Gamers klagen over problemen na nieuwe PS3-firmware - update

Sony heeft ook voor Nederlandse gamers zijn PlayStation Network weer geactiveerd. Gamers moeten alvorens zij kunnen gamen eerst verplicht hun wachtwoord veranderen. Veel mensen krijgen bij dit proces echter een foutmelding.

Bijna een maand nadat Sony de stekker uit zijn PlayStation Network trok na een hack waarbij de accountgegevens van 77 miljoen gamers werden gestolen, heeft de fabrikant zijn netwerkdienst ook in Nederland weer beschikbaar gemaakt. Zondag maakte Sony bekend PSN gefaseerd weer online te brengen. Hoewel toen nog niet bekend was wanneer Nederland aan de beurt was, blijkt dat PSN inmiddels ook hier weer in ere is hersteld, zo heeft de fabrikant bekendgemaakt.

PS3-bezitters die weer aan de slag willen met hun spelconsole moeten eerst verplicht firmwareversie 3.61 downloaden en installeren. Deze upgrade zorgt ervoor dat gamers die zich op PSN willen aanmelden eerst verplicht hun wachtwoord moeten wijzigen. Het wachtwoord dient te worden gewijzigd vanaf de spelcomputer waarop het account is geactiveerd, of vanaf een andere console waarna via een e-mail de wijziging moet worden bevestigd door op een link te klikken.

Veel Nederlandse gamers klagen echter dat zij na het installeren van de nieuwe firmware niet in staat zijn hun wachtwoord te veranderen. Ook in andere landen speelt dit probleem. Nadat gebruikers is meegedeeld dat zij hun wachtwoord dienen te veranderen en zij aangeven dit te willen doen, krijgen sommigen foutcode 80710D36 voorgeschoteld. Mogelijk worden deze problemen veroorzaakt door drukte op het netwerk. Ook zijn er Nederlandse gamers die de firmware nog niet zeggen te kunnen downloaden, omdat zij de melding krijgen dat er nog steeds onderhoud aan het netwerk plaatsvindt.

Als compensatie voor de downtime en diefstal van persoons- en creditcardgegevens van Sony's diensten, krijgen getroffen gebruikers een verzekering aangeboden tegen identiteitsfraude. Verder krijgen bezitters van een PS3 of PSP twee gratis spellen aangeboden. Gamers met een Sony Online Entertainment-account krijgen 45 gratis dagen speeltijd en diverse in-game beloningen.

Update 22.45 uur - Inmiddels lijkt PSN weer geheel down, mogelijk als gevolg van alle gamers die proberen een nieuw wachtwoord te krijgen en weer online willen gamen. Sony heeft de problemen inmiddels bevestigd.

Errormelding PS3 3.61

Door Wilbert de Vries

15-05-2011 • 22:23

199

Lees meer

Reacties (199)

199
174
96
3
0
15
Wijzig sortering
Twitter update (http://twitter.com/#!/PlayStationEU):

Please bear with us as we continue working on #PSN restoration. We are experiencing extremely heavy traffic.
Er zullen 5 volledige games worden aangeboden waaruit je 2 kunt kiezen als je in NL woont:
LittleBigPlanet
Infamous
Wipeout HD/Fury
Ratchet and Clank: Quest for Booty
Dead Nation

Bron: http://blog.eu.playstatio...ogramme-for-scee-users-2/

Edit: en 30 dagen Playstation Plus voor de non bezitters van de dienst en 60 dagen voor de mensen die het al wel bezitten (wat al bekend was).

[Reactie gewijzigd door Fenomeno24 op 23 juli 2024 01:35]

Yep, ik las het net ook al via de e-mail.

Echt super vet dat ik Wipeout en Infamous gratis kan krijgen. Dat zijn 2 games die ik al een tijdje wou hebben, maar nog geen geld voor had.

Het leuke hiervan is dat ik het PSN netwerk afgelopen weken niet eens heb willen gebruiken. Ik had namelijk net Final Fantasy VII gekocht en daar was ik elke dag mee aan het gamen.
Sony heeft ook duidelijk gemaakt dat ze bezig zijn met het opnieuw opstarten van PSN. Dat er nog fouten optreden is ook wel logisch. Het feit dat je kunt inloggen wil nog niet zeggen dat PSN in jouw regio foutloos online is. Een beetje geduld doet wonderen, ook al ligt het netwerk er al meerdere weken uit.

