Shuttle introduceert nieuwe nettop-barebone met Atom 330

Shuttle heeft de opvolger van zijn eerste nettop-barebone geïntroduceerd. De Taiwanese fabrikant rust de Shuttle Barebone X27D uit met Intels dualcore-Atom 330 en beweert dat deze net zo veel energie verbruikt als het eerdere model.

Shuttle combineert de Atom 330 met de Intel 945GC-chipset en maximaal 2GB ddr2-geheugen. De Barebone X27D betrekt zijn prik uit een externe 60W-adapter. "Het prestatievoordeel van de twee cpu-kernen met hyperthreading heeft nauwelijks invloed op de energieconsumptie", beweert Tom Seiffert van de Duitse marketingafdeling van Shuttle.

De behuizing van de nettop-barebone is nog geen 7cm hoog en kan plaats bieden aan een optische slimline-drive en een 2,5"-schijf of -ssd. Verder aanwezig zijn een gigabit-lan-interface, 6-kanaals audio, dvi, een vga- en een esata-interface. Ook hebben zes usb-poorten een plek gekregen. De adviesprijs van het apparaat, dat direct beschikbaar is, ligt op iets meer dan 240 euro inclusief btw.

Shuttle X27D 1 Shuttle X27D 2 Shuttle X27D 3 Shuttle X27D 4

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

31-10-2008 • 16:14

34

Reacties (34)

34
34
3
2
0
0
Wijzig sortering
Ik lees nu meerdere reacties omtrent 1080p. Kijk hier, en zie hetzelf:

http://www.youtube.com/watch?v=y6QXaNTgT68

Met H.264 gaat het, met dat andere bestandsformaat niet.
Het is wel een beetje op het randje ja.

Daarbij kun je ook een D945GCLF2 nemen:
http://www.intel.com/supp...945gclf2/sb/CS-029540.htm
Bijna hetzelfde, maar dan zonder DVI. Dan zet je een videokaart in het PCI (niet PCI-e) slot, en dan heb je ook betere prestaties. Dit met voeding in een mini-itx case zul je ongeveer op hetzelfde bedrag uit komen.

Ze hebben wel gelijk, de dualcore Atom is niet onzuiniger ten opzichte van de enkele core, in idle en vol gebruik. Zie hiervoor o.a.:
http://www.mini-itx.com/reviews/atoms/?page=7

[Reactie gewijzigd door !null op 26 juli 2024 18:54]

doe hier een 3€ DVI-HDMI convertertje bij en je hebt de ideale HTPC. Kan je mbh vd Intel Graphics Media Accelerator 950 (GMA950) 720p of zelfs 1080p afspelen? (mits coreAVC of dergelijke uiteraard) Iemand ervaringen? De processor lijkt me sterk genoeg...

Of sluit hier een hoop externe HD's aan, en aan het netwerk en je hebt een mooie NAS oplossing/home server die weinig energie verbruiikt!

edit: hmm misschien dan toch nog maar eventjes wachten tot een volgende generatie :-)
bedankt voor de reply's

[Reactie gewijzigd door 108886 op 26 juli 2024 18:54]

En een geluidskaart voor digitaal geluid uit.
5.1-channel audio
Audio Realtek® ALC 662 6-channel High-Definition Audio
Three analog audio connectors (3.5mm) at the Back-Panel:
1) Front Line out (head phone)
2) Rear Surround line-out (shared with microphone input)
3) Center line-out (shared with Line in)

[Reactie gewijzigd door frankvdtillaart op 26 juli 2024 18:54]

Dan gebruik ik liever een dedicated decodeer chip zoals de Sigma die naar mijn verwachting toch een beter beeld zal produceren.
Volgens mij worden dit soort chips alleen maar embedded geleverd, kan het mis hebben :/
Heb er een op een PCI kaartje... Kopen? :)

[Reactie gewijzigd door masteriiz op 26 juli 2024 18:54]

doe hier een 3€ DVI-HDMI convertertje bij en je hebt de ideale HTPC
Ideaal vind ik het niet. Dan mis ik nog:
- een onboard GPU met hardwarematige HD ondersteuning
- firewire aansluiting (voor externe FireDTV, = HD signalen ontvangen)
- optische uitgang (passthrough voor externe Home Theatre systeem)
CoreAVC is een software decoder, daar heeft je grafische chip geen invloed op. Je processor moet dus al het decodeer werk doen. Een Atom zal dat hoogst waarschijnlijk niet gaan trekken.

En een GMA950 is hopeloos verouderd en helpt bij het decoderen van H.264 materiaal vrijwel niets.

Oftewel, leuke HTPC voor SD video materiaal, maar geen HD video.

[Reactie gewijzigd door drZymo op 26 juli 2024 18:54]

720p gaat echt wel lukken. Ik ben verder niet op de hoogte van hoe goed CoreAVC of andere players meerdere cores tegelijk gebruiken, maar als dat zo is dan kan ie misschien wel 1080p.

Edit: See for yourself:
http://www.youtube.com/watch?v=y6QXaNTgT68

720p gaat makkelijk, 1080p ook wel, afhankelijk van het gebruikte bestandsformaat. H.264 lijkt redelijk te gaan iig.

