Software-update: Apple iWork '09 trial

Apple heeft een probeerversie van iWork '09 uitgebracht. De trial is hier te downloaden en stelt je in staat om 30 dagen het volledige kantoorpakket van Apple uit te proberen. Mocht je na deze periode iWork '09 willen blijven gebruiken, dan dien je een licentie van 79 euro aan te schaffen. De nieuwe iWork werd dinsdag tijdens Macworld Expo aangekondigd en bestaat uit de tekstverwerker Pages, het spreadsheetprogramma Numbers en de presentatiesoftware Keynote. Het laatstgenoemde programma zullen veel Tweakers eerder van gebruik kennen dan van naam, gezien Keynote in de befaamde Apple-presentaties gebruikt wordt.

iWork '09 bevat een groot aantal vernieuwingen, waaronder iWork.com voor het online samenwerken aan documenten zonder dat iWork op de computer geïnstalleerd is. Zo is het in Pages mogelijk om in volledige-schermweergave aan een tekstdocument te werken. Verder is Numbers voorzien van nieuwe rekenfuncties en grafieken. Ten slotte heeft Keynote nieuwe animaties en kan de iPhone en iPod Touch als afstandsbediening voor presentaties worden gebruikt.

Apple iWork '09 - Pages in iWork.com
Versienummer trial
Releasestatus Final
Besturingssystemen macOS
Website Apple
Download http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/content.info.apple.com/iWork/Trial/2Z693-6764.01022009.awq23/iWork09Trial.dmg
Bestandsgrootte 451,09MB
Licentietype Shareware

Door Robin Vreuls

Doktersteam

07-01-2009 • 20:23

23

Bron: Apple

Reacties (23)

23
23
17
6
0
0
Wijzig sortering
Gisteren naar gekeken ziet er slick uit. Wellicht geen materie voor bedrijven maar voor thuis perfect. Mooie templates en mogelijkheid om te exporteren naar Ms standaard.
Leuk product. Oude versie ken ik niet. Office for Mac wel denk niet dat ik die ooit nog ga gebruiken (thuis dan).
Office 2008 voor de Mac vind ik al helemaal niks, het kan veel maar houdt zich geenszins aan de OSX standaarden (eigen GUI, eigen clipboard, andere shortkeys) en is ook niet bepaald vlot te noemen. Wat dat betreft is iWork echt 1000x beter.
Even voor diegenen die het zich afvragen.

Als je een iWork '08 geinstalleerd hebt... iWork '09 installeerd zichzelf er gewoon naast en je kan beide versies naast elkaar gebruiken.

Als je toch geen iWork '09 wilt houden, dan kun je het na 30 dagen gewoon verwijderen en heeft het verder geen nadelige gevolgen voor je bestaande iWork '08 installatie.
Ik kan nergens een upgrade vinden. Moet ik nu weer het volle pond betalen? :(
Anoniem: 88064 @kramon8 januari 2009 14:43
Der is wel een speciaal tarief voor de upgrade dacht iets van rond de 8 eurie staat wel ergens op de apple site.

http://www.apple.com/ilife/uptodate/ kijk daar maar ff:)

Correctie: is alleen als je dit jaar een mac hebt gekocht :+

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 88064 op 24 juli 2024 12:08]

Yes... voor iLife en iWork zijn nog nooit updates upgrades geweest maar kom op iWork kost maar 79 euro, er zijn office paketten die duurder zijn. Mocht je dat niet willen betalen dan staat je natuurlijk vrij om iets zoals Open Office te downloaden.

edit: typo

[Reactie gewijzigd door Ford Prefect op 24 juli 2024 12:08]

In de duurdere Office pakketten zit ook wel meer software.

Office 2007 voor thuisgebruik en studenten kost ook 79 euro, en dan krijg je de tegenhanger van Keynote, Pages en Numbers, plus OneNote. De prijs is gewoon ongeveer gelijk aan die van Office.

Geen upgrade bieden is ook gelijk aan Office volgens mij. Ze zitten gewoon op dezelfde lijn :)

@Qorne
De échte studentenversie(/licentie) van Office (die je via universiteitskanalen en dergelijke kan kopen) kost ook een schijntje. What's in a name.

Wat bedrijfsgebruik betreft heb je wel gelijk natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door Alamo op 24 juli 2024 12:08]

Dat kan je natuurlijk niet vergelijken, de studenten versie van iWork is ook iets goedkoper.

