Fujitsu Nederland snijdt fors in personeelsbestand

De Nederlandse afdeling van Fujitsu Services, de tak van Fujitsu die zich richt op de zakelijke dienstverlening, ontslaat een kwart van zijn personeel. Dat blijkt uit een intern memo dat is uitgelekt. Van de 450 medewerkers worden er 120 ontslagen.

FujitsuIn de memo deelt financieel directeur Rico Schaap van Fujitsu Services Nederland het nieuws aan zijn personeel mee, zo meldt Webwereld. In de brief zegt Schaap zich te realiseren dat de timing van de aankondiging dankzij de feestdagen gevoelig ligt. "We willen alle medewerkers van Fujitsu Services echter zo snel mogelijk duidelijkheid bieden over hun toekomst binnen ons bedrijf", zo schrijft hij. De reorganisatie zou nodig zijn om 'slagvaardiger te kunnen opereren en het bedrijf weer gezond te maken voor de toekomst'.

Van de 200 medewerkers die hun baan zien verdwijnen, kan een deel op een andere plek binnen of buiten de organisatie aan de slag. Een ander deel ziet zijn tijdelijke contract niet verlengd. Naar schatting van Fujitsu zelf blijven er dan 120 medewerkers over die zullen worden ontslagen. "Daarmee ontslaan we dus ongeveer een kwart van het personeel", aldus financieel directeur Schaap tegenover Tweakers.net. Er werken op dit moment 450 mensen bij Fujitsu. De medewerkers die getroffen zijn door het banenverlies, worden daarvan op 30 december op de hoogte gesteld. Eind 2010 moet de organisatie zijn afgerond.

Door Joost Schellevis

Redacteur

21-12-2009 • 13:48

31

Reacties (31)

31
31
22
2
0
0
Wijzig sortering
Minstens één ding vertelt meneer Schaap van Fujitsu niet. (Sommige) Nederlandse klanten van Fujitsu worden geholpen vanuit het Fujitsu callcenter te Heredia in Costa Rica. Het salaris van een medewerker hier is $750.00 voor iemand die goed engels kent. Nederlands als tweede taal levert je $150.00 extra op. Als je voor $900.00 (€650.00 bruto) een nederlandstalige in Costa Rica kan huren, waarom zou je dan twee of drie keer zoveel betalen aan een Nederlander?

Ik vel geen oordeel over deze praktijk. Je kan het zien als herverdeling van werk, van rijkdom (of armoede) over de wereld. Maar het mag wel bekend zijn.
Vergeet Portugal en Kazan niet..
update van artikel op webwereld:
Financieel directeur Rico Schaap van Fujitsu Services Nederland geeft Webwereld een toelichting. Hij zegt dat de recessie zeker niet de voornaamste oorzaak is voor de nu door te voeren reorganisatie. "Het is vooral onze kostenstructuur, die is al enkele jaren te zwaar. Dat is er de afgelopen jaren ingeslopen." Schaap erkent dat het bedrijf "misschien wat laat op de rem trapt."

Hij vertelt ook dat het banenverlies geldt over de volledige breedte van Fujitsu Services Nederland. De financieel directeur bevestigt dan ook dat alle medewerkers van het Nederlandse bedrijf de komende dagen in spanning moeten afwachten. "Maar dat gold al een aantal weken; de mensen weten dat er een reorganisatie zat aan te komen." Hij geeft aan dat er daarom ook gekozen is voor de gedeeltelijke bekendmaking nu, "ondanks de slechte timing". Dat was ook "gezien de geruchten die intern al rondgingen".

Schaap stelt ook dat het nieuws over de reorganisatie wat overdreven is: "Er werken zo'n 450 mensen bij Fujitsu Services Nederland en er gaan nu 200 functies verloren. Daarvan schatten wij dat er 120 gedwongen zullen zijn." Hij bestrijdt dus dat de helft van het personeel wordt geschrapt.


zie ook hier

[Reactie gewijzigd door himlims_ op 26 juli 2024 12:16]

Nou, gelukkige kerstdagen!... oh en je bent ontslagen, pasje afgeven bij de deur.

Mooie timing zo aan het eind van het jaar. Zal vast voor Fujitsu een aantal voordelen aan plakken om het personeel nu nog even eruit te zetten.