Persoonlijk kan me dit geneuzel gestolen worden. Nadat ik nogal wat geld op PSN heb uitgegeven voor map-packs en DLC werd ik constant geconfronteerd met cheaters en hackers. Hoewel ik altijd netjes voor mijn games heb betaald heeft dit geklooi het speelplezier dusdanig verziekt dat ik na firmware 3.55 opgehouden ben met upgraden en een custom firmware (KMEAW) heb geïnstalleerd. Op dit moment download ik mijn games. Met offline-single-player heb ik tot nog toe meer plezier gehad dan het online-multiplayer gepruts via PSN.

In principe wellicht onrechtvaardig, maar behalve het feit dat cheaters de boel verzieken ben ik het ook zat dat game-developers je € 50 laten betalen voor een game die niet eens af is (omdat ze anders de deadline niet halen) en de ontbrekende content vervolgens als DLC te koop aan bieden. Ik laat me toch zeker niet meer uitmelken door dat soort bedrijven die denken snel geld te kunnen verdienen?? Geen wonder dat zoveel mensen downloaden.

Er zijn games die ik zal blijven kopen omdat ik er simpelweg veel plezier aan heb gehad. Call of Duty (hoewel Black Ops nogal zoog-) en de Battlefield franscise bijvoorbeeld. Als er vernieuwende games uitkomen die me aanspreken zal ik ze ook kopen. De game-industrie hoeft zich écht niet druk te maken dat ze vanwege mij inkomsten mislopen; ik had de games die ik heb gedownload sowieso niet gekocht. Op dit moment staan er 44 games op mijn PS3 harddisk (500GB) en de enige die ik goed genoeg vond om te kopen was Red Dead Redemption (die ik dan ook heb gekocht).

Het belachelijke is, dat je PSN Plus (waarvoor je moet betalen-) moet hebben om de meeste demo's te kunnen downloaden. Ik bedoel .. WTF ??? Betalen voor demo's ?

Ik blijf er bij; huidige games mogen niet meer kosten dan € 29,95 bij de release, ongeacht het platform. Zelfs dan verdienen developers nog geld genoeg, omdat een groot deel van de inkomsten wordt gesponsord door hardwarefabrikanten (nVidia, Intel, Creative e.d.). Of denk je dat ze het zegel "nVidia, the way it's meant to be played" (<- yeah right...) voor niks op je scherm dumpen als je een game starten ?
Wow...29,95...hoor de verwendheid van tegenwoordig...
Waar de prijzen voor games al jaaaaren hetzelfde zijn...ook in de GULDENjaren altijd rond de 120 gulden ( is ongeveer 50-55 euro) voor SNES...PSX..Dreamcast..N64 etc etc komt er eentje met zn 29,95 euro.

Grappig..

Ook TOEN waren niet alle spellen toppers maar men had niet de arrogantie om dit soort uitspraken te doen.
Men waardeerde de inzet van de programmeurs die wellicht dag en nacht bezig waren om voor ons (het gamend publiek) games uit te brengen.
Kan me niet voorstellen dat men toen in de tijd van Super Mario zou kakelen als men het spel binnen 2 uurtjes had uitgespeeld...maar tegenwoordig hoor je iedereen janken/huilen/bitchen als het binnen 10 uur gebeurt.

Enige wat er door de jaren heen veranderd is is het feit dat er meer verwacht wordt van de programmeurs...er komt meer en meer beschikbaar aan technologie maar nog steeds blijft men voor dezelfde tarieven games uitbrengen.
En dan is dit de dank dat men krijgt..?? Omdat het tegenwoordig 'kan' om games te downloaden vindt men het gerechtvaardigd om games voor zogenaamd 29,95 euro te verkopen en anders niet..?
Het is niet fijn..maar door types zoals jou moet het verdienmodel op de schop genomen worden en ik kan ze snappen. Ook ZIJ moeten hun geld maken..!!


*zucht*
Wat een verwende arrogante rotwereld leven we tegenwoordig in.
Vroeger was die prijs ook rechtvaardig. Ik vind dat de prijs van de game in verhouding moet staan met wat je er voor terug krijgt. Games zijn vrijwel allemaal slechte clones van hun voorganger die vaak al niet veel soeps waren.

Dan moet het verdienmodel maar op de schop. De enige die miljoenen / miljarden binnen halen zijn de hoge bazen van Nintendo, Electronic Arts e.d. De ontwikkelaar zelf zal écht niet zomaar een loonsverhoging krijgen die evenredig is met wat de game opgeleverd heeft. Ze zullen denk ik al blij zijn dát ze hun baan mogen houden.

Zolang developers maar zitten "copy-pasten" om met zo min mogelijk moeite zo veel mogelijk geld te verdienen, vind ik de prijs van € 59,95 onrechtvaardig.

