Remake Commodore 64 verschijnt op Amerikaanse markt

De Amerikaanse startup Commodore USA heeft een nieuwe versie uitgebracht van de Commodore 64, de homecomputer in een toetsenbord die in de jaren tachtig en negentig een groot verkoopsucces was. Aan het design is weinig veranderd.

Wel bevat de nieuwe versie moderne hardware. In plaats van 64kB werkgeheugen, waaraan de oude versie zijn naam ontleende, zit er 2GB tot 4GB in de nieuwe versie. Ook zijn usb-aansluitingen, een optische drive - optioneel een blu-ray-speler -, een geheugenkaartlezer en hdmi in de kenmerkende beige behuizing geïntegreerd.

De nieuwe Commodore 64x draait op een Intel Atom D525 met een kloksnelheid van 1,8GHz, een forse verbetering ten opzichte van de MOS Technology 6510-processor met een kloksnelheid van 1MHz, die in de oude C64 zat. De computer wordt geleverd met een OS van Commodore zelf, maar er kan ook Windows 7 op worden geïnstalleerd. Bij het opstarten kan dan Windows worden gekozen. Ook kan het oude OS van de C64 via een emulator worden gedraaid.

Commodore accepteert sinds dinsdag pre-orders op zijn website. Een barebone-model zonder moederbord moet 250 dollar opbrengen, terwijl de C64x Basic met 2GB geheugen en harddisk van 160GB 595 dollar moet opbrengen. De C64x Ultimate is het duurste model met een prijskaartje van 895 dollar. In deze versie is een 1TB harddisk gemonteerd, tezamen met een blu-ray-drive en 4GB werkgeheugen.

De Commodore 64 kwam uit in 1982 en groeide uit tot een verkoopsucces, mede door de lage prijs ten opzichte van de concurrentie. Van de 8bit-homecomputer werden wereldwijd meer dan 30 miljoen exemplaren verkocht. Het apparaat bleef in trek tot ver in de jaren negentig en was voor veel mensen de eerste kennismaking met computers. Commodore trok midden jaren negentig de stekker uit het model, toen de kostprijs voor onderdelen te hoog werd. Rond die tijd ging Commodore ook failliet. De merknaam is echter blijven bestaan en sindsdien in diverse handen geweest.

Commodore 64 2011 Commodore 64 2011 Commodore 64 2011 Commodore 64 2011 Commodore 64 2011 Commodore 64 2011 Commodore 64 2011 Commodore 64 2011 Commodore 64 2011 Commodore 64 2011

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

05-04-2011 • 13:37

174

Reacties (174)

174
171
57
2
0
58
Wijzig sortering
Wel erg duur voor wat eigenlijk een casemod is. Of je doet het zelf voor iets minder centjes: http://www.mini-itx.com/projects/c64/
Alleen jammer van de Titel (en ook in de rest van het artikel):

933.000 Mhz :+

Mhz zal KHz moeten zijn? Ofwel 933.000.000 Hz

[Reactie gewijzigd door johnkessels87 op 22 juli 2024 17:19]

Anoniem: 126717 5 april 2011 14:07
terwijl de C64x Basic met 2GB geheugen en harddisk van 160GB 595 dollar moet opbrengen.
Toeval?
The C64 made an impressive debut at the January 1982 Winter Consumer Electronics Show, as recalled by Production Engineer David A. Ziembicki: "All we saw at our booth were Atari people with their mouths dropping open, saying, 'How can you do that for $595?'" The answer, as it turned out, was vertical integration; thanks to Commodore's ownership of MOS Technology's semiconductor fabrication facilities, each C64 had an estimated production cost of only US$135.
[...]

Toeval?

[...]
Het zou natuurlijk wel de mooiste stunt zijn om hem als C64 30th Anniversary Edition uit te brengen in januari 2012.

Ze hebben het met de Fairlight CMI ook al geflikt. :+
Zijn we zo'n stuk verder, zijn ze de aansluitingen voor de joysticks vergeten.
En het kan nu niet meer passief ...
Idd. De joysticks zijn voor mij nog veel herkenbaarder dan de c64 zelf. Hadden ze gelijk een bescheiden hoeveelheid accessoires kunnen verkopen, maar dat zal nu ook wel gaan met usb.

http://www.vdklip.com/commodore/images/STC-Arcade.jpg
Check hun site (link in het artikel) het komt er allemaal aan!
maar er zit dus wel een ps/2 aansluiting voor het toetsenbord op.... hoe fout.
De oude Commodores zijn ook erg geliefd om de geluidschip (Gameboy-electro), helaas zie ik daar in het artikel niets over terug.

Als ze de oorspronkelijke geluidschip inzetten i.c.m. USB en een modernere user interface zouden er best wat muzikanten de oren spitsen, hoewel het daarvoor toch een prijzig ding is.
ja de sid chip daar kwam voor die tijd echt mooie muziek uit .
Er is ook door Elektron ooit een synth uitgebracht met die chip, de SID Station. Er zijn ook diverse plugins die dit kunnen doen, maar de echte chip gecombineerd met een hedendaagse interface klinkt toch erg aanlokkelijk.
Alleen de I/O shield ziet er net te 'flashy' uit, anders is het wel een gaaf ding! :D
De foto's zijn renders of een dummy, geen echte foto's. Dat zie je inderdaad vooral aan het I/O shield.
Erg cool, maar te duur voor een speledingetje zonder verdere praktische waarde.

Heb mijn oude C64 met diskdrive en 300 floppen (ben benieuwd of die het nog doen) nog staan, maar als ik al af en toe nog een C64 spel wil spelen werkt de emulator op mijn huidige desktop PC al prima.
Ik heb de hele handel verkocht jaren geleden op een koninginnedag, maar de emulator doet het minimaal net zo goed en het laden van een spel gaat zo veel sneller :)

Wel een leuk ding maar de prijs is inderdaad veel te hoog voor een wel erg simpele computer die niet veel meer doet dan er leuk en nostalgisch uitzien.
Het vreemdste is eigenlijk dat het naar mijn mening er beter uit ziet dan een EEE Keyboard systeem.. tenminste, ik geloof dat er al toetsenbord computers zijn maar dit apparaat heeft tenminste een normaal ouderwets toetsenbord.. maar misschien ben ik hersengespoeld door mijn Lenovo ThinkPad laptop maar het is wel iets wat ik prefereer. Verder is het uiteindelijk maar een render.. ik ben benieuwd in ieder geval.
Nostalgie. Maar ik zou voor zo'n nieuwe versie nu geen geld willen uitgeven. Volgens mij zijn er maar weinig mensen die dat wel doen.

Ik heb trouwens hier nog een echte originele staan, compleet met de 1541 diskdrive. :)
Staat al jaren ongebruikt. Maar zonde om weg te gooien.
Zelf mobo te plaatsen in die barebone? Welke FF? M-ITX? :9
Dit is wél cool. De C64 was de eerste computer die we thuis hadden. Man wat heb ik een lol met dat ding gehad. Hier ben ik in feite mijn ICT carriere mee begonnen...
Ik denk dat ik er maar eentje ga bestellen! Alleen maar vanwege de goeie herinneringen!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.