Een kwart van het personeel is wel erg veel, dan moeten er ook activiteiten gestaakt gaan worden binnen het bedrijf. Ik neem aan dat meneer Schaap zal blijven?
"Zal vast voor Fujitsu een aantal voordelen aan plakken om het personeel nu nog even eruit te zetten"

Zou niet kunnen inzien wat de voordelen van deze timing dan zou moeten zijn... Dit soort nieuws is natuurlijk nooit welkom.
Misschien dat ze kunnen besparen op ontslagvergoeding als er wat meer mensen voor de trein springen. moet de trein natuurlijk wel rijden ,dat dan weer wel.

maar goed , laten we wel zijn: veel sterkte voor de mensen die getroffen zijn door deze reorganisatie.
Aangezien deze bedrijven door 'beancounters' gedraaid worden zal het vast wat met het einde van het boekjaar te maken hebben. Eventuele kosten afvloeiregelingen kunnen dan nog op de balans verwerkt worden, zodat volgend jaar de weg omhoog (als die er is) zonder ballast bewandeld kan worden.

Maar zuur blijft het, dat wel.
Anoniem: 318631 @scsirob22 december 2009 11:52
De kosten kunnen toch volgend jaar pas worden geboekt. De getroffen werknemers krijgen 30-12 een brief en daarna volgt een gesprek. Dus voordat alles rond is (UWV e.d.) is het al ruimschoots 2010. Dus voordeel in 2009 is er niet.
Dat gebeurd zo vaak vlak voor de feestdagen dat het al niet eens meer opvalt. Voorgaande jaren idem.
Ik snap ook nooit wat bedrijven bezielt om zo met hun (ex) personeel om te gaan, ze nog even de laatste vreugde weg te nemen.
Dat je ontslagen wordt is niet okay, maar dan ook nog vlak voor de feestdagen. Ja je weet waar je aan toe bent maar verder...
Ik wist dit al een tijd. Personeel dus ook. Maatje van mij en een kennis worden er daar nu uitgeflikkerd. Die wisten het 1 december al.

Ze zijn nu al bezig contracten niet te verlengen, vaste contracten worden voor nu zoveel mogelijk met rust gelaten. Minste risico dat het geld gaat kosten. Die komen bij een waarschijnlijke volgende ronde aan de beurt.
Anoniem: 331176 21 december 2009 14:49
De grote ontslagengolf moet in NL nog plaatsvinden.
De nederlandse bedrijven zijn voornamelijk gericht op dienstverlening. Deze bedrijven hebben veel moeite en geld uitgegeven om goed persooneel te vinden.
Het is daarom logisch dat ze pas als laatste redmiddel deze mensen de deur wijzen.

Geen leuk nieuws, maar de mensen van Fujitsu hebben dit natuurlijk al maanden kunnen zien aankomen. Geen grote orders binnen, grote klanten verliezen, etc.
Op een gegeven moment moeten ze wel ingrijpen en dan gaat het keihard.

Sucess met het zoeken naar een betere baan jongens
Dat is waar, en dingen als ict is toch nog steeds een van de eerste dingen. Of het nou harware is of software. Meestal met de stelling van "wat we nu hebben werkt nog best dus we wachten wel even". Maar je zult zien dat als alles weer aantrekt 9wat nog wel even zal duren) dan is er ineens weer een run en dito personeelsgebrek.
De bouw sector ijlt er altijd wat achter aan, die gaan pas ruim volgend jaar de klap merken als de orders "opdrogen" en er geen nieuwbouw komt. Maar ook daar komt het wel weer goed, alleen nu is het de slechte periode uitzingen :(
Anoniem: 128883 21 december 2009 14:05
Ik heb zelf jaren als "onderaannemer" van Fujitsu gewerkt bij hun grootste klant (Siemens).
Wat een ballentent is dat zeg , ze verkopen hun spullen maar kunnen daarna geen onderdelen leveren en geven dan de schuld aan de onderaannemer.
En wat heeft dit voor relevantie bij dit artikel?

