor een thunderbolt-interface.

De nieuwe driveserie is verkrijgbaar in opslagcapaciteiten van 500GB tot 1TB bij de 2,5"-versies en 1TB tot 4TB bij de 3,5"-uitvoeringen. Seagate biedt ook enkele modellen voor Mac-gebruikers, waarbij de schijven geformatteerd zijn met het hfs+-bestandssysteem.

Seagate Backup Plus

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

12-06-2012 • 19:59

27

Reacties (27)

27
27
16
1
0
7
Wijzig sortering
Je kan ze staand of liggend gebruiken en in elke manier neerleggen die je uitkomt al zou ik er persoonlijk wel voor zorgen dat de luchtgaten vrij blijven zodat de schijf zijn warmte kwijt kan.

De backupsoftware klinkt leuk maar is alleen intressant als je dat zelf kan instellen. Anders krijg je vaak toch dat of alleen de documenten en mischien bureaublad worden gebackupped en hoewel dat voor veel gebruikers mischien genoeg zal zijn zal het voor veel anderen niet echt werken. De meesten hebben een 2e schijf, gepartioneerd of niet, en wil dat dat ook gebackupped wordt dus zal je toch veel handmatig gaan doen. Daarnaast heb je ook nog dat mischien de backupsoftware windows bestanden wil backuppen en dan is zelfs de grootste 4TB schijf lang niet groot genoeg.

Mocht de backupsoftware zelf zoeken naar muziek en foto's dan krijg je weer het probleem dat windows afbeeldingen en windows geluidsfragmenten op de backup komen te staan terwijl je dat natuurlijk niet wilt.

Zelfs als je de backupsoftware van deze schijf kan instellen zie ik uiteindelijk niet de extra functie van dat want windows 7 en windows 8 heeft ingebouwde backupsoftware die, met een beetje uitzoeken hoe het werkt, uitstekend dienst doet en ook met een paar muisklikken zijn werk doet.

[Reactie gewijzigd door Olko op 22 juli 2024 17:01]

Ik zou toch graag willen zien dat elk OS de functionaliteit van Time Machine krijgt: Elk uur een volautomatische backup voor de veranderingen. Geen settings benodigd, maar als je als Tweakers echt wilt kun je mappen excluden. 1 andere instelling: aan of uit. En een zeer goede manier om backups te bekijken, files te restoren, of alles te restoren bij schijf-uitval.

Ik kan me geen betere methode bedenken.
Kan iemand mij misschien uitleggen waarom de FreeAgent Desk GoFlex 500Gb Zilver duurder is dan de 750Gb zwarte uitvoering (142,79 vs 118,50 euro)? Is dat puur alleen voor het kleurtje, of zie ik iets over het hoofd :?
Denk dat het komt omdat het verchillende winkels zijn die ze aanbieden en dan is er bijna altijd wel prijsvershil (hoewel het dit keer wel extreem is).
Vindt het nog altijd voordeliger om zelf een ex-hdd in elkaar te flansen. Werkt net zo goed en vaak voor ongeveer de helft van de prijs of zelfs nog goedkoper.
Vindt het nog altijd voordeliger om zelf een ex-hdd in elkaar te flansen.
Als ex in dit geval extern betekent. Anders is die pas ex als je hem uit elkaar geflanst hebt.

One click klinkt leuk maar ik heb toch graag software die ik zelf africht. Een gewone externe harde schijf kan heel goed werken met zoiets als Jam SmartBackup en dat bevalt mij goed genoeg.
Die adapter modules van Seagate zijn wel fantastisch moet ik eerlijk zeggen.
Op het werk gebruik ik er ook een aantal, maar dezelfde externe hdd heb je zo omgetoverd van usb 2.0 naar usb 3.0 of firewire bijv.
Daarnaast (nog niet getest) kun je diezelfde adapters weer rechtstreeks op een doorsnee 2,5 inch SATA aansluiting klikken.
't blijft altijd gedoe. Waar wil je zo'n schrijf voor gebruiken, juist, backup van je desk/laptop (voor servers zijn andere oplossingen)
Wat zou het fijn zijn als er een externe disk was met een kleine bootable firmware die gewoon de gehele interne disk backupped, dus inclusief partitie tabellen en andere zut. Zou ideaal zijn voor als je laptop disk met daarop Windows en Linux partities.
Anoniem: 411710 12 juni 2012 20:14
Wordt hier ook van die ellendige extra software (bloatware) bijgeleverd? Ik wil gewoon een externe HD waar ik zelf mijn mappen kan maken en bestanden kan opzetten...
Je kan de schijf dan toch net zo goed formatteren of gewoon de bestanden eraf gooien?
Ik ben al blij dat schijven tegenwoordig in de winkel al NTFS geformatteerd zijn. Vroeger (tot 2 jaar geleden bij Samsung alvast) was dat nog FAT32. Gaat allemaal goed tot je een DVD ISO erop wil zetten :).
Is dat alleen bij externe schijven zo? Ik kan mij geen schijf herinneren die al geformatteerd uit verpakking kwam...