Volgens mij kun je veel beter 100.000 games voor € 29,95 verkopen dan dat er 100.000 games gedownload worden en je er niks aan verdiend (nee, dit kost de developer geen extra geld. De ontwikkeling van het spel moet sowieso financiert worden, ongeacht hoeveel mensen dit vervolgens kopen) .

Mensen worden in deze tijd simpelweg kritischer. Er wordt veel vergeleken, online gekocht en de verwachtingen zijn nu eenmaal hoger. Je wilt zo veel mogelijk voor zo min mogelijk geld. Developers bieden het tegenovergestelde; zo min mogelijk voor zo veel mogelijk geld. Dit verdienmodel werkt simpelweg niet meer. Zaken als copyright en patenten moeten wel blijven bestaan, maar ook dit mag eens flink op de schop zodat er weer ruimte komt voor innovatie tegen schappelijke prijzen.
Games worden deze dagen voor belachelijke prijzen uitgebracht. €60,- betalen voor een spel waar een singleplayer-modus van circa 2-8 uur in zit is gewoonweg belachelijk. Games zoals Fallout 3 verdienen credits omdat ze daadwerkelijk waar voor het geld bieden. Maar kijk even naar de gemiddelde nieuwe Call of Duty, Need for Speed of welke game dan ook. Developers die constant hetzelfde trucje toepassen om flink te cashen.

Dat er veel gedownload wordt en dat dit negatief werkt op de omzet die bedrijven maken, daar ben ik het helemaal mee eens! Maar waarom moet een game nou zo belachelijk veel geld kosten? Ik weet dat er veel geïnvesteerd wordt in de productie, maar het staat gewoon niet in verband met de prijs die gevraagd wordt voor het eindproduct.
Sorry, maar dat de prijs zo 'hoog' is (ofwel al jaren gelijke prijs terwijl de kosten gigantisch zijn gestegen), heb je ook te danken aan al die idioten die de games dus niet netjes kopen.. Je mag dus DIE idioten bedanken voor de 'hoge' prijs EN al die onzin als DRM..
En vergis je niet hoor, maar de spelduur van een gemiddelde game is echt niet korter dan van een game van 10 jaar geleden..

En als jij 60 euro betaald voor een nieuwe game, dan moet je toch eens beter rond kijken, maar de gemiddelde persoon die daar over klaagt koopt al jaren geen games meer en gebruikt de adviesprijs alleen als smoesje... niemand verplicht jou om je game te kopen bij bv de game mania winkels (als we het over een dure gameshop-keten hebben dan is game mania wel DE winkel waar je dus bij weg moet blijven)..
Je mag dus DIE idioten bedanken voor de 'hoge' prijs EN al die onzin als DRM..
Ten eerste is dat maar de vraag of dat invloed heeft, ik vermoed dat:

1. mensen die niet kopen vanwege drm
2. mensen die niet meer kopen vanwege de afgenomen kwaliteit van games
3. het richten op een markt die niet veel te besteden heeft.
4. de groei van het totale aanbod aan multimedia producten

..allemaal veel meer effect heeft op verkopen, allemaal punten waar men wat aan kan maar niet wil doen.
Hoezo belachelijk veel..??
Les nou eens goed..!!!
Games kosten tegenwoordig gemiddeld 55,- euro..!!!
Precies hetzelfde zoals destijds het geval was in SNES..PSX..Dreamcast...N64 periode etc etc namelijk 120 GULDEN..!!!
Waarom reageert NIEMAND daarop..???

En daarnast..vroeger betaalden we ook makkelijk datzelfde bedrag maar dan voor 2 a 4 uur spelplezier..!!
Hoorde ik mensen daarover klagen..??
NEE..!!

[Reactie gewijzigd door LongJoy1980 op 23 juli 2024 01:35]

Behaalde resultaten in het verleden is geen garantie voor de toekomst!

Elke marketeer kan je vertellen dat als je nu een product op de markt brengt, je kijkt naar die doelgroep en hun bestedingspatroon. Als hi-end games producent concureer je niet alleen met andere games maar ook met films.muziek en casual games.

ik durf stellig te beweren dat er meer winst te halen valt als games tussen de €30 en €40 verkocht worden. Echter is dit ook maar voor "korte duur". Als je doelgroep hier aan gewend is (het bestedings patroon op aangepast is) begint het weer opnieuw en willen we dat de games nog goedkoper worden. Hetzelfde geld voor de film en muziek producenten.

