Dell brengt nieuwe Vostro's met Core i-cpu's uit

Dell heeft zijn Vostro-lijn van notebooks een update gegeven. De Vostro 3000-serie bestaat uit drie basismodellen die met Core i-cpu's en een aluminium behuizing zijn uitgerust. Ook heeft Dell de Precision M4500-workstation uitgebracht.

Dell gaat in Nederland drie modellen in zijn nieuwe Vostro-lijn voor kleinzakelijk gebruik voeren. De notebooks hebben een aluminium behuizing die in zilver, brons of rood geleverd kan worden. De drie krijgen led-backlights, touchpads met multitouch-ondersteuning en achtergrondverlichting voor de toetsenborden. "Alle Vostro-notebooks beschikken over een esata-interfaces die met een usb 2.0-poort worden gecombineerd", vertelt brand manager Jordi Baggen. Ook zijn de modellen voorzien van een hdmi-uitgang.

De serie bestaat uit Vostro 3300-, 3500- en 3700-modellen met respectievelijk 13,3"-, 15,6"- en 17,3"-schermen. Dell levert de notebooks met Core i3- of Core i5-processors; de 3700 kan desgewenst ook met een Core i7-dualcores worden geleverd. Dit laatste model kan daarnaast worden uitgerust met de GT 330M-gpu met 1GB van Nvidia, terwijl de GeForce 310M met 512MB voor alle nieuwe Vostro's een optie is.

De 13,3"-variant kan een viercellige of achtcellige accu krijgen en bevat twee usb 2.0-interfaces. De 15,6"- en 17,3"-Vostro's worden in configuraties met accu's met 6 cellen of 9 cellen aangeboden. "Alle nieuwe Vostro's kunnen desgewenst met 3g-modules uitgerust worden en zijn voorbereid op Wimax", vervolgt Baggen, "Bovendien kan de gebruiker bij de 15"-Vostro kiezen voor het inbouwen van een touchscreen met multitouch-ondersteuning." De Vostro 3300, 3500 en 3700 krijgen in Nederland vanaf-prijzen van respectievelijk 560, 500 en 766 euro.

Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000Dell Vostro 3000

De Precision M4500 is het 15,6"-broertje van de M6500-workstation. De nieuweling kan een Core i5 of Core i7 meekrijgen, waarbij de laatste ook een quadcore-model uit Intels Clarksfield-serie kan zijn. Ook de M4500 krijgt een scherm met led-backlight, terwijl de hoogste resolutie 1920x1080 wordt. De M4500 krijgt verder maximaal 8GB ddr3-geheugen en een FX880M- of FX1800M-gpu uit Nvidia's Quadro-lijn.

"Net als de M6500 kan de M4500 een minicard-ssd als extra opslagschijf bevatten", vertelt Baggen, "alleen ligt het maximum bij dit model op twee schijven en niet op drie." De nieuwe Precision wordt daarnaast uitgerust met Precision On: deze met Latitude On vergelijkbare functie biedt snel toegang tot een uitgekleed OS. Dit op Linux gebaseerde besturingssysteem draait vanaf een ARM-chip. De Precision M4500 wordt in Nederland aangeboden voor een prijs die begint bij 1600 euro.

Dell Precision 4500 Dell Precision 4500 Dell Precision 4500

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

09-03-2010 • 15:58

37

Reacties (37)

37
37
16
0
0
12
Wijzig sortering
komen we dan nooit van de VGA poort af? ik zou ook graag wel eens wat anders zien...
De Vostro's zijn, zoals het nieuwsbericht ook al stelt, bedoeld voor (klein)zakelijk gebruik. Veel van de in het bedrijfsleven gebruikte beamers hebben vrijwel alleen een VGA aansluiting, dus het zou eerder een misstap zijn om deze niet toe te voegen dan andersom.

Bovendien, wat maakt het uit dat ie er op zit?
Omdat je dan geen dvi hebt wat zon beetje alle monitors gebruiken. Je kan wel van dvi naar dsub maar niet andersom.
Nee, echter de laptops zijn wel uitgerust met HDMI (zoals op de foto's te zien). Iets waar ik zelf met mijn xps 1330 heel erg blij mee ben. Ik sluit hem namelijk vaker aan op de tv (geweldig als tijdelijk mediacenter) dan dat ik er een externe monitor op plak. En bovendien voor een externe monitor koop je er zo ff een HDMI--> DVI converter voor. Als ik bij mijn vrienden kom wil ik die niet ook nog eens mee moeten sjouwen voor we een beetje redelijk een film kunnen kijken.
En daar hebben ze dockingstations voor, die zijn vaak wel uitgerust met een DVI-uitgang.
Maar een dockingstation is vaak weer een overkill voor (klein)zakelijke bedrijven. Sommige hebben het er wel voor over, maar veel niet.
Dus vindt dat een beetje rare reply "Daar zijn dockingstations voor".

