Dell zal zijn XPS 10 Windows RT-tablet begin februari in Nederland uitbrengen. Het 10,1"-apparaat bevat een Snapdragon S4-soc, draait Windows RT en kan optioneel met toetsenbord geleverd worden. De XPS 10 staat al op de site van de fabrikant.
Dell kondigde de XPS 10 eind augustus al aan op de IFA-elektronicabeurs in Berlijn, maar pas kortgeleden is het bedrijf begonnen met uitlevering van de tablet in de Verenigde Staten. Sinds kort staat de tablet ook op de site van Dell Nederland met als waarschijnlijke verzenddatum 24 januari. Navraag bij Dell leert echter dat mensen die de XPS 10 nu bestellen de tablet begin februari kunnen verwachten.
De XPS 10 is een 10,1" Windows RT-tablet die aangedreven wordt door de Snapdragon S4-dualcore-soc van Qualcomm. Samsung gebruikt voor zijn Ativ Tab diezelfde soc, terwijl Asus en Microsoft voor zijn RT-tablets de Tegra 3 van Nvidia gebruiken. Het ips-scherm heeft een resolutie van 1366x768 pixels en de tablet kan in een optioneel toetsenborddock geprikt worden. De XPS 10 beschikt over een micro-usb-aansluiting en een micro-sd-slot. Daarnaast biedt het dock nog eens twee volwaardige usb-poorten en een micro-hdmi-uitgang.
De XPS 10 komt in een 32GB- en 64GB-model uit die respectievelijk 499 en 549 euro zullen kosten. Wie ook het dock erbij wil mag nog eens 200 euro extra neerleggen.