De consument heeft minder te besteden en wordt kritischer! Waarom een Sudoku spel op de NDS kopen voor €29,90 terwijl deze in je favo appstore voor €3 te vinden is?
Heel je verhaal is gewoon dikke onzin, als jij 50 euro voor een PS3 game betaald dan moet je eens beter rondkijken voordat je een spel koopt.. Ook het cheaten valt enorm mee (behalve in 2 games), veel mensen schreeuwen 'cheater' terwijl de andere gewoon echt beter is (dat komt eigenlijk dus echt vaker voor dan werkelijke cheaters)..

en het smoesje 'die had ik anders toch niet gekocht' gaat ook echt niet op, je hebt het spel wel gespeeld dus is dat een gemistte verkoop..

PSN plus is ook helemaal niet nodig om demo's te kunnen downloaden (het enige voordeel is dat je SOMS demo's eerder krijgt), alle demo's die beschikbaar zijn, zijn gewoon zonder PSN Plus te downloaden.. en als jij vindt dat PSN Plus onzin is, dan doe je dat toch niet, er zit voor online gaming verder geen voordeel aan ofzo..

Ga zelf anders 'top' games maken als je denkt dat er veel te veel voor gevraagd wordt, de prijs van een game is amper gestegen terwijl de kosten gigantisch gestegen zijn.

Enuh, je moet niet zeuren, want met je gehackte Firmware kun je helemaal niet eens op PSN komen..
Daarom heb ik ook twee PS3 consoles. Een met originele firmware voor online gamen en eentje met een custom firmware. Download 5 games á € 50 en je hebt de extra investering van de tweede console terug verdiend.

De prijzen zijn simpelweg belachelijk. Vroeger werden er simpelweg betere spellen uitgebracht. Tegenwoordig copy-pasten developers delen van een game, plakken er het cijfer 2 of 3 achter en hop, een "nieuwe" game is geboren. Zeg maar de "Electronic-Arts"-methode. Koop kleine, succesvolle developers op, verkloot hun francise en gebruik de gamers keer op keer als melk-koe zonder verder te veel te innoveren.

Helemaal erg zijn de map-packs voor CoD : Black Ops. Gamers hebben zo veel problemen gehad met de multiplayer vanaf dag 1 en toch zijn ze zo brutaal om gewoon de volle mep te vragen voor deze DLC. Als je wilt voorkomen dat mensen gaan rebelleren zou je op z'n minst korting kunnen geven nadat je een slecht product op de markt zet.

Waarom denk je dat ze gewilde games altijd rond de feestdagen uitbrengen ? Games die al maanden "klaar" zijn en ergens in een magazijn liggen opgeslagen. Maar ja, rond de feestdagen voelen veel mensen zich vrijgeviger met geld en hop, de melkmachine mag weer aan de uier gehangen worden. En als kater na de slechte Cabernet Sauvignon mag je het deel van het spel wat vooraf vakkundig eruit is gesloopt (want een game mag natuurlijk niet te lang zijn voor € 59,95-) later nogmaals aanschaffen als DLC bij de PSN-Store. Waarom alles niet opnieuw verpakken en nogmaals verkopen ? Dit zou je de "Wii Sport Resort"-Manier kunnen noemen.

En nogmaals, ze lopen geen geld mis door mij. Ik had de games die ik heb gedownload sowieso niet gekocht omdat het normaal niet mijn soort games zijn (zoals NFS Hot Persuit, Test Drive Unlimited 2). Het zijn wel aardige games, maar bij de locale game-store zou ik er zonder te kijken voorbij zijn gelopen. Zelfs al zouden zij bij de "Arie Koomen-winkel" (die rode winkel ..) in de € 15 bak liggen zou ik ze niet gekocht hebben. Ik heb enkel wat bij elkaar gesprokkeld om die 500GB schijf vol te krijgen. Dus niks gemiste inkomsten. Games als Test Drive Unlimited 2 werkt voor een groot deel niet eens zonder PSN, en de game MAG heeft een constante PSN verbinding nodig.

PSN werkte op zich prima met de 3.60 Version Spoofer. Nu is er wel 3.61 nodig maar dat is ook maar een vraag der tijd. Daarbij zijn diverse hackers bezig om een eigen game-netwerk op te bouwen als alternatief voor PSN. Het zal toch een kat-en-muis spel blijven. Er zullen zeker genoeg games blijven die ik zal kopen (bijvoorbeeld Battlefield 3 en Modern Warfare 3) en andere games die ik online zal willen spelen op mijn 2e console, maar er blijft ook genoeg over wat wel aardig is (Fairytale Fights) maar te slecht om geld aan uit te geven. Daarbij is PlayLogic al langere tijd failliet dus waarom geld uitgeven. Om hun schuldeisers te betalen ? Yeah .. right ..

