De bedrijven ARM en TSMC hebben een zogenaamde 'tape out' gerealiseerd van een nieuwe multicoreprocessor die geproduceerd is op een 20nm-procedé. De cores van de chip zijn gebaseerd op de Cortex A15, de opvolger van de Cortex A9.
Na de tape out kan chipfabrikant TSMC kijken of het de productie van de nieuwe chip kan beginnen, waarbij nog onbekend is wanneer deze klaar is voor gebruik. De nieuwe variant van de Cortex A15-processor, die op 20nm wordt gebakken, zou twee keer beter presteren dan zijn voorgangers, die op 32nm of 28nm werden gebakken, zo claimen de bedrijven. Daarnaast verbruikt de chip minder stroom, maar over de afname werden geen details gegeven.
ARM kondigde eerder al zijn Cortex A15-core aan, maar liet toen nog niet weten welke bedrijven op basis hiervan een volledige soc, gingen maken. Inmiddels heeft, naast TSMC, Texas Instruments ook laten weten soc's met de nieuwe cores te gaan maken. De eerste producten op basis van de Cortex A15 worden volgend jaar verwacht. Het gaat daarbij om de versies die nog op een 32nm- of 28nm-procedé zijn geproduceerd.
De Cortex A15 is de opvolger van de Cortex A9, en moet per kloktik 40 procent beter presteren. Naast gebruik in mobiele apparaten voorziet ARM ook toepassingen in servers en home entertainment-systemen. De maximale kloksnelheid van de nieuwe processorkern bedraagt 2,5GHz.