Overigens vallen overal ontslagen, mooi dat dit zolang uitgesteld heeft kunnen worden. Natuurlijk niet leuk, zo vlak voor de kerst, maar Fujitsu doet dit ook niet om de werknemers te treiteren.
Overigens vallen overal ontslagen, mooi dat dit zolang uitgesteld heeft kunnen worden.
Mooi? lol. Helemaal niet "mooi"
Je hebt onderstaande ook gelezen?
"Het is vooral onze kostenstructuur, die is al enkele jaren te zwaar. Dat is er de afgelopen jaren ingeslopen." Schaap erkent dat het bedrijf "misschien wat laat op de rem trapt."
Fujitsu had dus al veel eerder op de "rem"kunnen trappen. Had men nu voor de feestdagen ook geen werknemers hoeven te ontslaan. Kortom.Fujitsu is gewoon TE laks geweest.Dat men daar nu pas achter komt vind ik een slechte zaak en treurig voor de 120 ontslagen werknemers.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 119722 op 26 juli 2024 12:16]

Helemaal mee eens. Voor een gezonde bedrijfsvoering moet je altijd op de structuur en kosten letten. Daar moet je niet mee wachten tot de economie tegen zit, want dan ben je al te laat.
Dat het te hopen is dat ze de slechte mensen eruit gooien.
Ook mijn bedrijf heeft als klant iets soortgelijks meegemaakt.
Dat het te hopen is dat ze de slechte mensen eruit gooien.
Het is te hopen dat ze zich aan de wet houden en netjes afspiegelen.
m.a.w. een aantal goede mensen ontslaan en slechte laten zitten omdat er zo nodig afgespiegeld moet worden.
Het gaat hier niet om een aantal mensen maar om een fors collectief ontslag. Dan mag je niet de besten behouden dan moet je netjes afspiegelen. Als die normaal presterende medewerkers echt slecht waren dan hadden ze al veel eerder ontslagen moeten worden, op individuele basis. Ontslagen worden is 1 van de meest emotioneel ingrijpende dingen die mensen kunnen overkomen. Als je dan ook nog zelfs maar de suggestie wekt dat je collega mag blijven omdat die beter was is dat extra zuur, dat mag dus ook niet.
Anoniem: 318631 @mashell22 december 2009 11:53
Je kunt heel creatief clusteren als het moet.
Je kunt je prima aan de wet houden en mensen eruit gooien die slecht presteren.
Het zou wat wezen als dat *niet* zou kunnen....
potato potato.... Bottomline is dat er weeral ontslagen vallen, of dat nu de helft is of een derde... Prettige kerst. zucht
"Daarmee ontslaan we dus ongeveer een kwart van het personeel"

Zo zie je maar hoe zo een "baas" over zijn "personeel" denkt.
Voor hem zijn tijdelijke krachten, mensen die gereloceerd worden ( of ze er nu zin in hebben of niet ) zelfs geen cijfers meer.

Als technieker op de baan, valt het me wel op hoeveel meer mensen er ontevreden zijn over hun werk(gever). Mensen worden niet meer vervangen, alle extra's worden afgebouwd enz.
Belachelijk dat bij de 2e ontslagronde van Getronics volop gepromoot werd dat we wel bij Fujitsu aan de slag konden :( .
@bander

Fujitsu en Fujitsu Services zijn bijna andere bedrijven. Uiteindelijk komen deze bedrijven elkaar pas in Japan tegen bij het moeder bedrijf. Alle lagen daaronder zijn afgescheiden van elkaar.
En waarom vallen deze ontslagen op een service afdeling ?

Omdat we met z'n allen altijd alles zo goedkoop mogelijk willen hebben. Pc's moeten steeds goedkoper. Op pc's zit zo goed als geen marge meer. Van die marge moet dan ook nog de service/garante betaald worden. Dat gaat gewoon niet meer., dus moet er daar wel op bezuinigd worden = mensen ontslaan.

Internet, en zeker de pricewatch, maakt de concurrentie in hardwareland moordend.

Dus iedereen die nu roept hoe zielig het wel niet is voor de medewerkers: Ga bij je volgende hardware aanschaf eens niet naar de pricewatch, maar geef de winkel in de buurt een kans.

En voor het geval dat: Nee, ik heb geen computershop of iets dergelijks.
Anoniem: 79837 @Force22 december 2009 16:46
Als de winkel in de buurt nou redelijke prijzen en een goede service had dan was ik daar wel langs gegaan.

concurrentie is nou eenmaal een ondernemersrisico.
Nice... Heb net een contract per 1-1-10 :D

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.