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 23 juli 2024 01:35]

Anoniem: 260538 @Titan_Fox16 mei 2011 12:16
Als de spellen zo slecht zijn en de prijzen zo belachelijk waarom speel je die spellen dan nog!? Veel spellen kan je op internet al heel snel voor minder dan 50 euro vinden dus als je spellen te duur vind dan wacht je toch even tot ergens een goede aanbieding langskomt? Het is dat je toegeeft dat je het gewoon te duur vindt maar het "Ze lopen aan mij toch geen geld mis" excuus is echt zo debiel.

En waarom je dan wel gewoon Modern Warfare 3 gaat kopen snap ik dan ook niet echt. Je zegt wel dat je het zo belangrijk vind dat er innovatie is e.d. maar uiteindelijk download je alles wat los en vast zit zolang ze je niet dwingen te betalen door het online multiplayer te maken. Door mensen zoals jij zijn er dingen als Ubisoft drm op Assasins creed 2 voor pc.

Fairytale fights nu nog kopen heeft inderdaad weinig zin maar je had het ook gewoon op de release kunnen kopen? Was sowieso al een goedkopere titel voor zover ik me kan herinneren.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 260538 op 23 juli 2024 01:35]

Nonsense. Ten eerste wordt er op PC veel meer gedownload als op consoles. Op zich al een hypocriete zaak als je bedenkt dat de PC versie van een game (die ook voor consoles uitgebracht wordt-) bij de release al tussen de € 20 en € 35 goedkoper is als de console-versie. Die DRM hebben jullie (de PC-gamers-) aan jezelf te danken.

Console-gamers hebben al sinds dag 1 te maken met DRM-achtige technieken. Bij de PS3 is dat een versleuteling op vrijwel alle data-stromen binnen de console en bij de XBox360 d.m.v. een speciale firmware in de DVD-drive.

Waarom maak jij je eigenlijk druk om DRM op Assassin's Creed 2 voor PC ? Als je je game netjes gekocht hebt, waar is het probleem dan ? Ah, misschien toch een stiekeme downloader ?

Ik ben simpelweg een selectieve koper. Om te beginnen download ik vrijwel altijd een demo (indien beschikbaar) of bekijk in-game footage op YouTube. Hoewel CoD: Black Ops een beetje een uitzondering op de kwestie is (Treyarch heeft de neiging om CoD-games te verkloten-) was het allemaal nog binnen de perken. CoD en Battlefield hebben zich bij mij tot nog toe bewezen als goede games waar ik, ook online, veel plezier aan heb gehad. Daar geef ik dan ook graag geld aan uit.

Bij films wacht ik altijd tot ze in de aanbiedingen-bak liggen bij de betreffende zaak. Sinds de komst van Blu-Ray kosten DVD's in de regel al wat goedkoper, zeker online. Op zich vind ik een prijs van € 15 voor een nieuwe DVD acceptabel. Bij muziek koop ik in de regel losse nummers, bijvoorbeeld via Amazon. iTunes laat ik links liggen, omdat ik geen restricties wil aan content waar ik voor betaal.

In "Game-land" zie je dezelfde problemen als in Hollywood. Het lijkt wel of 3/4 van de ontwikkelaars last heeft van het writersblock-syndroom. Nintendo is daar een mooi voorbeeld van. Bij iedere console dezelfde franchise : Mario, Zelda en Metroid. Melk .. melk .. melk ..

Er is gelukkig nog hoop, kijk maar naar BulletStorm. Gewoon een game die je lekker in de zeik neemt en schijt heeft aan realisme en geen moeite doet voor een serieuze story. Simpelweg good-'ol-fun. Vijanden in cactee schoppen (prickle-bonus) en op laten vreten door vleesetende planten (nom nom nom). Een van de betere investeringen die ik dit jaar gedaan heb.
Anoniem: 260538 @Titan_Fox16 mei 2011 13:37
Ik maak me nog niet druk om de assasins creed 2 drm (Ik ben immers geen pc-gamer). Het was meer een voorbeeld omdat het klonk alsof je alleen spellen kocht die je dwingen er geld voor te geven omdat je dat nodig hebt voor de online modus. Omdat dat soort dingen werken brengen ze dat dan ook naar singleplayer spellen. Consoles beginnen jammer genoeg echter steeds meer op PCs te lijken en de AC 2 achtige drm is er zelfs al voor sommige psn spellen (final fight o.a.). En dat is toch wel erg jammer.