Als je iWork voor 79euro koopt mag je het ook zakelijk gebruiken etc. dat mag niet met Office studenten versie.
Correctie, er zijn weldegelijk updates voor iLife en iWorks. Zou wat vreemd zijn natuurlijk, waarom zou je software niet willen updaten.

kramon heeft het over een upgrade van '08 naar '09. En neen, die zijn er niet. Nieuwe software, nieuwe prijzen :)
Mja, ik heb iWork '08 gekocht, eigenlijk vanwege Keynote waar ik zeer tevreden over ben. Maar Numbers en Pages zijn echt veel te beperkt en deze versie vind ik de '09 titel niet echt waard... kom op zeg, eindelijk kan Numbers error-bars en een trend-line of simpelweg wat formules aan, veel te beperkt en dat had al vanaf het begin in iWork moeten zitten. Willen ze dit echt serieus als pakket naar voren brengen, dan moeten ze er een groter team achter zetten. De implementatie van de functies is geweldig, heerlijk simpel en duidelijk, maar het zijn er veel te weinig.

iLife is al heel wat beter als upgrade, daar ga ik nog even goed over nadenken, iWork is iets voor 2010 denk ik en in de tussentijds OpenOffice.
Ik vraag me af of je Pages weleens echt hebt gebruikt?
Pages werkt fantastisch goed, en geen geklooi met layout problemen zoals die nog steeds in Word zitten.
Zeker, heb het geprobeerd en Pages valt inderdaad wel mee. Ik zeg ook niet dat het slechte programma's zijn, de implementatie van de functies die erin zitten is top...maar het zijn er veel te weinig om er echt een beetje serieus meer mee te doen dan de andere simpele editors out-there. En die-hard Excel, dat ben ik echt niet hoor, een trendlijn en error-bars zijn al bij het meest simpele lab-experimentje of simpele statistische berekeningen nodig. Apple brengt iWork niet alleen naar voren als leuk huishoud-gebeuren, in de vorige keynote zei men letterlijk "the best production suite out there"...nou, verre van dat vind ik dus. Als het nu half zo uitgebreid was als een Excel met daarbij de prachtige implementatie van functionaliteit die we nu ook zien, top...maar daar moet ik nog op wachten dus.
"the best production suite out there"
Nou moet je natuurlijk ook niet verwachten dat een bedrijf als Apple een genuanceerd beeld naar buiten brengt van zijn eigen producten. Het is natuurlijk allemaal maar goed, makkelijk en het aller beste wat ooit is gemaakt.

Maar je mening is helder :). Gelukkig bestaat er een 30 dagen trail zodat er hopelijk niet veel mensen zijn die geld uit geven en achteraf teleurgesteld blijken te zijn.
De problemen die jullie naar voren brengen zijn dus eigenlijk een gebrek aan office ervaring aan Apple's kant. Dit is eigenlijk best logisch, want tussen MS Office en iWork, zitten ruim 15 jaar. Ik ga er gemakshalve even van uit dat meeste mensen MS Office gewend zijn, ook al weet ik dat dit niet zo hoeft te zijn.

Overigens heb ik wel het gevoel dat de andere office suites (die ik geprobeerd heb dan) enorm veel op MS Office te lijken, om zo maar mensen te trekken. iWork probeert juist veel meer aan de OS X interface te voldoen. Dat wil zeggen, bijvoorbeeld niet je scherm meteen maximaliseren.
iWork probeert juist veel meer aan de OS X interface te voldoen. Dat wil zeggen, bijvoorbeeld niet je scherm meteen maximaliseren.
En wat is een nieuwe feature in 09:
Zo is het in Pages mogelijk om in volledige-schermweergave aan een tekstdocument te werken.
:P
Full-screen =/= gemaximaliseerd, vind ik. Deze full screen functie focust echt 100% op de tekst, waarbij bij maximalisering ook nog talloze menu bars zichtbaar zijn.
Hoezo gebrek aan ervaring, zet de features gewoon naast elkaar dan, dat is mijn punt. De implementatie aan de kant van OSX is top, nogmaals, het kan gewoon te weinig.
Als echte hardcore spreadsheet die-hard kan je op het moment inderdaad niet om Excel heen, maar voor de huis-tuin-en-keuken gebruiker die hooguit zijn belastingen en zijn huishoudboekje erop uitrekent is Numbers een prima spreadsheet applicatie natuurlijk.
Ik vind de titel nogal vreemd, het zou gewoon iWork '09 moeten zijn,
de trail is namelijk geen shareware maar freeware, de volledige versie daarintegen niet ;)

Ik heb 'm gisteren al gedownload, en hij werkt volgens mij een stuk sneller dan de 08-versie,
ook de nieuwe effecten + layout ziet er erg gelikt uit. :)
"Shareware is een vorm van software die zonder of met weinig restricties verspreid mag worden, maar waarvoor bij herhaald gebruik wel een vastgelegd bedrag betaald moet worden. Vergelijk dit met freeware, waarvan de distributie vaak aan voorwaarden verbonden is, maar die zonder te betalen gebruikt mag worden."

(bron: wikipedia)

het gaat hier dus wel gedelijk om shareware, freeware kan je gewoon onbeperkt gratis gebruiken
Anoniem: 19339 @da_grum8 januari 2009 00:18
Dat deze trial gratis is, maakt het nog geen shareware. Shareware is gratis, maar gratis is niet shareware. Het recht op distributie van software staat los van het prijskaartje.

Ik heb het niet nagezocht voor iWork, maar kan me voorstellen dat Apple de verspreiding van trial-versies in eigen hand wil houden. Dat is volgens mij wel vaker zo bij demo's/trials van commerciele software (bijvoorbeeld omdat je eerst een registratieformuliertje moet invullen of zo).
Het is nog geen Office 2008 vervanger... :|
Dat heb je helemaal goed sjun, het is namelijk een iWorks 2008 vervanger 8)7

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.