Dus ik kan goed begrijpen dan je liever een DVI poort erop wilt zien, zie ik ook liever.
Je kan namelijk veel makkelijk van DVI naar VGA en dus op meedere type monitoren je laptop op aansluiten.
HDMI is toch prima?

Oké je zit aan een max. res. van 1920x1200, maar dat is voor 99% van de mensen geen probleem.
Inderdaad, HDMI -> DVI convertertje van 5 euro en je bent er al. Kan je alleen geen Blu-ray films afspelen (op de officiele manier) ivm gebrek aan HDCP maar dat kan met een DVI monitor immers ook niet.

Gewoon DVI kan trouwens ook maar max 1920x1200, voor hogere resoluties moet je een dual-link DVI poort hebben. Dat is toch weer iets voor een duurdere klasse dan de vostro lijkt me.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 8 augustus 2024 21:33]

DVI kan ook gewoon HDCP aan hoor, mijn oude samsung 205BW is volledig HDCP compliant :)
Een dockingstation van minimaal 100 euro of een dongle van 5 euro. 5cm3 vs het vijfvoudige ofzo. Vind je dat echt een vergelijking?
Anoniem: 193302 @sharkzor9 maart 2010 16:19
Waarom zou je iets wat nog zoveel gebruikt wordt gaan verwijderen? Je kunt er toch makkelijk een HDMI poort langszetten?

Er zijn nog zeer veel mensen die de VGA poort gebruiken.
Op mijn oude school bijvoorbeeld ligt in elk lokaal een vga kabel voor de beamer en staan er overal extra TFT schermen met een vga aansluiting voor aan de laptop.
ach... dell....
hebben ze weer een nieuwe serie, ik snel kijken wat voor scherm opties heb ik op bv de 17" vostro. He das apart geen keuzes :)
Wat vreemd, ohh nee toch niet, want een scherm kan dell niet bepaald leveren.

Ook bij deze Vostro 17" heb je dus totaal een resolutie keuze en ik gok dat je gewoon een 1600 of lager model krijgt. Want 17" 1920x*** schermen kunnen ze totaal niet meer leveren
We zijn al vanaf vorig jaar december bezig om 4 17" laptops te krijgen van dell met een 1900 resolutiie eerst 4x Studio 17, dat ging helemaal mis, we kregen er 4 met een 1600 resolutie opgestuurd! Dus die weer terug

Daarna over naar de M6500 met een 1920x1200 RGBLED scherm ook die staat al sinds begin feb. in productie en vandaag is de verwachte leverdatum al weer met 10 dagen opschoven naar 22 maart. Maar ik denk dat we dat ook wel niet zullen gaan redden.

Het is echt een totale puinhoop bij dell. Ik denk dat het gewoon komt door hun manier van werken met totaal geen voorraad, er hoeft maaar 1 ding mis te gaan en alles zakt in elkaar.

En dat hebben we nu weer terwijl 2.5 jaar geleden ik dus exact hetzelfde had met mijn Vostro 1700 .. Ook die konden ze maar niet leveren ook daar was het scherm de oorzaak.. Maar dell heeft er nog niks van geleerd das nu wel duidelijk geworden.
Yep max resolution is 1600x900 op het 17inch scherm :(
Ik heb nog een oudere dell laptop met een scherm van 1920x1200 maar wil deze vervangen door een i7 versie en heb met smart gewacht op de opvolgers van de huidige (nu oude) vostro series.
De resolutie mag echter onder geen bedding lager en was dus ook enorm teleurgesteld dat ze dit niet meer leveren in de nieuwe modellen! |:(
De M6500 is ook geen optie. Veels te zwaar/log en duur..
Way to go dell, ga maar weer eens bij andere fabrikanten shoppen.

Edit:
Op dell.com is de max resolutie zelfs 1366x768 op de 17inch.. :?
Die res is max op alle modellen overigens, zelfs de 13inch, dus dat moet haast wel fout zijn.

