Dell kondigt dunne Adamo XPS officieel aan

Dell heeft een nieuw XPS-model in zijn Adamo-lijn van dunne notebooks uitgebracht. De ultraportable is slechts 10mm dik, heeft een 13,4"-scherm en een ssd van 128GB. Met een vingerbeweging kan het scherm geopend worden.

De afmetingen van de nieuwe Adamo XPS zijn 34x27x1cm en het gewicht ligt op 1,3 kilogram. Dell rust het zwarte model uit met 4GB ddr3 800MHz-geheugen dat de 64bit-versie van Windows 7 ten volle kan benutten. De processor is een energiezuinige Core 2 Duo die op 1,4GHz loopt, waarschijnlijk de SU9400, en het opslagmedium is een ssd van 128GB. Het 13,4"-scherm heeft led-backlights en kan de 720p-resolutie weergeven.

Het meest opvallende aan de XPS is de wijze waarop het scherm geopend kan worden en de positie van het toetsenbord. Als de notebook dichtgeklapt is moet de gebruiker zijn vinger over een aanraakgevoelige strip bewegen om het scherm te kunnen openklappen. Bij het openklappen beweegt het keyboard schuin naar boven. Volgens Dell moet dit voor betere koeling zorgen.

De ultraportable ondersteunt verder wifi-n en bluetooth 2.1, en er zijn een displayport en twee usb 2.0-interfaces aanwezig. De laptops kan verder de locatie van de gebruiker bepalen en deze realtime weergeven. De adviesprijs van de nieuwe Adamo begint bij 1800 dollar. In Europa komt de Adamo XPS eerst in Groot-Brittannië uit. Wanneer het model in Nederland te koop zal zijn, kon Dell Nederland nog niet zeggen.

Dell Adamo XPS Dell Adamo XPS Dell Adamo XPS Dell Adamo XPS

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

06-11-2009 • 16:45

80

Reacties (80)

80
78
37
0
0
5
Wijzig sortering
Het lijkt mij totaal niet handig dat uitklapbare gedeelte.. Wat nou als het breekt? Wel betere specs als de Vaio X

[Reactie gewijzigd door souljah1h op 25 juli 2024 21:00]

Ook al zou het niet breken...

Volgens mij typt dat niet dat hij zo omhoog staat. Ik vind dat ook al irritant bij een normaal toetsenbord als hij zo extreem hoog is.. hier is dat nog veel erger....


Als hij gewoon plat zou zijn, lijkt het me wel een doop ding
volgens mij vergeet je dat het ding maar 10mm hoog is.

Vergelijk dat eens met een normaal toetsenbord.
Op deze manier komt het volgens mij juist beter overeen met een standaard toetsenbord.
Dus niet hè, de dikte van dat ding is 9,99 mm (tussen de 9,7 en de 10,3 volgens de bron) En als de dikte 1cm is dan is het hoogste punt van het toetsenbord +/- 4cm!! hoog.

En dan ben ik het volledig met NlackHawckDesign dat is een veel te grote hoek en typt ronduit ***. Enige waarvoor het handig zou zijn is dat het scherm iets hoger staat, maar als je het daarom wil koop dan ook geen ultraportable. Want dit zie ik niet als een 'goede' oplossing.

(anderzijds, voor mensen die het wel fijn vinden om een tobo te hebben met mega hoge pootjes (4cm is hoog!) is dit natuurlijk ideaal)
erm... het toetsenbord staan niet plat op de grond he... dan zou die inderdaad 10mm hoog staan, maar hij staat schuin. Dat bedoelt BlackHawkDesign met hoog. Er staat onder achterkant van het toetsenbord nog een hele rand die niet 1cm hoog is.
het is dus niet zo _/ maar zo -/
Mee eens, volgens mij is het erg onhandig om met dit ding op schoot te werken.
Anoniem: 120249 @Left6 november 2009 20:44
Juist perfect. Warmte kan goed weg. Ik stoor me nogal eens aan een hete laptop op mijn schoot.

Dell rocks!!!! Bijna net zo mooi als een MacBook Air :-)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 120249 op 25 juli 2024 21:00]

Alleen heeft dell een megaslechte service en apple een uitstekende. Daarbij was de afwerkkwaliteit van de macbook veel beter dan de xps studiolijn. Voor mij nooit meer een dell.
Heb je ervaring met de service dan? Klantenonderzoek anders, feiten ofzo? Ik heb wel ervaring met de service - die is 24/7 beschikbaar. Er zat een vage lichtvlek in mijn beeld, ik heb een dun 13" LED scherm en waarschijnlijk is de vlek door druk in mijn tas ontstaan. Desalniettemin werd na 1 telefoontje het scherm dezelfde week nog aan huis vervangen, gratis. Dat is toch 10x beter dan je laptop opsturen naar een repaircenter (ook ervaring mee, HP laptop waarvan het mobo kapot was, 3 weken kwijt).
Daar komt nog bij dat we het hier hebben over de XPS lijn, niet over de goedkopere studiolijn. XPS kan zich prima meten met de afwerking en kwaliteit van de Apple notebooks.