Wat jij nu zegt is compleet anders dan wat je eerst zei. Je zou tientallen games downloaden, volledig spelen en dan koop je er af en toe eentje die je echt helemaal top vind. En dan zeggen dat devs geen geld door je mislopen. Als je ook nog online gaat met die gedownloade spellen verliezen ze voor sommige spellen zelfs geld aan je (de spellen die niet alleen p2p zijn voor online).

En er zijn idd. een hoop vervolgen. Maar het grootste deel van de vervolgen die eraan zitten te komen zijn van spellen die deze console gen zijn gestart. Er komt dus over het algemeen nog genoeg nieuws uit. Alleen meestal niet tegen het einde van een console gen.

Het blijft grappig dat je Nintendo beschuldigt van uitmelken maar het bij CoD allemaal wel best vind blijkbaar. Ik zou het geweldig vinden als er elk jaar een goede Zelda zou uitkomen.
Je moet hier ook bij vermelden dat de nieuwprijzen voor PS3 titels in de Benelux nogal extreem zijn. Nieuwe games liggen meestal eerst voor zo'n 65 euro in het schap. Hier in Engeland zijn games vanaf de launch meestal al direct voor 35 pond te koop wat een stuk schappelijker is.
Je moet hier ook bij vermelden dat de nieuwprijzen voor PS3 titels in de Benelux nogal extreem zijn. Nieuwe games liggen meestal eerst voor zo'n 65 euro in het schap. Hier in Engeland zijn games vanaf de launch meestal al direct voor 35 pond te koop wat een stuk schappelijker is.
De markt in de UK is dan ook onmetelijk veel groter.
so? Wij kunnen toch ook gewoon bestellen in de UK, dus ik zie het hele probleem niet. Ik koop bijna al mijn games in de UK, of hier als ze voor een 10tje zijn.. Heb zelf inmiddels zo'n 108 games en voor geen 1 meer dan 15 euro INCLUSIEF verzendkosten betaald, ok 1tje heb ik 30 euro voor betaald, Lego Starwars, maar dat is dan ook de enige..
ps+ nodig voor demo's??? ik denk dat je in de war bent..
Gelukkig geen problemen mee gehad, wel blij dat PSN weer online is :)
Nu nog zien wat die 'compensatie' precies in gaat houden.

[Reactie gewijzigd door Gtoniser op 23 juli 2024 01:35]

Ik vind wel, en ik mag hopen dat Sony dit veranderd, dat keuzes als verplicht wachtwoord veranderen natuurlijk NOOIT aan de client kant moet zitten, maar altijd server side. Waardoor een update van de firmware niet nodig zou zijn geweest.

Maar goed al doende leert men en hopelijk veranderen ze dat snel, want als het weer voorkomt, wat vroeg of laat natuurlijk gebeurd. Dan had je dergelijke problemen kunnen voorkomen.

Dat het nu weer offline is is helemaal vreemd, immers kon in het ergste geval iemand niet gamen terwijl andere dat wel konden.
Het lijkt mij sterk dat het verplicht wachtwoord veranderen niet de enige reden is voor de firmware update.

Ik heb een heel sterk vermoeden dat Sony ook veranderingen voor de PSN verbinding heeft doorgevoerd.
.oisyn Moderator Devschuur® @Kevinp15 mei 2011 23:47
at keuzes als verplicht wachtwoord veranderen natuurlijk NOOIT aan de client kant moet zitten, maar altijd server side
Nogal een voorbarige reactie. Wat jij zegt is leuk voor dingen als browsers die hun content van de server af trekken. Bij een client side UI zoals bij de PS3 firmware zal de software eerst geüpdatet moeten worden om een nog niet bestaand scherm (zoals bijv. verplicht wachtwoord wijzigen) te tonen.

Dit natuurlijk nog even compleet naast het feit dat nergens beweerd wordt dat de update louter voor het wachtwoord-wijzigen proces zorgt. Wellicht zitten er wel hele andere updates in, en is de optie van het verplicht laten wijzigen van je wachtwoord misschien zelfs wel standaard aanwezig.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 23 juli 2024 01:35]

Wat typische reactie.

Misschien kon Sony dat wel helemaal niet pushen. Als de client niet de gebruiker geen mogelijkheid kan bieden om het wachtwoord aan te passen, kan de server het wel afdwingen maar dan loop je klem. Dit komt bv. wel eens voor in Windows-domeinomgevingen, waarbij custom-software het commando niet begrijpt en de inlog gewoonweg laat falen (bv. bij Outlook (Webmail)).

Sony updatet daarom eerst de client, dwingt dan vanaf de server een wijziging af, en de cliënt laat de gebruiker wijzigen.

