Sony heeft enkele Nederlandse omroepen benaderd om te polsen of er interesse is om via zijn PlayStation Network videocontent aan te bieden. Eind dit jaar moet het NOS Journaal beschikbaar zijn, bevestigt de NOS tegenover Tweakers.net.
Sony voert momenteel een pilot met de NOS en de BBC uit om te kijken op welke manier omroepen hun videocontent via het PlayStation Network van de fabrikant kunnen ontsluiten. Hoewel de BBC als eerste van start zal gaan met het aanbieden van content, verwacht de NOS nog dit najaar aan te kunnen sluiten.
"De NOS is inderdaad in gesprek met Sony", bevestigt Roeland Stekelenburg, hoofd Nieuwe Media bij de NOS, tegenover Tweakers.net. "Sony voert pilots uit met een aantal partijen, waaronder de NOS. We zijn nu vooral bezig met het testen van de techniek, omdat het in de praktijk toch nog wel ingewikkeld is om een video spelend te krijgen in de interface van de PS3."
Volgens Stekelenburg ligt de focus nu vooral nog op het beschikbaar maken van het NOS Journaal. "Zodra wij onze zaakjes technisch op orde hebben, is het ons doel om samen met de NPO heel Uitzending Gemist via de PS3 te kunnen ontsluiten. Dat is fase twee voor ons."
Stekelenburg verwacht dat de eerste Journaals nog dit jaar via de PS3 bekeken kunnen worden. Of dit haalbaar is, hangt vooral af van Sony, dat zijn firmware moet aanpassen om onderscheid tussen landen te kunnen maken. Deze functie, die mogelijk vanwege auteursrechtenkwesties wordt ingebouwd, wordt toegevoegd aan firmware-versie 3.2, die naar verwachting in november het daglicht ziet.
Ook RTL Nederland is door Sony benaderd, zo bevestigt de omroep desgevraagd tegenover Tweakers.net. "RTL voert echter nog geen gesprekken met Sony. We moeten ons nog in de materie verdiepen en zullen daarna pas een keuze maken", aldus een woordvoerster. Ook SBS is door Sony benaderd. Een zegsman van deze omroep stelt dat SBS niet afwijzend tegenover het idee staat.