Bij een SD card laatst wel, zat er een foto recovery progje op.
Geformatteerd ja, soms met bloatware.
Soms zijn er zelfs duurder Mac versies die gewoon HFS+ geformatteerd zijn zonder sofware zoals de zelfde schijf in "pc" editie. Spreken niet over de Firewire schijven vroeger.
Interne schijven zijn normaal noot geformatteerd.
Het idee is dus dat je hier juist de "bloatware" wilt hebben omdat het online backup mogelijk met "1 klik".

Anders koop je toch gewoon een non-Backup Plus-serie externe schijf, die bieden ze ook aan.. :z

@hierboven, Hans compiled liever zelf zijn kernels en vind ext3 veel eenvoudiger in gebruik dan NTFS. ;)
Wat een zinloze reactie.. Je kan ook gewoon een HD in de winkel kopen, aansluiten, rechtsklikken, eigenschappen en dan schijf formatteren en voilà een lege schijf zonder troep.

Of je koopt een Mac met een Apple time capsule, dan is de software die er op staat zeer handig in gebruik en je kan daarnaast gewoon zelf mappen maken.
Waarom krijgen sommige mensen het voor elkaar om bij een totaal ongerelateerd artikel weer over Apple te beginnen? En het maar raar vinden dat mensen Apple beu worden...
Hij had specifiek over een gerelateerd product die zelfde functionaliteit biedt als deze hardeschijven en niet over de producent in het algemeen. Er is toch niks mis mee om alternatieven op te noemen.

Dat jij zijn bericht met opzet op een verkeerde manier intepreteert om een bedrijf te bashen zorg je dan ervoor dat je onvrede hebt met jezelf.
Anoniem: 263922 @indostylo13 juni 2012 00:52
Apple spullen a zeg eens 3000 euro kopen als alternatief voor een kwartier formatteren van een schijf die 120 euro kost? Waar gaat het heen met de wereld...

En dat Apple altijd er bij wordt gehaald is best storend idd, ik kan het ook niet helpen dat die mensen met zo'n apparaat zitten, val anderen er gewoon niet mee lastig...

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 263922 op 22 juli 2024 17:01]

Welk alternatief stel je dan voor? Linux? dan zit je nog met hetzelfde soort antwoord?
Dat Apple spul veel geld kost staat totaal los van de discussie (lees: seagate). Waar gaat de wereld heen als we niet gewoon een mening kunnen geven op een nieuws site als we niet in pool A (product A) of pool B (product B ) horen.

Op het moment dat je niet kunt omgaan met het feit dat Apple in een mening wordt betrokken raad ik je aan om niet meer met ICT te bemoeien. Hetzelfde doe ik als je niet kunt omgaan met Microsoft of Linux.

Iedereen heeft zijn voorkeuren, respecteer een mening en geef een onderbouwend argument in plaats van lopen te klagen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 1322 op 22 juli 2024 17:01]

Beetje overdreven vergelijking he, die 3000 euro vs 120 euro. Waarom zou je Apple er niet bij halen? Heel veel dingen hebben zij nu eenmaal anders gedaan en dan is het soms informatief of gewoon leuk om dat te vermelden.
Misschien omdat het artikel het over Apple heeft? Gôh, dat was ook erg moeilijk.

De poster heeft het er over dat het onzin is om harde schijven met HFS+ te leveren als je al standaard NTFS erop hebt staan, en dat als je gaat backuppen in OS X het makkelijker is om de geïntegreerde Time Machine software te gebruiken. Daar heeft 'ie gelijk in.

Overigens kost een Time Capsule (voor Time Machine) 279 euro voor 2 TB, inclusief hoogwaardige router met simultaneous dual-band Wifi en gastnetwerk, etc.

Nu duidelijk?
Welke apple HDD kost 3000? Pricewatch aub? Of zat je gewoon onzin te typen?
Hij had specifiek over een gerelateerd product die zelfde functionaliteit biedt als deze hardeschijven en niet over de producent in het algemeen. Er is toch niks mis mee om alternatieven op te noemen.
Alternatieven.? Ik wil een harde schijf zonder shit. "Oh, koop dan een Mac"

Mijn asbak is vol > Koop dan een nieuwe auto
Mijn dak lekt > Koop een nieuw huis

:+
Backups maken op Seagate schijven? Liever niet.. je kan er op wedden dat die dingen binnen de kortste keren omvallen.
Je kan ze volgens mij ook neerleggen. Check anders even de specs.
je kunt die tekst zo lezen, maar hij bedoeld vermoedelijk dat hij zijn data niet toevertrouwd aan dit merk schijven vermoed ik zo :-)
weet eigenlijk ook niet wat er gebeurt is met die maxtor fabriek dus kan me er wel iets bij indenken...
Jammer dat +1 grappig er niet meer is :Y)
Ben ik het niet mee eens. Ik heb overwegend Seagate en WD in mijn apparaten en de WD's houden het langer uit dan de Seagates. De gemiddelde Seagate die ik tot nu toe heb gehad kon na 3 jaar de prullenbak in terwijl de WD's vaak worden vervangen zonder dat ze kapot zijn.

Ik heb WD's in mijn beide Diskstations zitten waarvan de oudste nu 6 jaar is. En in die 6 jaar heeft deze bijna onafgebroken staan draaien en voor een consumentenschijf vind ik dat een uitzonderlijk goede prestatie. WD is in mijn ogen geen slecht merk.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.