Los daarvan zal de firmware wel meer bevatten dan alleen dit.
Het verplichten een nieuw wachtwoord in te stellen lijkt me logisch aangezien ook (gehashte) wachtwoorden zijn buit gemaakt.

[Reactie gewijzigd door henk-jan op 23 juli 2024 01:35]

Anoniem: 129146 15 mei 2011 22:26
't is effe online geweest. Pass probleemloos kunnen wijzigen. Ik heb m'n accountgegevens kunnen nakijken/wissen + m'n trophies gesynced (wat enorm traag ging) daarna begon het allemaal wat te falen om mij vervolgens weer uit te loggen en mij terug de ondertussen reeds beruchte "PlaystationNetwork is currently undergoing maintenance." boodschap te geven! NoooOOoOoOOo

Juist even men accountgegevens gechecked en ben gelukkig toch zo slim geweest om fake gegevens in te vullen. Voornaam: YEA, achternaam: RITE - Adres: NO , straat : WAI :+
fake gegevens is allemaal wel leuk... tot je er geld op uitgeeft. Als er zich dan een probleem voordoet (bv gehackte account) kan je onmogelijk/veel moeilijker bewijzen dat jij de eigenaar bent en ben je dus vaak je geld kwijt.
En, het invoeren van valse gegevens kan een reden zijn voor Sony om je account te blokkeren.
Waarom zou sony überhaupt al die gegevens moeten hebben ?!?

Als ik naar de supermarkt ga om een brood te kopen hoef ik mij toch ook niet te legitimeren en in de supermarkt database komen ?

Sony heeft al die gegevens absoluut niet nodig ! Zelfs met aankopen die men doet via credit card is het mogelijk om die gegevens gewoon niet op te slaan als sony zijnde, behalve misschien in een soort gehashde minimale vorm gekoppeld aan het account

Wil men gebruiksgemak om gebruikers niet continu alles te laten invullen kan men dat lokaal opslaan, dan is de gebruiker ook verantwoordelijker voor de veiligheid ervan en is de schade bij een hack vele malen kleiner !
Je hebt er alle baat bij om je echte gegevens te gebruiken bij bedrijven waarmee je een financiële overeenkomst hebt. Want wanneer je een klacht hebt gaan ze altijd je gegevens vergelijken met die in hun database, als die dan incorrect zijn dan zal die klacht niet behandeld worden en gaan ze eerst voor bewijs vragen. Wat je enkel tijd en geld kost.

Zeker nu heb je er baat bij om je gegevens correct in te vullen vanwege die verzekering. Verzekeringen zijn geen OCMW's, zoals ze in België zouden zeggen. Dus als jij morgen slachtoffer bent van identiteitsdiefstal en je bent voor enkele tienduizenden euro's opgelicht. Dan moet je niet raar opkijken als ze fictieve gegevens als argument gaan gebruiken om je niet te moeten vergoeden.

Dat gaat trouwens ook op voor de verzekering die je hebt van je kredietkaart.

[Reactie gewijzigd door IStealYourGun op 23 juli 2024 01:35]

Want je wil een verzekering voor het stelen van je nep-identitieit?? Ik volg je argument niet helemaal.
Het geld dat je daarmee kwijt raakt is echter niet nep... Of wil je ook gaan betalen met je nep-creditcard? Ik gok dat dat wat lastig wordt.
IStealYourGun heeft het over bedrijven waar je een financiele overeenkomst mee hebt.
Nee maar als je korting op dat brood wil bij de Appie wel(bonuskaart), ik ben het niet mee eens maar je ziet het wel steeds meer. Denk dat het gebruikt wordt voor gericht reclame en dat Sony het wil hebben omdat het kan en ze misschien ooit nog iets mee zouden kunnen doen.
Anoniem: 230001 @invoil16 mei 2011 09:34
Ik heb wel een adres ingevuld maar gewoon een verzonnen adres. Zo doe ik dat altijd en nog nooit problemen mee gehad.
wanneer heb jij die bonuskaart geregistreerd? Dit heb ik in al die jaren nooit gedaan maar ze werkt wel. Je vergelijking gaat helaas wel op wanneer AH op het 'briljante' idee komt opdat mensen eerst verplicht moeten registreren...
Omdat ik me gegevens had geregistreerd, heb ik jaren na dat ik me sleutels ben kwijtgeraakt, opeens de sleutels terug gestuurd gekregen in een AH envelop (hing een bonus kaart aan me sleutel bos)

