De melding van KPN dat klanten voicemail niet hebben ingeschakeld, zal niet meer automatisch aanstaan, zo maakt KPN bekend. Vorige week bleek dat wie naar de desbetreffende klanten belt, moet betalen voor het maken van de verbinding.
In een verklaring liet het bedrijf dinsdag weten dat het bericht vooral tot doel had om de beller te informeren over de status van zijn telefoongesprek. De boodschap die de klant te horen kreeg, luidde: "De persoon die u probeert te bereiken, heeft geen voicemail, maar zal wel een sms-bericht ontvangen van uw gemiste oproep."
Volgens KPN betrof het 'slechts' tien procent van de klanten: "De melding werd vorige week automatisch aangezet voor alle klanten zonder voicemail. Uit feedback is gebleken dat zij liever zelf bepalen of zij de melding voor hun bellers willen aanzetten. KPN heeft besloten om de melding, in plaats van automatisch aan te zetten, optioneel te maken."
De melding kan worden gewijzigd bij de klantenservice van het bedrijf. Het is niet duidelijk of de beller dan alsnog betaalt voor de verbinding als de voicemail van ontvanger uit staat. KPN wilde hierover geen uitsluitsel geven.