[Reactie gewijzigd door Flying Bobman op 25 juli 2024 21:00]

Ik heb ervaring met Dell service, nooit meer Dell voor critical machines.

Bij Dell betekent next business day onsite service dat je eerst minimaal 1 week bezig bent Dell ervan te overtuigen dat ze next business day moeten komen. Pas bij Gold support krijg je makkelijker medewerking, maar nog steeds niet goed genoeg.

Onlangs een nieuwe laptop gekocht voor mijn vader, een Dell Latitude E4300 met 128 GB SSD. Wireless deed het niet vanaf levering. Verder continue vastlopend systeem, nog voordat er software op geinstalleerd was. Dell support + sales lieten mij het systeem naar factory defaults herstellen. Eerder weigerden ze te komen. Escaleren hielp niet. Herstel werkte niet, de geleverde key was niet valid voor Vista. Na 6 werkdagen kwam Dell support (NBD on site afgesproken). Inmiddels een nieuwe moederbord in een gloednieuwe machine en ook weer nieuwe restore DVD + key.
Volgende keer weiger ik mijn vader te supporten als hij weer goedkoop uit wil zijn en voor Dell kiest.
De ondersteuning voor consumenten vond ik altijd prima bij Dell, nou is dat ook al weer een paar jaar geleden dat ik daar gebruik van heb gemaakt (en ik heb gehoord dat het NL callcenter inmiddels niet meer bestaat) maar ze stonden me altijd netjes te woord, pasten het gesprek goed aan op het moment dat ze begrepen dat m'n verstand van computers bovengemiddeld is en zelfs buiten de garantieperiode deden ze niet moeilijk over het kosteloos vervangen van onderdelen.
Same hier, ik kon (waarschijnlijk door verkeerd drivers installeren) geen dvds branden met men nieuwe klappie, binnen 2 dagen had ik een nieuwe drive en werd de oude opgehaald.
Een vriendin heeft haar nieuwe xps laten vallen (scherm dood), en binnen 2 dagen er een monteur aan huis die hem heeft gerepareerd. Ik ken nog iemand met een kapotte hardeschijf (volgens mij ook laten vallen) en die is ook binnen een week gerepareerd.

Als men moeder problemen heeft met haar Air zijn een van de eersten woorden die ze krijgt "onderzoekskosten" en dergelijke....
RSI vriendelijk keyboard. Snap niet dat anno 2009 je nog met dit soort ondoordachte dingen kunt komen.

Vraag me af of bedrijven hem massaal gaan aanschaffen, immers ze zijn verantwoordelijk voor het ter beschikking stellen van bedrijfsmiddelen.

In dit geval eentje die zwaar lichamelijk letsel met geheel/gedeeltelijk arbeidsongeschiktheid als gevolg.

Weet iemand toevallig of arbodienst waarschuwingen afgeeft mbt ICT gerelateerde middelen ?
De arbo wordt sowieso misselijk van mensen die achter hun bureau aan een laptop werken. Beeldscherm moet op ooghoogte, rechtop zitten, polsen recht vooruit, ellebogen ca 90 graden... dat gaat je nooit lukken. Nou ja, als je laptop iets omhoog staat gaat het ietsje beter..
Correct me if i'm wrong.

De XPS serie is toch de highend gamers serie?
Hiermee zou Dell toch stoppen met het verder ontwikkelen / op de markt brengen van producten, na de overname van Alienware?
Verder mis ik de grafische specifacties wel, mocht dit om een Gaming notebook gaan, zoals bijvoorbeeld de grafische adapter.
"De XPS serie is toch de highend gamers serie?"
Zoals je zelf al aangeeft is de Gamers series nu gelabeld onder Alienware. XPS blijft nog steeds de high-end series die meestal ook een (high-end) graka mee levert.
vind het dan toch knap hoe ze dat allemaal in 5mm dikke behuizing krijgen gefrot. Door de aparte vormgeving kan genoeg warmte weg....

verder lijkt het me meer een gadget en zie het daarom ook niet als een alledaagse laptop
Jammer dat de toetsen zover uitelkaar zitten, persoonlijk vind ik dat niet lekker typen.
Dat vind ik over het algemeen best wel meevallen. Ik had bij aankoop van mijn mac unibody ook mijn twijfels over het uiteenstaan van de toetsen, maar dat ben je echt erg snel gewoon.

Wat volgens mij een stuk irritanter is, is de hellingshoek van het geheel. Dat typt volgens mij echt niet lekker. Voor de rest wel een leuk design. Hadden ze dat toetsenbord nu iets lager laten uitklappen (zodat het lichtjes helt maar niet overdreven), dan was het volgens mij een stuk beter geweest.
Anoniem: 325296 6 november 2009 16:48
Disign ziet er prachtig uit, maar is het wel stevig? Ik krijg hier het gevoel dat je niet te hard op de toetsen moet tikken.
Mee eens. En ik vraag me af of de helling van het toetsenbord ook niet vrij steil is? Dat typt dan toch al helemaal niet handig?