kan dus zo ze voordelen hebben :Y)
Mijn bonus kaart is van Albertus Hein te Zaandam
En wat voor straf geven wij Sony voor het op straat gooien van onze gegevens :P ? Moet van twee kanten komen toch, met dit soort streken snap ik het opgeven van fake gegevens wel...
Mijn privacy is meer waard, en niet in valuta uit te drukken.
Privacy bestaat niet..... En als jij denkt van wel, dan ben je wel heel erg naief...
Onzin, natuurlijk bestaat privacy wel; het wordt alleen aan alle kanten met de voeten getreden. Maar dat maakt het niet minder relevant ...
Mijn privacy is meer waard, en niet in valuta uit te drukken.
wat doe je dan op internet???
je bent huisnummer: 69 en postcode: BE1337 vergeten 8-)
Wellicht is de service weer gehacked maar doet sony net of er onderhoud wordt gepleegd......
Hmm ik ga maar even wachten dan tot de grootste drukte is geweest. Geen zin in problemen. Maar tof dat NL er ook al bijzit. Ben ook wel benieuwd of iedereen die 2 spellen krijgt die online speelt of alleen degenen die een Plus-abo hebben.... Want dat staat er weer niet bij... Ik vind iedereen en dat hoop ik ook maar zal wel alleen zijn voor degenen die een Plus-abo hebben zeker? Zou erg triest zijn...
sowieso krijgt iedereen PS Plus gratis voor een maand en iedereen krijgt dus de games...
Anoniem: 361785 @EpPart16 mei 2011 12:36
over dat gratis PSN+ lees ik al een aantal sony persberichten helemaal niets meer, dus ik betwijfel of dat nog steeds het geval is...

en verder lijkt het mij logisch dat PSN momenteel geheel onbereikbaar is, ze worden geddos-ed door 77 miljoen gebruikers :P
Anoniem: 318238 15 mei 2011 22:25
Geen problemen gehad. Ging als een zonnetje en heb nu de eerste potjes socom erop zitten.
Ik heb het kunnen updaten naar 3.61. Daarna dus PS3 opnieuw opgestart. Ik had verwacht dat ik een soort van pop-up zou krijgen met wat ik precies zou moeten doen. Maar niks dus. Dacht: nu kan ik waarschijnlijk wel inloggen. Maar probeerde het maar lukte niet wegens onderhoud aan PlayStation Network zei de foutmelding.

Maar ik moet blijkbaar zelf eerst ergens mijn wachtwoord veranderen, en dán zou ik online kunnen gaan?

Niet echt lekker duidelijk. Ken een paar mensen die echt 0,0 verstand hebben van dit soort dingen en er dus zonder hulp nooit uit zullen komen. Die zullen ten eerste nooit ergens lezen dat ze zelf hun wachtwoord moeten veranderen. Dit staat dus nergens aangegeven na de update (of voor de update). Ten tweede zullen ze (als ze dat eenmaal weten) niet eens weten waar ze hun wachtwoord moeten veranderen.

Een of ander schermpje na het opstarten van de PlayStation na het installeren van 3.61 zo voor sommige mensen echt handig zijn. Maarja. Gelukkig voor m'n toekomstige schoonvader kan ik hem helpen.

Edit: Ik praat weer eens te snel. Ik kon niet inloggen net door de drukte. (nu nog steeds niet) Maar blijkbaar krijg je toch wel een schermpje zodra je probeert in te loggen met instructies.

[Reactie gewijzigd door Hedva op 23 juli 2024 01:35]

Is het de bedoeling dat je je ww wijzigt als je wilt inloggen op PSN (als in 'wachtwoord vergeten' aanklikken)? Dan krijg ik nl. de melding dat momenteel onderhoud plaatsvindt...

[Reactie gewijzigd door Maj-Maj op 23 juli 2024 01:35]

Met de nieuwe update meldt de PS3 zelf dat je je ww moet wijzigen en komt dan ook meteen met een venster daarvoor. Niet zelf een ww-aanpasfunctie gaan opzoeken dus.
Ik heb dit gelijk toen deze weer online kwam aangepast via de webpage. Ik kreeg dan ook binnen een minuut de mail :)

Als PSN dadelijk plat ligt vanwege een 'DDOS' >:)
Ik wacht al 2-3 uur op de mail. :|
Anoniem: 112442 15 mei 2011 23:07
Ik heb de firmware kunnen updaten.

Daarna kan ik ook mijn password niet resetten.

Als ik het online probeer. Zie ik dit by sign-in

Noors blijkt Nederlands te zijn? En Nederlands Noors?
de verwisseling tussen noors en nederlands is al langer gaande bij producten van sony. probeer bijvoorbeeld maar eens een vriend te blokkeren of een vriendschapsverzoek te verwijderen terwijl je PS3 op nederlands staat.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.