Eminent heeft aangekondigd dat het werkt aan een nieuwe mediaspeler die op Googles opensource-besturingssysteem Android zal draaien. Wanneer de EM7297 hdMEDIA AND op de markt zal verschijnen, is nog niet bekend.
De EM7297 zal volgens Eminent voorzien zijn van usb 3.0, gigabit-ethernet en ondersteuning voor Flash en OpenGL. Volgens de Nederlandse fabrikant van mediaspelers kan met Android vooral onlinecontent op een mediaspeler beter ontsloten worden, omdat er applicaties geïnstalleerd kunnen worden. Ook zou de mediaspeler over een volwaardige browser beschikken.
Eminent heeft nog niet bekendgemaakt welke versie van Android op de EM7297 gaat draaien. Momenteel wordt Googles opensource-besturingssysteem vooral toegepast op mobiele telefoons en tablets, maar mediaspelers op basis van Android zijn nog schaars. Wel liet Tvix op de CES in januari een conceptmodel zien van de Xdroid A1, een mediaspeler op basis van Android 2.1.
Het is nog onduidelijk wanneer de EM7297 op de markt verschijnt, maar Eminent zou 'maximale r&d-capaciteit' inzetten om de laatste fase van de hardwareontwikkeling af te ronden. Ook over prijzen is nog niets bekend.
Update 15/3 10:05: Eminent laat weten dat de software momenteel op basis van Android 2.2 wordt ontwikkeld, maar dat het OS bij de release geüpgrade zal worden naar een meer recente versie. Ook zal de EM7297 worden voorzien van een interne harde schijf.