Microsoft heeft aangekondigd dat het in het najaar in meer landen iptv gaat aanbieden via Xbox Live. Ook zal videoportal YouTube beschikbaar komen, terwijl Bing via Kinect-aansturing betere toegang tot beschikbare content moet geven.
In onder andere het Verenigd Koninkrijk kunnen Xbox Live- en Sky-abonnees al langer kijken naar iptv via Microsofts console waarbij sportwedstrijden de hoofdmoot vormen. Op de E3 liet Microsoft weten dat het zijn iptv-aanbod via Xbox Live in meer landen gaat aanbieden. Zo heeft Microsoft met Canal Plus in Frankrijk een deal gesloten, evenals met de Australische zender Foxtel. Nederland en België werden nog niet genoemd, maar de softwaregigant beloofde in de loop van het jaar meer deals met partnerbedrijven bekend te zullen maken.
Microsoft toonde ook de nieuwe Xbox Live-interface. De gebruiker kan via de Kinect-spraakbesturing zoekopdrachten afvuren op de console. Deze worden voortaan afgehandeld door Microsofts zoekmachine Bing, waarna de Xbox 360 de zoekresultaten op een overzichtelijke manier op het scherm toont. De resultaten verwezen echter niet naar het web en bleven besloten tot de beschikbare titelcatalogus op Xbox Live.
De nieuwe interface, die in de herfst van dit jaar beschikbaar moet komen, heeft met een tegeldesign een duidelijk op Metro geïnspireerd uiterlijk gekregen. Dit grafisch ontwerp wordt al toegepast in Windows Phone 7 en zal ook in de tabletversie van Windows 8 een belangrijke rol gaan spelen.
Microsoft kondigde ook aan dat YouTube op Xbox Live beschikbaar zal komen. In de nieuwe interface was de YouTube XL-variant zichtbaar. Opvallend was ook dat er in het Xbox Live-televisieaanbod een knop 'dvr' was te zien, maar de softwaregigant ging daar verder niet op in. Verder was er een knop zichtbaar die leek te verwijzen naar een elektronische programmagids.
Het is nog niet duidelijk of de iptv-diensten onder normale Xbox Live-abonnementen zullen vallen, of dat Microsoft een nieuwe abonnementsvorm zal introduceren, waarover eerder geruchten rondgingen.
Afbeelding: Engadget