tegenwoordig misschien.
vroeger (in de dagen van weleer) maakt het sommige legers niet eens zoveel uit.
Ze gooiden vlak voor het begin van de veldslag altijd speren over elkaars leger heen als ode aan de goden van oorlog :-)
en het ging erom dat je strijdend ten onder ging. Als je het overleefde en dus de veldslag won was er natuurlijk eer en roem tijdens het leven. Maar zij die stierven op het slagveld werd ook eer bewezen: zij gingen immers naar de hal der gevallenen

je hebt altijd respect voor de tegenstander: je bent immers gelijkwaardig en als de tegenstander goed vecht heb je daar natuurlijk respect en ontzag voor.
Uiteraard wil je winnen en daar doe je alles voor, maar dat doet de tegenstander ook.
En ook vandaag de dag zijn van die houding nog dingen overgebleven: heb jij respect voor vijanden die expres burgerslachtoffers maken of veroorzaken?
Tegenstanders die zichzelf verschuilen in of rondom scholen en ziekenhuizen zodat je soms wel onschuldige burgerslachtoffers maakt of moet maken? Hebben we daar respect voor? Over het algemeen niet denk ik zo.
Er zijn altijd nog regels voor oorlogvoering. Dat sommige partijen zich daar niet druk om maken is triest. Er zijn nog altijd grenzen aan de manier van oorlogvoeren. Als je op een oneerlijke, walgelijke manier een oorlog weet te winnen (door expres burgers te gebruiken als menselijk schild) dan mag je misschien de oorlog hebben gewonnen, maar dan getuigt het wel van lafheid EN het ontbreken van ontzag voor het (menselijk) leven.
Als er dan toch onbemand oorlog gevoerd moet worden, dan zou het in een perfecte wereld zo zijn dat ook de tegenstander onbemand kan oorlogvoeren en dat het dan onbemand vs onbemand wordt. Als de ene partij heeft gewonnen, is de oorlog afgelopen. Dit mag overigens ook inhouden dat de communicatie en/of de controlepost van de tegenstander vernietigd wordt, zodat de onbemande toestellen stuurloos raken.
Helaas is dit geen perfecte wereld. Ik heb het nooit zo grappig gevonden al die filmpjes van Apache-piloten die op afstand via infra-rood 's nachts op hun dooie gemak al lachend infanterie neermaaien met boordkanonnen. Het mag dan nog zo effectief zijn. Het is gewoon oneervol.
ALS je dan zo nodig oorlog wil voeren, doe het dan tenminste fatsoenlijk.
Helaas wordt met dit soort uitvindingen een grijs gebied betreden waarin de grens tussen fatsoenlijk oorlogvoeren en oneervol oorlogvoeren wordt overschreden.