AMD is zijn plaats in de top-10 van chipfabrikanten kwijtgeraakt; Intel blijft de nummer 1. Dat zegt marktonderzoeker iSupply op basis van omzetcijfers over 2008 verzamelde. De chipmarkt als geheel kromp in 2008 met vijf procent.
In 2007 stond AMD nog op de tiende plaats, maar door een omzetdaling van bijna acht procent vorig jaar zakte de chipontwerper weg naar een twaalfde plaats. Of AMD in 2009 nog een plaats in de ranglijst krijgt, of die eer aan zijn productiebedrijf The Foundry overlaat, is niet bekend. De ranglijst is door marktanalysebureau iSupply becijferd, waarbij de posities van chipproducenten in 2008 werden berekend op basis van hun wereldwijde omzet van chips. Onbetwiste marktleider blijft Intel, met een marktaandeel van 13,1 procent. Het bedrijf uit Santa Clara moest net als AMD een fors verlies in de boeken optekenen, maar wist ondanks de omzetdaling van bijna acht procent, of ongeveer 5,5 miljard dollar, zijn toppositie te behouden.
De tweede positie op de ranglijst werd door Samsung Electronics bekleed, dat een marktaandeel van 6,5 procent tot het zijne mag rekenen. De derde en vierde positie werd omgewisseld tussen Texas Instruments en Toshiba, waarbij TI een plaats zakte naar de vierde plek. Qualcomm wist fors te profiteren van de malaise bij TI en steeg van de dertiende tot de achtste positie op iSupplies ranglijst. Ook Hynix Semiconductor moest flink inleveren en zakte van een zesde naar een negende plaats, waarbij de omzet met een derde afnam. Afgezien van enkele kleinere fabrikanten die wisten te groeien, kromp de gehele chipmarkt wereldwijd met ruim vijf procent, oftewel met 14 miljard dollar.