Maar ik vind het wel knap dat ze deze specs in een apparaat van 1 cm dik kunnen stoppen tegenwoordig. Een beetje tijdschrift is soms al dikker.

[Reactie gewijzigd door Dexter op 25 juli 2024 21:00]

Zo mooi vind ik hem eigenlijk niet, heb ook wat up-close foto's gezien, die rand om het scherm is voornamelijk erg lelijk, en dat opstaande gedoe vind ik ook niet zo.

Daarnaast lijk dat toetsenontwerp op een slechte rip-off van een mac. Niet perse omdat het er op lijkt, maar de lettertypes die op de letters gedrukt zijn zijn een beetje slap en de toetsen zijn ook wat te veel uit elkaar denk ik.

Met de prijs die eraan hangt zal het niet zo'n verkoopsucces worden vrees ik.
En wat nou als je een keer hard op de bovenste rij toetsen drukt?
Dan klapt die misschien wel in, en dan is je scherm (+vingers) kaduuk.
Hopelijk hebben ze hier wel aan gedacht.

" Verder ziet die er wel gelikt uit" :+

[Edit] Typfout.

[Reactie gewijzigd door Flexicon op 25 juli 2024 21:00]

Op het tweede plaatje zie je hoe de laptop in gebruiksstand staat. Lijkt mij niet echt eenvoudig om hem ingeklapt te krijgen bij het indrukken van de toetsen, bij het indrukken van toetsen druk je hem juist open.

---

Voor mensen die over de schuinte van het toetsenbord iets te melden hebben, vele tweakers hebben net als ik een XPS 1330. Als je hier een 9-cell batterij voor hebt, staat de laptop ook schuin. De 1330 zal niet het enige model van Dell zijn die die accu gebruikt. Ik wil hiermee zeggen dat het ook voor laptops niets nieuws is.

---

Het design is in mijn ogen erg mooi. Goede opvolger in de XPS serie, het design wordt gewoon goed doorgetrokken.
Anoniem: 110871 6 november 2009 19:40
Start advies prijs is 1800 dollar en deze spec's en dan durven mensen te zeggen dat apple duur is .... voor dat geld heb ik een 15' macbook pro met SD en 4GB....

Raar dat mensen altijd wel apple te duur vinden maar dit vinden we dan heel normaal schijnbaar

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 110871 op 25 juli 2024 21:00]

Nee niet normaal. Wel normaal voor een niche, een showcase. Exact wat Dell ook wil. Dit is geen massaproductie product, maar gewoon de WOW-factor.

Ik vind het alleen vreemd dat ik bij Dell voor 600 euro al een vergelijkbare notebook heb als de Macbook Pro waar jij het over hebt.
Op de Amerikaanse site kost de goedkoopste 15 inch Macbook Pro met 128GB SSD 2050 dollar. Jammer joh.
Zucht, zullen we deze machine ook gelijk met een aldi laptop vergelijken? :)

ja het is duur. Maar als je dan wilt vergelijken pak dan machines in hetzelfde segment. Bijvoorbeeld een Apple Macbook Air ipv een Macbook pro.
Wel erg dun zeg. Ziet er beetje fragiel uit zelfs. Niet echt geschikt voor op schoot.
Anoniem: 262473 @Deem6 november 2009 17:37
Wat had je dan gewild, een tien kilo zwaar wegende laptop ter grote van een encyclopedie ?
Dat is wel overdreven zeg. Ik snap de reactie van Deem wel. Omdat de laptop _zo_ dun is kan het het gevoel geven dat het fragiel is. Liever heb je dan een laptop van bijvoorbeeld 5 a 7 cm dik op je schoot.

En het gaat hem over hoe dik/dun de laptop is, niet hoe zwaar.
Ziet er heel goed uit, maar het lijkt mij dat deze notebook wel snel verder open/dicht klapt als je je polsen er op legt tijdens het typen.

Het schuine toetsenbord lijkt me wel een fijne ervaring tijdens het typen.
Inderdaad eindelijk een innovatie in laptop design. Dell heeft geen Airbook na gemaakt maar heeft de airbook als voorzetje gebruikt. Dat schuine toetsenbord moet MSX, Amiga en ST liefhebbers toch aanspreken?
Anoniem: 175233 6 november 2009 16:55
Heel orgineel idee!

Ben benieuwd of het in de praktijk ook lekker werkt. Op een bureau zat het zeker goed gaan, maar als laptop zie ik wat probleempjes.
Volgens Dell: "Volgens Dell moet dit voor betere koeling zorgen."

Volgens mij: Meer oppervlak om onderdelen kwijt te kunnen omdat de laptop eigenlijk niet zo plat kan. Als het voor koeling was geweest had de helling veel kleiner kunnen zijn. Dit maakt de laptop alleen maar groter. HIj is nu nog langer dan een 15,6" laptop. Liever wat dikker dan een grotere oppervlakte.

[Reactie gewijzigd door t14wo op 25 juli 2024 21:00]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.