Voor de installatie van de retailversie van iWork '09 hoeft niet langer een serienummer ingevuld te worden, zo is te lezen op de supportsite van Apple. Bij voorgaande iWork-versies was dit wel het geval.
De retailversie van iWork '09-kantoorsoftware is voortaan gevrijwaard van de veelgebruikte anti-piraterij-maatregel. Gebruikers van de probeerversie van iWork '09 die hun software willen opwaarderen, moeten nog wel een serienummer invoeren als ze de volledige versie online aanschaffen. De serial wordt dan per e-mail verstrekt. Wie de proefversie van iWork'09 draait en het volledige product in de winkel koopt, kan deze laatste wel installeren zonder dat er om een serienummer gevraagd wordt.
Tijdens de Macworld Expo kondigde Apple de nieuwe versie van zijn kantoorpakket tegelijk met de vernieuwde 17"-Macbook Pro aan. Nieuw in iWork '09 is onder meer de mogelijkheid om online bestanden te delen via de dienst iWork.com. Het is niet bekend of Apple ook bij zijn andere softwarepaketten, zoals het eveneens op de Macworld Expo bekendgemaakte iLife '09 of een nieuwe versie van Aperture, zal afzien van het gebruik van serienummers.