Japanners besturen mascotte-robot met Android

Twee Japanse bedrijven hebben een robot gebouwd die is gevormd naar de mascotte van Googles Android-besturingssysteem. Om de robot te besturen werd eveneens gebruikgemaakt van het mobiele besturingssysteem.

Het is niet bekend welke versie van het Android-OS als basis voor de robotsoftware werd gebruikt. De software van de robot, die de naam RIC Android draagt, werd gemaakt door het bedrijf Brilliant Service, terwijl de hardware door RT Corporation is gefabriceerd. De Android-robot was al geruime tijd in ontwikkeling en werd onlangs in de Japanse hoofdstad Tokio getoond op een bijeenkomst voor Google-ontwikkelaars.

De robot is ongeveer 120cm hoog, maar kan door het openen van de mond een hoogte van 130cm bereiken. Het geheel weegt 14kg en kan behalve zijn hoofd ook armen en benen bewegen. De droid is in staat om zich voort te bewegen op een ondergrond die niet vlak is. Het maken van de robot lijkt geen specifiek doel te hebben. Waarschijnlijk hebben de twee bedrijven de Android-robot gemaakt om te tonen wat er met Googles mobiele besturingssysteem mogelijk is.

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

14-01-2011 • 15:53

29

Reacties (29)

29
25
14
1
0
0
Wijzig sortering
Erg nuttig ding dit!

Als het nou op het formaat zou zijn dat die dingen normaal zijn. Met wielen er onder en elekromotortjes er in. Dan zou het leuk worden ( Voor de katten :P )
zon soort bestaat al jaren (iets van 9 jaar ofzo) van lego, moet je wel zelf in elkaar zetten. ding beweegt zich voort op eigen sensoren. en als je het zo bekijkt heeft larsiano (post boven) volkomen gelijk en zijn ze terug in de tijd gegaan. dit ding vraagt zelfs nog manuele besturing, niets interessants dus, kun je vergelijke met het besturen van je pc op afstand.

eerlijk gezegd is dit so basic dat je het kan vergelijken met een bestuurbare auto...hun prestatie:' dat ze het onnodig ingewikkeld hebben gemaakt om iets op afstand te besturen. als ze dat dingetje autonoom op android lieten voortbewegen was het nog enigszins interessant.

sinds wanneer is een kritische blik offtopic

[Reactie gewijzigd door koudepinda op 25 juli 2024 21:58]

lego heeft al veel langer dat soort systemen.
de eerste versie van de Lego mindstorm is de RCX en is in 1996 al uit gekomen.
maar dit soort robots zijn idd mogelijk met lego (die zouden het dan alleen doen op IOS of Windows Mobile aangezien er geen software beschikbaar is om een mindstorm met een andriod apparaat aan te sturen)

@larsiano: 999 euro aan lego is wel heel overdreven, de duurste mindstorm set was max 350
Bestuur (in de zin van "rechtdoor, linksaf, omhoog, etc") je hem nu met je telefoon met Android?

Of is de aansturing van het apparaat op basis van een ding met Android?

[Reactie gewijzigd door tes_shavon op 25 juli 2024 21:58]

Ik geloof dat laatste.
Vraag ik me af waar iemand te zien is die hem bestuurt. Ik zie alleen maar iemand met zijn mobiel foto's maken.
Als je rechts (voor de kijker rechts) achter de droid kijk staat er een man naast/achter een bord en volgens mij bestuurt die hem of hij is een sms aan het sturen naar zijn vrouw van ja schat ik ben echt aan het overwerken.

[Reactie gewijzigd door Read op 25 juli 2024 21:58]

er zit een dwerg in dat ding á la R2D2 :+

oh sorry, little people :P
Anoniem: 308117 @BaRF15 januari 2011 00:28
OFF TOPIC
Nee geen dwerg maar gewoon een chinees die voldoet al aan de 90 cm eis :D
Die Google-ontwikkelaars bijeenkomst was de Google Developer Day 2010, en dat was 28 september, en dit filmpje stond ook al op GoT toen het nog nieuw was.
Anoniem: 91626 14 januari 2011 16:37
Hebben ze nu ook al een lopende vuilnisbak in Japan? Als je dit zo ziet lijkt het alsof het nog 250 jaar gaat duren voordat een robot en of de software in het dagelijks leven te gebruiken zijn. Er zijn mensen die met bv lego een wel werkend robotje hebben gebouwd voor 999€ aan steentjes, dat is leuk, goedkoop, orgineel en werkt ook nog deze mensen moeten zich schamen!!
Het geheel weegt 14kg en kan behalve zijn hoofd ook armen en benen bewegen.
Toch leuk dat een Robot zich kan bewegen....anders was het geen robot!!
Waarschijnlijk hebben de twee bedrijven de Android-robot gemaakt om te tonen wat er met Googles mobiele besturingssysteem mogelijk is.
Ze willen dus bewijsen dat je op een OS een applicatie kan draaien, sommige wetenschappers gaan terug in de tijd denk ik?
8)7
Anoniem: 268741 14 januari 2011 17:31
grappig hoor... maar met alle respect, zie hiermee nog niet de meerwaarde van android t.o.v. andere linux varianten.

Volgens mij gebeurt hier niets nieuws? of mis ik wat?
Ik zie ook niet direct het nut van deze robot. Behalve dat het wel een leuke reclamestunt is.

Maar ik ga nu niet speciaal een andriod phone kopen (ik heb eigenlijk al een) omdat ik weet dat ik er een robot mee kan besturen. :*)

Zo'n bakje waarmee je een RC autootje mee kan besturen is nu ook niet meteen hoogtechnologisch materiaal. En dat is ongeveer hetzelfde als wat je hier met android doet. 8-)
Is pas 2.5 maand oud nieuws. Ding draait compleet op android, zowel de telefoon als de robot zelf. Is al paar keer getoond op verschillende hobby sites. :P

Vind deze veel beter, draaid compleet op een cerebrum OS. :D
http://www.youtube.com/watch?v=4-ZYXTs59D4
ik heb dit een maandje of 3 geleden al gezien maar wel grappig! :D

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.