[Reactie gewijzigd door !null op 26 juli 2024 18:54]

720p kan makkelijk met een GMA950. 1080p gaat ook wel, al is het idd een beetje krap.
Kan je mbh vd Intel Graphics Media Accelerator 950 (GMA950) 720p of zelfs 1080p afspelen? (mits coreAVC of dergelijke uiteraard)
Als je CoreAVC gebruikt, heeft de performance niks met de GPU te maken. En als dat wel zo zou zijn, de grafische chip in de 945GC chipset gaat echt niet veel bijdragen. CoreAVC decodeert alles op de CPU en mijn Atom N270 kan nét 720p H.264 aan, maar dan moet ie ook echt niets anders doen. 1080p gaat dus alleen lukken met een veel snellere dualcore Atom, hulp van een grafische chip (en dus een andere decoder) of een desktop/mobiele cpu ipv een netbook/nettop cpu.
Anoniem: 62011 @1088861 november 2008 01:17
GMA950 doet maar 1600x1200 dus 1080p kun je vergeten.
In combinatie met coreavc kan hij 1080p afspelen met een processor belasting van rond de 85%
Zo'n percentage lijkt mij toch best eng, de kans op hickups bij complexe scenes is dan toch redelijk dichtbij.
Een lichte overklok, wat atoms makkelijk aankunnen, zal dit verhelpen.

Ik zit hier met een MSI wind die 2ghz draait en die ging van ongeveer 75% belasting naar minder dan 60% belasting (720p materiaal). Ik denk dat hij 1080p wel gaat trekken.
60% belasting@720p, je weet hoeveel pixels er meer zitten in 1080p? (2,25) Dan ga je dat denk ik niet redden.
Die Wind heeft een singlecore.

Videodecoding is zeer goed parellel te doen, dus dan zou 720p (theoretisch gezien) 30% belasting geven op de dual core. oftwel: (30*2.5) 85% voor 1080p.
wel mooi dingentje, zelf gebruik ik ook een kleine pc, de Acer Aspire L3600. Ik vind het altijd wel makkelijk, lekker klein, en geen lompe kast onder je bureau.
Dit is een heel handig dingetje.
Maar of de processor echt genoeg kracht heeft voor 100% 1080p denk het net niet.
Nou, 720P gaat nog net, 1080P kun je vergeten, daar is die GMA950 niet krachtig genoeg voor... Heb je toch echt minimaal een X3100 voor nodig. DualCore Atom of niet...
Heeft niks met de GPU te maken, vrees ik... of je moet en wel heel speciale codec hebben. Heeft Intel die al? Ik dacht het ook niet nee.
1080p gaat bijna op de N330: http://www.xbitlabs.com/a...tom-vianano_10.html#sect0

Met een iets betere decoder gaat het misschien zelfs goed.
Waarom toch nog altijd die ps/2 aansluitingen? gebruik die ruimte dan voor meer usb aansluitingen of andere opties...
Nadeel van dvi -> hdmi converter is dat geluid niet meteen ingekoppeld zit. Of hebben ze ondertussen wel al verloopjes waar je geluid bij kan koppelen?
A Het bordje in deze barebone is gewoon het standaard intel bordje, daar zitten die aansluitingen nou eenmaal op
B Door de compactheid en afwezigheid van ventilatoren kunnen deze bordjes veel oude systemen in bijvoorbeeld de industrie gaan vervangen, maar daar wil je nog wel de oude aansluitingen kunnen gebruiken, bijvoorbeeld voor barcode scanners e.d.
Anoniem: 253218 @pagani31 oktober 2008 22:28
Standaard intel bordjes zit geen dvi op, intel wil juist geen dvi op atom bordjes omdat ze dan in de markt komen van htpc's, meeste mensen hebben toch geen full hd tv, laat staan full hd content, dus een gma 950 voldoet daar ruimschoots...
Anoniem: 80922 @buzzin1 november 2008 08:50
Voor compatibiliteit met oude besjes die je nog thuis hebt slingeren maar ja anno 2008 mogen we die inderdaad wel langzaamaan gaan uitfaseren. Ik denk niet dat je ps2 aansluitingen nog heel lang terug zult vinden op chipsets.
Wel jammer dat er alleen 2.5 inch schijven in passen, ik snap dat het zo een ultracompact ding wordt, maar een beetje 2.5 inch schijf zit al snel boven de 100 euro :/

(ik zit alsnog te twijfelen of ik hem niet direct ga halen hoor :P )

Edit: Ok, ik ben er uit, laat maar komen dat ding :) Nu nog een winkel vinden die hem gaat verkopen.

[Reactie gewijzigd door pagani op 26 juli 2024 18:54]

een beetje 2.5 inch schijf zit al snel boven de 100 euro

De beste laptopschijven zijn die van 320 GB 16Mb cache 7200 rpm. Deze kosten minder dan 100 euro (enkel de 500 GB schijven komen daarboven), dus weet ik niet hoe jij daar opkomt.
Ik dacht eerst dat een optische drive, harde schijf, en wifi al ingebouwd zitten. Maar die moet je dus allemaal nog apart erbij kopen, iets te vroeg gejuicht dus... Met andere woorden; de Eee Box ruuuuuuuuuuuuules :P
is ie nu net zo klein als die Aopen xc mini??
of juist groter.

edit:

een stuk groter :Dimensions: 250 x 185 x 70 mm (LWH)

terwijl de aopen: 165(W)x50(H)x165(D) mm
http://www.aopen.nl/Products.aspx?id=74

[Reactie gewijzigd door Collen op 26 juli 2024 18:54]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.