Dell werkt aan een tablet en een convertible die beide zullen uitkomen met Windows 8 als besturingssysteem. De tablet wordt voorzien van een 10,1-inch-scherm, terwijl de convertible een beelddiagonaal van 12,5 inch zal krijgen.
Website Neowin kreeg slides in handen waarop foto's en specificaties van beide apparaten staan. De tablet draagt de naam Latitude 10 en is, net als andere apparaten in de Latitude-serie, bedoeld voor de zakelijke markt. De tablet komt uit in een normale variant en een 'security'-versie, al is niet duidelijk wat voor extra's die laatste biedt. Hij zal wel zwaarder en dikker zijn, wat erop kan wijzen dat de behuizing extra stevig is. De reguliere versie weegt 710 gram en de security-versie 30 gram meer. De dikte is respectievelijk 10,5 en 13,4mm.
De tablet wordt aangedreven door een Clover Trail Atom van Intel op onbekende kloksnelheid, gekoppeld aan 2GB ddr2-werkgeheugen. Het 10,1"-scherm heeft een resolutie van 1366x768 pixels en voor opslag is een ssd van maximaal 128GB aanwezig. Elk model wordt uitgerust met een tpm-chip voor data-encryptie en optioneel kan een vingerafdruklezer toegevoegd worden. De accu is te verwijderen en er is de keuze uit een 30- of 60Wh-variant, hoelang die de tablet van stroom kunnen voorzien is niet bekend.
Het andere model waarover informatie naar buiten is gekomen is de XPS 12, een zogeheten convertible, die veel weg heeft van Dells Inspiron Duo. Het gaat om een kleine laptop waarvan het 12,5"-scherm binnen de schermomlijsting omgeklapt kan worden. Met het scherm omgeklapt en de laptop dichtgeklapt kan het apparaat als tablet gebruikt worden.
Volgens de slide is de 20mm-dikke behuizing gemaakt van aluminium en koolstofvezel, en weegt hij 1,4kg. Het scherm wordt van rand tot rand bedekt met een laag krasvast Gorilla Glass. Over de gebruikte hardware vermeldt de slide niets.
:fill(white)/i/1337937037.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1337937049.jpeg?f=thumb)