[Reactie gewijzigd door Reason op 8 augustus 2024 21:33]

Doe mij weer een seriele COM poort! Dat is ook een zwaar gemis op business laptops! Tenminste wel in onze tak van sport! USB naar Serieel converters zijn vaak toch niet zo lekker...
Klinkt als networking :P Is inderdaad een groot gemis in die tak van sport.
Persoonlijk vindt ik ze vrij interessante laptops. In deze prijs klasse zijn er vrij weinig laptops die voorzien zijn van een aluminium behuizing met dedicated GPU.
De vostro 1000 is niks anders dan een inspiron 6400 of 1501. Het heeft een zwarte behuizing ipv grijs en tov de 6400 mist hij mediabuttons.
Eigenlijk zijn er ziek veel laptops, het lijkt bijna geen massa-productie meer. Er is ook zoveel keuze dat je bijna per type een datum tag moet maken zodat je weet welk type nieuwer is.
Anoniem: 55563 @BvZ9 maart 2010 16:11
En het gros is zijn geld niet waard. Als je een beetje eisen stelt aan een laptop - waar je toch wel een paar jaar mee vooruit wilt - dan valt eigenlijk alles in de gemiddelde mainstream winkel wel af. En de paar modellen die dan overblijven zijn of te duur (Sony Vaio's bijv) en/of mankeren toch nog net dat ene stukje hardware. Ik heb uiteindelijk mijn laptop maar zelf bij Dell samengesteld. Met de nodige kortingscoupons om het nog een beetje betaalbaar te houden. Al met al lijkt het in ieder geval kwantiteit boven kwaliteit in de laptopmarkt en dat is erg jammer.

@jeroen-v: Natuurlijk, voor een beetje Word en email kom je tegenwoordig met 400 tot 600 euro al een heel eind. Wil je toch wat meer (photoshop, redelijk recente games, video encoding, multimedia...) dan schiet de prijs al snel de lucht in. Zeker in de winkels waar het juist om de gemiddelde laptop draait en de buitenbeentjes schaars zijn en dus duur verkocht worden. Een beetje Sony Vaio bijv (quad core, 4 GB of meer RAM, dedicated GPU met eigen geheugen, 500 GB HDD, full HD led-lcd etc.) kost je toch al gauw zo'n 1200 euro. Tenminste, dat was een half jaar geleden het geval in de Mediamarkt. Bij Dell had ik voor veel minder geld een stuk beter systeem. Voor een bedrag dus waarmee je in de meeste computerwinkels maar een middelmatig systeem hebt. De duurdere Vaio's hadden verder niet eens een HDMI-aansluiting, wat ik dus bedoel met het mankeren van hardware. Zulke bijzondere eisen stelde ik niet aan een laptop. Het moest gewoon een waardige desktop-vervanger zijn en dan valt in mijn optiek het gros af.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 55563 op 8 augustus 2024 21:33]

Beetje overdreven. De laatste jaren zijn de prijzen van een gemiddelde laptop sterk gedaald. Voor rond de 600 euro heb je een prima 13, 15 of zelfs 17 inch laptop.

Ik heb een Dell Inspiron 6400 van meer dan 4 jaar oud die 14996 uur (1.7 jaar) aan heeft gestaan (je harde schijf houdt online time bij en dit kun je uitlezen) waar niks aan mankeert (alleen het beeldscherm is zichtbaar minder helder).

Overal om me heen lopen mensen met vijf jaar oude laptops (HP's, Acer, Dell) waar niks aan mankeert.
Mijn Dell Latitude D600 is 6 jaar oud en draait nog goed (voor mijn eisen). Het enige mankement was een gecrashte HDD eind vorig jaar, en verder zit er een klein barstje in de behuizing.

Ik ben voorlopig nog niet van plan om te gaan upgraden, maar mocht ie een keer het loodje leggen dan zal ik wel weer gaan kijken voor een high-end (business) laptop, want die is z'n geld echt wel waard over de jaren.
mijn dell inspiron (3.5jr) heeft 't 4 maand geleden begeven door een kapotte backlight. Dit heeft me dan over de streep getrokken om een nieuwe laptop te kopen.
Voor 1100 euro had ik een goede laptop terug, een HP waarmee ik goed kan video-editten, vrijwel alle games kan spelen en ben er nog steeds heel tevreden mee.
Dell was in verhouding duurder, dus ben maar voor deze gegaan.

Een beetje dell laptop is (zonder kortingcoupons etc) in mijn ogen momenteel te duur. Maar dat hangt ook van de tijd af, soms zitten ze wel in 't goedkopere segment.

