Hynix claimt de eerste te zijn die een 2Gb gddr5-geheugenchip op een 40nm-procedé heeft weten te maken. De chip zou niet alleen tot 20 procent minder energie nodig hebben dan de bestaande 50nm gddr5-chips, maar ook stukken sneller zijn.
De 2Gb-gddr5-chip van halfgeleiderfabrikant Hynix wordt op een 40nm-procedé gefabriceerd en heeft aan een spanning van 1,35V genoeg. Door de lagere spanning ten opzichte van gddr5-chips die nog op 50nm worden gebakken, zouden de chips tot 20 procent zuiniger zijn. Behalve zuiniger met energie zijn de chips echter ook tot flink hogere kloksnelheden in staat, tot maximaal 7000MHz. De huidige gddr5-chips op de videokaarten van ATI hebben maximaal een gegarandeerde kloksnelheid van 5000MHz.
Volgens Hynix gaan de chips in de tweede helft van 2010 in massaproductie. De mogelijkheid bestaat dan ook dat de chips gebruikt gaan worden bij de nieuwe generatie videokaarten van ATI. De nieuwe generatie van Nvidia komt echter net te vroeg op de markt om nog van de snelle gddr5-chips gebruik te kunnen maken.