Sony zou tijdens de Spike TV Video Game Awards Uncharted 3 gaan aankondigen. Het bedrijf heeft uitnodigingen verstuurd voor een 'reveal event' dat plaatsvindt op 11 december, de dag na de uitreiking van de awards.
Volgens een anonieme bron van Kotaku wordt Uncharted 3 aangekondigd tijdens de awards-show van Spike TV. Het onthullingsevenement van een PlayStation 3-game, dat een dag later plaatsvindt, zou dan waarschijnlijk ook over het derde spel in de actie-avonturenserie gaan. Bovendien zou Kotaku ter oren zijn gekomen dat een select groepje journalisten Uncharted 3 zelfs al heeft gezien. Ook kan meespelen dat het succesvolle Uncharted 2: Among Thieves tijdens de Spike TV Video Game Awards in 2008 werd aangekondigd, wat voor Sony reden kan zijn om aan die succesformule vast te houden.
Sony Computer Entertainment en ontwikkelstudio Naughty Dog hebben nog niet op het gerucht gereageerd en de verwachting is dat ze dat ook niet zullen doen tot de aankondiging op 11 december.
De Spike TV Video Game Awards zijn jaarlijks goed voor de nodige aankondigingen. Tijdens de editie van 2009 werden de opvolgers van Batman: Arkham Asylum en Star Wars: The Force Unleashed aangekondigd. Ook greep Microsoft de gelegenheid aan om het internationale publiek de eerste beelden van shooter Halo: Reach te laten zien.