Laptops uit 't artikel lijken me best netjes, maar eerst maar eens reacties horen van gebruikers voor ik me daar over uit laat. Over 't algemeen zijn dell laptops prima kwaliteit en waar voor hun geld
Je zou misschien kunnen proberen het backlight te vervangen, vaak is de invertor kapot is mijn ervaring. Als je die weet te vervangen (hoeft niet eens altijd door precies dezelfde) heb je voor weinig geld een leuke laptop voor erbij.
Dat is het nadeel van Dell, zonder kortingscoupons zijn de interessantste modellen meestal schikbarend duur en dan komen er nog ' order & verzendkosten' bij van E80 ex btw.
heb je die tool misschien? Ik heb op google wat rond gezocht maar kon het niet echt vinden, ook niet wat voor tool het precies was.
dat is de S.M.A.R.T. functie, volgens mij kun je die in de bios aflezen.
HDDScan (hddguru.com)
Mijn Inspiron 9300 gaat alweer 5,5 jaar mee, voornamelijk omdat ik niet gemakkelijk een goede vervanger kan vinden.
Hoeveel laptops ken je die over een goed HD of WUXGA scherm beschikken icm een snelle gpu en cpu (i5 of i7 serie, bij voorkeur quadcore), niet groter dan 17" tot 17,3" en voor een redelijke prijs?

De enige Dell met dergelijke specs is de XPS16, en deze wordt geplaagd door veel problemen, waaronder het scherm... Om eerlijk te zijn vraag ik me ook af of 1080p op een 16" panel nog leesbaar is, kleiner durf ik niet goed aan omdat ik niet durf te vertrouwen op verschaalde lettertype's. (In XP vallen er hele delen weg in bijvoorbeeld print-menu's, ik weet niet of dit onder Win7 beter werkt.)
De Studio 17 had goede specs, maar wordt al maanden (eigenlijk sinds kort na de introductie) niet meer geleverd met 1920x1080 panel.

De Sony Vaio F11 serie is èèn van de weinige opties, maar deze heeft de nodige onwelkome bijgeluiden, en de i7 cpu loopt op accu op een snelheid van max. 0,9GHZ.

Aan een Acer durf ik eenlijk gezegd niet te beginnen, en deze zijn ook meteen ruim 18" groot, net als de HP's. De Asus G73 en de Dell M6500 kosten de hoofdprijs (denk aan boven de €1700,-).

Dan blijven nog over de Clevo's en XXODD's van deze wereld, maar ook deze liggen net boven het budget met een prijs vanaf €1500,-

Eerlijk gezegd heb ik het idee dat de keuze in jaren niet zo beperkt is geweest, zeker als je een goed scherm eist met hoge resolutie.
De duurdere stystemen moeten in de winkel wel op voorraad gehouden worden terwijl ze in aantallen minder verkocht worden, bijgevolge worden ze relatief duurder. Bij een firma die deze dingen zelf samenstelt (zeker als dat is op vraag van de klant) en dus geen voorraadkosten heeft speelt dat niet.

Voor een mainstream model zit je dan bij een gewone winkel meestal nog wel goed, vooral omdat je een aanspreekpunt hebt, en als je er vaker komt/koopt men je daar kent en dan soepeler zal zijn.
Daar heeft Dell ook service-tags voor. :)
Gebruik al meer dan 2 jaar de Vostro 1000. Nog nooit een probleem mee gehad en loopt als een zonnetje. Zelfs met HD beelden, zelfs met video-editing en photoshop. En gamen doe ik wel op een console. I love Dell.
gaat toch niets boven een gewone PC met redelijke video kaart. Lever heel wat laptoppies af maar wat zijn de meesten langzaam(zelfs na het formatteren van de hdd). Vooral na een jaar gebruik. Nee, kan er gewoon niet aan wennen. Voor op reis heb ik zelf een netbookje maar gebruik m amper. Neem dan liever mn HP laptop mee.
Dat het systeem langzaam is na een jaar heeft niets met een laptop of gewone pc te maken, het heeft puur te maken met de crap die op het systeem wordt geinstalleerd.
De resources die door de meeste programma's worden gebruikt kunnen de meeste laptops gewoon aan hoor. Er is echter wel een verschil tussen low budget en performance laptops, maar daar is de prijs ook naar.
Anoniem: 336760 9 maart 2010 21:17
Ik gebruik een vier jaar oude Asus , het ding draait nog altijd als een tierelier.
Heeft gekost 459 Euro.
Dus ook de goedkope laps draaien goed.
Moet wel eerlijkheids halve zeggen gebruik Ubuntu en zonder compiz.
Ik gebruik nog steeds een Packard Bell E3 serie met een single core. Dat is voldoende voor een beetje internet en office.

Meer heb je echt niet nodig voor dat.

Wil je meer doen op een notebook dan moet je iets meer betalen. Een mooie i3 of i5 is super in een notebook. Zeker icm een SSD. Dan loopt het superieur, kan niet anders zeggen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.