Ontwikkelaar Andreas Varga is er samen met andere hobbyisten in geslaagd om de platformklassieker Prince of Persia voor de Apple II te porten naar de Commodore 64 en 128. De ontwikkelaar, ook bekend als Mr. Sid, paste reverse engineering toe.
Volgens Mr. Sid, een verwijzing naar de geluidschip in Commodore 64-homecomputers, was de broncode van Prince of Persia voor de Apple II niet langer beschikbaar bij ontwikkelaar Broderbund. Daarop besloot hij via reverse engineering en memory capture-technieken op een Apple II alsnog een versie voor de C64 te bouwen.
Om de port van Prince of Persia op een Commodore 64 of 128 te kunnen spelen, is wel een EasyFlash-cartridge nodig. Dit 1MB grote flashgeheugen kan op een C64 met een floppydrive direct beschreven worden. Hierdoor is geen uv-lamp of aparte eprom-programmer nodig.
Ontwikkelaar Varga stelt dat hij de Apple II-versie van de game zo nauwgezet mogelijk heeft geport naar de C64. Zo zijn ook kleine bugs in de code overgezet. Nieuw is de mogelijkheid om tussentijds games te saven, terwijl de C128-versie nog enkele snelheidsoptimalisaties zou bevatten.